IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st June 2013, 01:59
Аватара на smile_angell
smile_angell smile_angell не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 159
Question Изневяра

Здравейте,
предполагам, че сега повечето от вас ще ме съдите и че това не е мястото да споделям такива неща, но просто не издържам вече. Трябва да си изкажа всичко, което ми е на ума и сърцето, и се надявам да ми дадете съвет.
Преди почти 2години се разделих с бившия си приятел. Той беше първата ми любов и първият мъж, с когото имах интимни отношения. Сега съм на 20години, и той е един от двамата мъже , с които съм спала. Разделихме се, заради пълни глупости... най-вече заради ревност и малки караници, но заради голямата ни гордост и от двете страни така и не стигнахме до сдобряване. Половин година по-късно се срещнах с настоящия си приятел. След месеци на ухажване, имейли, смс-и и какво ли не се видяхме и нещата станаха спонтанно, и вече повече от година сме заедно. Връзката ни е чудесна, по цял ден сме заедно, почти всяка вечер остава да спи в къщи и така нататък, нооо... идва голямото НО..
Аз съм супер емоционален човек. Винаги се караме за глупости и аз го приемам супер емоционално, а той е голям непукист и не му отдава значение, от което аз страдам, защото си мисля, че няма значение за него. Така.. след няколко такива караници излезнах с бившите си съученици и се понапих. Писах смс на бившия си приятел с въпрос дали иска да се видим, от смс-и стигнахме до обажданки и така сега се разбрахме утре сутрин да отида в тях да се видим. Предполагам сами разбирате, че щом отида в ТЯХ е почти сигурно, че нещо ще се случи..
Аз още преди да тръгна със сегашния си приятел ми беше много тежко за бившия ми, повече от половин година не излизах с никого, защото ми беше мъчно и никой не ми привличаше вниманието. След това (вече година) откакто съм с приятеля си, пак си мисля чат-пат за бившия ми.. просто той ми е първата любов и ми е ужасно тежко. И сега, когато имам шанса да го видя... (а вече почти 2години не съм го виждала) и не знам какво да правя. Утре да отида ли при него, не знам дали няма да се случи нещо между нас?! А ако се случи ще умра от гузната съвест, която ще ме обземе.. просто съм сигурна, аз съм си такава... ще започна да се обвинявам, че съм го допуснала и така нататък , ще си призная пред приятеля си и ще си проваля връзката!
Ако пък не се видя с бившия си това ужасно чувство на нещо недовършено и недоизказано и ненаправено знам, че ще продължава с месеци в мен, може ви с години...
Таа, се надявам, мили хора, да ми помогнете със съвети.. да ми кажете какво да правя! Ако се видя с бившия си какво да направя, че нищо да не се случи и после да кажа ли на приятеля си, че съм се виждала с него.. офф не знам какво да правя! Моля, дайде ми съвет!!!
Благодаря! И моля, не ме съдете! Всеки прави грешки, особено свързани с чувствата си...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st June 2013, 13:38
Аватара на Лудите клавиши
Лудите клавиши Лудите клавиши не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2011
Мнения: 241
По подразбиране

Аз давам съвет да не се виждаш с бившия си. Не изглежда да имаш недовършени дела с него, всичко си е довършено там - били сте заедно, скъсали сте... А и ако се видите, той едва ли би го приел като теб, за него ще си само авантюра и секс за една вечер (с една бивша). Не е сигурно дали той е страдал по теб така, както ти по него.

С две думи - там, където нещата веднъж са се разтурили, не се връщай. Обърни внимание на сегашната си връзка.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st June 2013, 14:31
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Аз съм далеч от това да те съдя, най-малкото защото никой не е ангел. Но ми се струва, че споделяйки тази дилема с хора, които не познаваш и не са запознати със ситуацията, ти се иска да избегнеш подробностти, които не са в полза на бившия ти.. Правя просто догатки.

По-добре поговори с някой близък човек, който е бил пряк свидетел на развоя на нещата - от страни се вижда най-добре кой, какво, защо. Ние самите често не виждаме важни подробности, защото сме заслепени от емоции.

Но така, на прима виста, ми се струва, че имаш празноти в сегашната то връзка, които искаш да запълниш с нещо. Каквото и да е. Има вероятност и двете момчета да не са правилните за теб. Да не кажа доста голяма - малка си още, тепърва ще опознаваш себе си, какво ти харесва в един мъж, какво търсиш и какво е важно за теб.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st June 2013, 16:28
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Харесва ми хората, които обичат да споделят и ти правиш нещо много разумно, защото осъзнаваш, че не си наясно как да постъпиш и търсиш съвет. Нелка ти е казала много верни неща според мен и "луди клавиши" също е прав. Нелка макар и от малкото което знам за нея, мисля, че е добър пример за поговорката "Не питай старило, питай патило" ! В последните и изречения има много истина за мен. Наистина си още в такава възраст, че лесно може да се объркаш. Вие жените се различавате много от нас мъжете, много често за мъжете, една жена може да не е нищо повече от един сексуаелен обект, докато при вас жените това е много по рядко, да държате на една връзка само заради секса без чувства. За това смятам, че има логика и в думите на "луди клавиши" за това как би гледал на теб бившият ти, повярвай той със сигурност няма да те отпрати, най малкото заради секса.

