IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th June 2013, 14:29
Аватара на fenka_bmw
fenka_bmw fenka_bmw не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1
По подразбиране пъпки!!!!

Здравейте! Имам акне, но от 2 седмици насам стана невъзможно. Преди цикъл винаги се появява, но след това отшумява. Сега не беше така. Вече 2-ра седмица ги имам и направо откачих... По гърба и шията имам вече. Пъпките са гнойни, големи и дълбоки... Бяха ми останали само белезите и ги лекувах, но... Имате ли някаква идея как да разкарам това чудо...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th June 2013, 18:50
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Много хора са се сблъсквали с този проблем има много козметики на пазара, но хитрите и алчни фармацефтични производители, които контролират и като цяло медицината, налагат едни мнения, за най различни патологични състояния, за да може да изсмукват колкото могат повече от хората. Не случайно за това акнето и много други проблеми ще чуеш, че това всъщност е нерешим проблем, който само може да се поддържа с помоща на козметика и да се овладее положението и така ставаш част от тази машина за пари, защото си готов да плащаш колкото трябва за да нямаш този проблем, но трябва да използваш козметиката постоянно, а всъщност това състояние е патология, която е породена от някакъв здравословен проблем, който трябва да бъде решен.

Същото е и с пърхута и много други проблеми и като гледам хората как ги обработват със всичките тези реклами на шампоани, просто това е перфектната машина за пари, повечето хора дори не осъзнават, че това състояние на кожата също е предизвикано от вътрешен проблем и най лошото е, че и лекарите си премълчават тези неща, нали все пак не се умира от тях, а те са част от цялата тази машина.

Знаеш ли, че повечето дерматолози дори няма да те карат да си правиш някакви изследвания и да те карат да ходиш на ендокринолог, те самите ще те направят част от системата от която се правят милиарди и то не кой да е а от болните и страдащи хора !

Ако можеш да откриеш добър специалист, който да открие проблема и да го излекува, това е най добрият вариант за теб и за всички останали.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th June 2013, 19:05
Red dress Red dress не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 2
По подразбиране

