IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st May 2006, 15:59
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране Маса по ръцете

Здравейте.На 17 години съм 172 62кг.По принцип от година и половина правя правя упражнения вкъщи - за гърди лицави опори, за бицепс и трицепс с гири, коремни преси.Но не знам защо бицепса ми спря да расте преди 4 5 месеца ,а преди няколко седмици увеличих тежестите но нямя резултат.Значи правя по 6 серии по 15 за всяка ръка по отделно с 5 кг гира и 40 50 сек почивка между сериите.Какво не е наред и какво трябва да променя за да постигна резултат ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st May 2006, 16:41
Flame Flame не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 145
По подразбиране

Мускулна маса се прави ей така :
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...ghlight=#22646
Помогни си.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st May 2006, 16:42
Ol`Dirty`Bitch Ol`Dirty`Bitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 117
Изпратете съобщение чрез ICQ до Ol`Dirty`Bitch
По подразбиране

мисля че ако пиеш протеини и намериш някъв лост в махалата да се набираш ще има резултат.Предполагам че инструкторите ще те ориентират.Тва ти го казвам щото и моя приятел иска да му расте бицепса и тва прави
__________________
Прави каквото трябва,да става квото ще
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94308
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st May 2006, 16:53
Flame Flame не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 145
По подразбиране

Късмет и успех на приятеля ти.
Различни хора - различни подходи.
Аз стоя 100% обаче зад тежестите, като начин за ефективно моделиране на тялото. Прочети си линка тогава ако имаш въпроси пиши.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st May 2006, 16:54
Bai BoRKo Bai BoRKo не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 691
По подразбиране

като разнообразяваш упражненията ша почне пак да ти расте мускула
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st May 2006, 17:46
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

според мен в домашни условия u само с гирички е много трyдно да се опитваш да трyпаш маса!!! Да пиеш протеин при сегашните ти тренировки според мен ще си похарчиш парите за 'нищо'. Най добрият вариант е да започнеш да ходиш на 'зала', протеин ко имаш възможност. Ако пък неможеш да ходих на 'зала' почни да се набираш сега лятото. намери някакъв лост из махалата....
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st May 2006, 20:30
Shnur Shnur не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 96
Изпратете съобщение чрез AIM до Shnur Изпратете съобщение чрез MSN до Shnur Изпратете съобщение чрез Yahoo до Shnur
По подразбиране

Flame наистина аз сам от точно този тип младоци за които споменаваш.Постът ти е много поучителен.Но на колко време и с каква мярка да увеличавам тежестите.И какви по-точно видове набирания да правя на лоста. А пък ако може и някаква примерна програма за домашни условия да ми спретнете много ще ме улесните.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st May 2006, 21:32
Flame Flame не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2005
Мнения: 145
По подразбиране

Ако пазиш някоя от старите ти ученически чанти можеш да я ползваш мноого ефекасно в тренировката. Напълни я с няколко диска от щанга - 1/4 от телесното тегло. Ако си 60 - слагай 15 килограма. С времето ще увеличаваш тежестите в чантата, като винаги претоварвай на ръба на възможностите си. Тежеста можеш да увеличаваш пирамидално. Тренировката можеш да я направиш ей така - без да си гориш енергията напразно, започни с съвсем леко загряване на мускулната група която ще тренираш. Ако тренираш бицепс да кажем - почваш с гира от 5килограма. Правиш 6 повдигания - продължаваш в права крива директно качваш на 10кила. Правиш 6 повдигания. След това качваш на 15 кила...(точно в тоя момент се очаква бицепса вече да е в анаболен режим и да е напомпан с кръв - тук трябва здраво малтретиране). Вдигаш гира 20кил. и правиш до отказ + 2.
Дай си малко време за почивка - почивай докато не почувстваш леко отпускане. Сега пиеш малко течности и леки разгъващи движения за да поуспокоиш сърцето. Дишай равномерно за да може мускулите да се окислят. До 5-6 минути след това почвай пак
Обратната система - почвай от 20 и така до 5 кил.
В края на тренировката трябва да почувстваш облекчение.
Когато привършиш направи леко раздвижване на бицепса за да може да намалиш времето за възтановяване. Сега това е примерна тренировка само за бицепс и е само 1 упражнение - има ги много а ти трябва да си избереш любимото. След тренировката хапвай въглехидрати.

Видовете набирания на лоста са много, но ти прави базовите.
Наблягай на бицепса и трицепса.
Запомни едно
В домашни условия мускули не се правят. Ако плануваш да тренираш така забрави още сега за големи ръце. Мускули се правят в зала при големи стресове. За времето за което трябва да качваш тежестите - трябва да подходиш индивидуално и с усет, а въпросния усет се изгражда с четене.
Късмет и успех.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st June 2006, 01:33
Ol`Dirty`Bitch Ol`Dirty`Bitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: Plovdiv
Мнения: 117
Изпратете съобщение чрез ICQ до Ol`Dirty`Bitch
По подразбиране

евала за постовете,ама като гледам тоз пич дето питаше не ходи на зала,щото ако ходеше щеше да знае.Аз предложих алтернативен вариант,а за тва което ти пишеш се иска доста занимавка,зарибявка,усилия и прочее.Личи си че си фен,евала брат
__________________
Прави каквото трябва,да става квото ще
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=94308
Отговори с цитат
  #10  
Стар 1st June 2006, 03:20
mairo mairo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2005
Град: Australia
Мнения: 1 025
Изпратете съобщение чрез MSN до mairo Изпратете съобщение чрез Yahoo до mairo
По подразбиране

Съгласен с Ol`Dirty`Bitch ; наистина за нещата дето Flame пише се изисква да ходиш на зала, щото ако имаш пари да си кyпиш дискове да пълниш в 'чантата', или дuмбели дето мой да си ги правиш от 5 до 20, невиждам защо не ги дадеш тези пари на някоя по евтина зала...... И аз исках едно време така в къщи, правиш си гири от бетон и кви ли не други простотии ама ако искаш наистина да имаш напредък, за мен по добро решение от това да тръгнеш на зала няма! Пък там вече може да пробваш нещата дето Flame ти писа! А дори и да си накупиш уреди и тежести за в къщи, пак не си е работа да дигаш сам!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Масапоръцете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:59.