То ние няма как да ти кажем конкретно, какво да направиш и кой да избереш, ние виждаме нещата доста от страни, а пък тука има и чувства, които само ти може да усетиш.
Аз обаче ще ти кажа някой неща, които съм видял с очите си, които съм усетил и от тях ако може да извлечеш нещо, така, че да можеш сама да взимаш тези важни решения.

Това което съм виждал е много общо с проблема, който те вълнува. Виждал съм много тъжни житейски истории, точно на жени и техните несполуки и страдание, защото просто са имали лошият късмет да срещнат неправилният човек и още по лошото, не са имали смелостта да го напуснат, понякога и заради децата или защото са такъв характер, по отстъпчиви позволяващи да бъдат мачкани и в крайна сметка тези жени са видели много малко щастие в живота си, най вече заради децата си, но пък страдание колко искаш.

Аз сега искам да се обърна към всички жени и не само, и да им кажа, че всеки има право да е щастлив и ако вие разберете, че човека, до вас не е този, който ви прави щастливи или още по лошото, да ви кара да страдате, то бъдете силни и потърсете щастието си на друг място или най малкото да избягате от тормоза. Замислете се само, че ние живеем само един живот и то твърде кратък, за това е много важно да го изживеем щастливо !

Няма да навлизам в конкретни истории, то за тях може да се напишат книги, само ще спомена думите на една жена: "моят живот е точно като един -турски сериал " и за съжалени е точно така.
Ще ти дам един прост съвет, най важното е да откриеш кое те прави щастлива, кои са тези неща и когато ти си наясно със това, вече ще може да прецениш всеки един мъж дали те прави достатъчно щастлива и ако това не е твоето щастие и този човека не би променил нещо в себе си, заради теб, тогава ти трябва да прецениш искаш ли да продължиш да си с него или не.

Компромисите са важна част от една връзка, но всичко си има граници, ако всеки си държи на своето, тогава най вероятно в тази връзка няма много преспективна за нещо хубаво. Също така гледай да не уцелиш и някой много ревнив мъж, защото това също е част от тези истории с лошото отношение идващо и от тази ревност, колко изстрадали жени има, просто си нямаш на престава.

Няма съмнение, че ти си много чувствително момиче и много трябва да внимаваш какъв мъж ще си избереш с който да прекараш живота си, най вече когато нещата стигнат до брак и после деца, тогава вече трябва да си напълно сигурно, че това е твоят човек.

Сега някой ще кажат този пък не спря да дава акъл, но това което говоря, не просто съм го видял, а съм го и усетил в буквалният смисъл и затова ми става много неприятно, когато вижда тъжни хора, а и съм си такъв човек. Искаше ми се и аз да съм непукист и нищо да не усещам, но човек се ражда с едни качества, които просто не може да промени. Носовете ще можем да си ги коригираме, но душата никога !
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd June 2013, 09:26
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от smile_angell Виж мнението
Ако пък не се видя с бившия си това ужасно чувство на нещо недовършено и недоизказано и ненаправено знам, че ще продължава с месеци в мен, може ви с години...
Била съм в подобна ситуация и ... не си позволявай да се виждаш с бившия си. Всичко се изживява, макар че понякога трябва много време.
По-скоро трябва да говориш с настоящия си и хубавичко да му обясниш как се чувстваш.
Имай предвид, че това ти го пише човек, който предпочита да пробва нещо, отколкото да съжалява после, че е изпуснал момента (но този случай не е от тези).
Оооо, то това "утре сутрин" е минало, заминало ...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th June 2013, 08:49
magov1 magov1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Аз съм съгласен с полсения коментар!
________________
врати за мазета метални врати метални решетки пощенски кутии за входове
Отговори с цитат
  #7  
Стар 25th June 2013, 16:43
cvetikio cvetikio не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Няма по долно от изневярата и лъжата!
________________
vrati монтаж врати пощенски кутии
Отговори с цитат
  #8  
Стар 25th June 2013, 19:44
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cvetikio Виж мнението
Няма по долно от изневярата и лъжата!
Напълно вярно!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th June 2013, 10:59
Almagon Almagon не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 5
По подразбиране

Гадно нещо Лично на мен са ми изневерявали няколко пъти и ми е било много тъпо
______________
монтаж врати пощенски кутии vrati
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th July 2013, 13:41
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Защо изневярата се надценява?

Противно на всички обществени присъди относно прелюбодеянието, трагичната истина е, че амбицията на съвременния брак съпрузите да са си верни до гроб е напълно безумна. Сексуалните нужди на един човек не могат да бъдат задоволени само от един партньор. Ако вие виждате брака като най-добрия отговор на всички ваши надежди за любов, секс и семейство – то вие сте наивни. Но е факт, че е невъзможно да се спи с някого извън брака и да не се развалят нещата вътре в брака. Ето това е основното противоречие, свързано със секса.

Вие какво мислите?Секс нуждите не могат да бъдат задоволени само от един партньор???
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изневяра
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:22.