Това с акнето си е проблем. Със сигурност трябва да се допиташ до лекар, защото появата на такива пъпки означава проблем. Може да не е голям, но все пак се започва отдалеч. Иначе за акне трябва да се ползва задължително определен тип козметика, точно предназначена за такъв тип кожа, която ако е много мазна е предразположена по принцип към пъпки. Препоръчвам ти един онлайн магазин, където продават само професионална козметика (такава, с която работят в салоните) - beautyexpert.bg. Например GIGI - Derma clear - Защитен крем за лице за проблемна и акнеична кожа с протекция - SPF 15. А и цените не са високи.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th June 2013, 09:31
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от fenka_bmw Виж мнението
Здравейте! Имам акне, но от 2 седмици насам стана невъзможно. Преди цикъл винаги се появява, но след това отшумява. Сега не беше така. Вече 2-ра седмица ги имам и направо откачих... По гърба и шията имам вече. Пъпките са гнойни, големи и дълбоки... Бяха ми останали само белезите и ги лекувах, но... Имате ли някаква идея как да разкарам това чудо...
Направи си хормонални изследвания в сигурна лаборатория или клиника,където те държат 30 минути в покой преди да дръпнат кръвта от вената.Ако не се направи по правилния начин могат да ти вкофтят живота за дълго време.
АКо се окаже,че хормоните са в норма трябва да си направиш пълна кръвна картина и урина,за да се види дали кръвта и бъбреците са чисти.Пъпките,които описваш на вид са Стафилококова инфекция/най-често срещана,която причинява брутално акне/,която аз имах и доста трудно изчистих.Успех
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th June 2013, 14:20
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Направи си хормонални изследвания в сигурна лаборатория или клиника,където те държат 30 минути в покой преди да дръпнат кръвта от вената.Ако не се направи по правилния начин могат да ти вкофтят живота за дълго време.
АКо се окаже,че хормоните са в норма трябва да си направиш пълна кръвна картина и урина,за да се види дали кръвта и бъбреците са чисти.Пъпките,които описваш на вид са Стафилококова инфекция/най-често срещана,която причинява брутално акне/,която аз имах и доста трудно изчистих.Успех
Мариса е права. Трябва да си изследваш хормоните и вътрешните органи, защото при толкова прогресивно акне проблема е вътрешен. С козметика може само да си навредиш. Защото от акне може да страда и сухата кожа и ако ползваш козметика за друг тип кожа ще съсипеш кожата си. Аз в един момент имах такъв проблем - големи, болящи пъпки по лицето, гърдите и гърба. Изписаха ми противозачатъчни и с тях се оправих. При мен проблема беше хормонален явно. Но недей да прилагаш самолечение, а си направи изследвания.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th June 2013, 14:32
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Мен дерматоложката ме прати на гинеколог,който не откри хормоналния ми дисбаланс в следствие на куп други проблеми в кръвта и бъбреците.А тези пъки така да болят,че чак да ти се вие.То даже не се нарича пъпка дори,а гнойни кисти,които се чистеха с помощта на игла с пробиване,а след тва оставят огромен белег/петно.Ужас е,затва колкото по-навреме,толкова по-добре.Защото колкото повече се чака,толкова повече се затлачва целия организъм и изчистването става бавно и мъчително.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th June 2013, 19:47
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Мен дерматоложката ме прати на гинеколог,който не откри хормоналния ми дисбаланс в следствие на куп други проблеми в кръвта и бъбреците.А тези пъки така да болят,че чак да ти се вие.То даже не се нарича пъпка дори,а гнойни кисти,които се чистеха с помощта на игла с пробиване,а след тва оставят огромен белег/петно.Ужас е,затва колкото по-навреме,толкова по-добре.Защото колкото повече се чака,толкова повече се затлачва целия организъм и изчистването става бавно и мъчително.
същата работа бях аз. на челото си ми остана петно и до ден днешен. То последното ми пъпчасване беше преди около 5 години. Преди това си пиех противозачатъчните и реших проблема, реших да ги спра и след година пъпчасах наново. Сега пак си пия противозачатъчни и няма проблем. Но петното на челото си ми остана.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 8th June 2013, 11:38
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
Thumbs down

АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ КОНТРАЦЕПТИВИТЕ,МНОГО СА ВРЕДНИ И ОПАСНИ.Това,че изчистват кожата не ги прави полезни,а бомба с часовников механизъм.Пила съм веднъж,два пъти и няма да си го причиня повече!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th June 2013, 18:35
rusallina rusallina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2013
Мнения: 4
По подразбиране

Аз използвам продукти за лице на Авен и съм много доволна. За повече информация посети блога ми и ако ти хареса може да го последваш. Все още не съм качила всичките си продукти на тази марка но очаквай да будат качени до седмица. Ако ти е спешно пиши на лично да ти кажа какво точно ползвам. http://rusallina-dream.blogspot.com/
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th June 2013, 19:39
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
АЗ СЪМ ТВЪРДО ПРОТИВ КОНТРАЦЕПТИВИТЕ,МНОГО СА ВРЕДНИ И ОПАСНИ.Това,че изчистват кожата не ги прави полезни,а бомба с часовников механизъм.Пила съм веднъж,два пъти и няма да си го причиня повече!
Не ги осъждам чак толкова остро контрацептивите. Добре ми е с тях. Не ги пия само заради кожата. Цикъла ми беше ужасно болезнен преди тях, сега не го усещам. А и секса ми харесва повече. И го няма вечното притеснение, леле защо ми закъснява. Да, чула съм за тях и лошо и хубаво, но то всъшност има доста по-вредни неща, които си причиняваме. Но всеки си преценява. За всеки случай такъв вид лекарства не се самоизписват. Трябва доктор да ги изпише.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: пъпки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:36.