IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th January 2007, 12:02
asesina asesina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: UK
Мнения: 19
По подразбиране 30 годишни и метаболизъм

Здравейте на всички, с интерес разгледах мненията във форума, разбрах, че повечето сте маладежи и още ходите на училище. В такъв случай една вафла повече или някоя кифла не е от особено значение по простата причина, че още растете и метаболизмът ви работи на пълни обороти. Когато обаче си на 30, матаболизмът се забавя, начинът на живот също (вече не ходиш често на дискотеки, караш кола, бачкаш в офис, с една дума почти не се движиш) и спортът става важен фактор. Яденето трябва зорко да се следи, но понякога е трудно когато прекарваш около 10 h навън. Дайте ми съвет какво да бъде дневното меню за работещи в офис.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th January 2007, 12:31
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Дневното меню трябва да е здравословно, без значение дали си млад или на 30...пък и 30 годишните не са стари...направо да в разцвета си, но това е друга тема!Та, както казах нещо здравословно, не казваш през коя част на деня ти се налага да ядеш в офиса, но ако е след обяд, вместо да си вземеш някой чипс или солети (който станаха доста обсъждани във форума напоследък), хапни някакъв плод...ябълка, круша...Обядът... не вярвам да нямате обедна почивка или нещо такова...наслади и се, наслади се и на храната приета по време на почивката...в смисъл яж бавно, дори да ядеш нещо здравословно, ако го измъхаш на 2 хапки пак ще ти стане много тежко.Салата с крехко месо е добре в случая!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th January 2007, 12:48
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gavr1
...............
Ти на 30 ли си , или си братовчедка на полиСая...?
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th January 2007, 12:49
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Здравей, аз съм на 35. Тежа 43-45 кг/156-158 см. Работя в офис и ходя на фитнес 3 пъти седмично. Често си нося от къщи храна, а иначе на работа винаги обядвам салата и месо. Бонбони, чипсове, солети и др.подозрителни пакетирани работи не ям. Дори около офиса ти да продават само сандвичи - яж пълнежа им без хляба. Или си купи сушеница от близкото минимаркетче , кисело мляко.
Пък като сме дърти, няма да се даваме, я!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th January 2007, 12:57
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Абе моя метаболизъм, хич го няма
Сутрин пия фреш от грейпфрут, ям сушени смокини или сливи, пия чай с мед, сега започнах да ям и киви и пак като ида до WC- то- няма никой
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th January 2007, 12:58
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Garv1 не е толкова лесно и просто.
Обедната почивка е нещо толкова разтегливо, че ..... Имаш я, но не винаги я ползваш (аз дори се изненадвам като се възползвам от това си право). А за наслада от обяда, когато е станало 2ч и си прегладнял, междувременно те чака нещо спешно и "за вчера".....
Не казвам, че при всеки е така, но при мен е почти постоянно.
Благодарение на този форум открих протеина и заместването на хранене с протеин. Така около 11ч си правя 15 гр (30 са ми много) с 250 мл мляко и ако евентуално ми си отвори парашута и изляза в обедна почивка ям салата (най-често зелена с риба тон или шопска). Ако ли не пак 15 гр протеин.
За да не прекалявам с протеините гледам сутрин да си взема някакъв плод или ядки.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th January 2007, 13:16
Police MAIN Police MAIN не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: В най-смелите ти мечти!
Мнения: 1 755
По подразбиране

Цитирай:
или си братовчедка на полиСая
Хеехе аз да стигна до 30 пък ще ви се обадя!!!

п.п Може да не съм хванал Шегата!!!
__________________
СПАМ = Само Пиша А не Мисля
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th January 2007, 14:19
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от милена 077
Абе моя метаболизъм, хич го няма
Сутрин пия фреш от грейпфрут, ям сушени смокини или сливи, пия чай с мед, сега започнах да ям и киви и пак като ида до WC- то- няма никой
Аз имах същия проблем и се оправях със сушени сливи в големи количества, по всяко време на деня.
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th January 2007, 14:44
asesina asesina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: UK
Мнения: 19
По подразбиране

В офиса, където бачкам има микровълнова и може да си носим храна от вкъщи. Бях чела някъде, че за да се засили метаболизма трябва да се яде по 5 пъти на ден по малко.


кирилицата на абв нещо не бачка!!!!!!!!

Sutrin hapvam all bran s niskomasleno mlqko, kym 10 plod, na obqd malko salata s malko gotveno, sledobed pak plod ili malko kiselo mlekce i vere4am neshto leko: vareni zelen4uci, meso ili riba.



Въпреки това си стоя на същите кг от 3 месеца и се питам дали не е от чашката вино вечер.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th January 2007, 16:15
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

не е от чашата вино ,ако само една де
прекалено малко ядеш като количество ,а и готвеното не е препоръчително.
иначе правилно си прочела ,че метаболизма се забързва с често ядене
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: годишниметаболизъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:23.