IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 22nd January 2007, 01:07
rose_of_grief rose_of_grief не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Dreamland
Мнения: 65
По подразбиране Няколко въпроса относно шофьорските курсове...

Не проверих много обстойно дали има такава тема, надявам се да няма... Та искам да попитам какво точно представлява изпитът, труден ли е? Казва ли са ми, че може да се изкара курсът като навършиш 17, а книжката чак на 18 - вярно ли е това... А ако не съм опитвала да шофирам никога, ще бъде ли проблем... В смисъл трябва ли все пак да имам някакъв опит? А и последно - за цените, ако някой има информация (искам горе долу да знам за какво става въпрос)... Потърсих в Google, но не намерих точни отговори на въпросите... Ако на някой му се занимава ще съм му много благодарна...
__________________
Аз тръгвам... ти свиваш рамене,
убеден, че утре ще се върна.
Напразно... ти всичко ми отне,
дори и силата да се обърна!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd January 2007, 01:17
Аватара на justex
justex justex не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна
Мнения: 288
По подразбиране

ами аз доколкото знам не като навършив 17 а 3-4 месеца преди да навършиш 18 . Ами струва някаде около 500-600 лева общо сичко може и повече постоянно ги дигат цените. А иначе инструктора тряя те научи на всичко неохудимо се пак никой не се ражда научен пък и нали затова му плащаш . Може и на расрочено плащане като докато приключи всичко трябва да си изплатила парите иначе няя те пуснат изпита не е труден стига да си учила. Сигурно при листовките ще ти е по-лесно отколкото курмуването щом нямаш опит , но имаш ли желание всичко се научава бързо
Друго не се сещам какво да ти кажа
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd January 2007, 01:28
rose_of_grief rose_of_grief не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Dreamland
Мнения: 65
По подразбиране

Много благодаря за отговора... За съжаление ще трябва да почакам още малко, но през това време ще гледам да се образовам...
__________________
Аз тръгвам... ти свиваш рамене,
убеден, че утре ще се върна.
Напразно... ти всичко ми отне,
дори и силата да се обърна!!!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd January 2007, 01:44
Аватара на ONCE
ONCE ONCE не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: ПОВЕЛИТЕЛНО
Мнения: 34
По подразбиране

а като вземеш книшката, и попаднеш на задръстване, пробвай това:
http://www.youtube.com/watch?v=yXGKUc1xTJI&NR
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd January 2007, 11:17
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране Re: Няколко въпроса относно шофьорските курсове...

Цитирай:
Първоначално написано от rose_of_grief
Та искам да попитам какво точно представлява изпитът, труден ли е? Казва ли са ми, че може да се изкара курсът като навършиш 17, а книжката чак на 18 - вярно ли е това... А ако не съм опитвала да шофирам никога, ще бъде ли проблем... В смисъл трябва ли все пак да имам някакъв опит? А и последно - за цените, ако някой има информация (искам горе долу да знам за какво става въпрос)... Потърсих в Google, но не намерих точни отговори на въпросите... Ако на някой му се занимава ще съм му много благодарна...
абе ако не си си научил урока е труден, ако си го научил не е. ако имаш ОГРООООМНО желание да взмеш книжка няма да е. Аз карах курса и взех изпит на 17 г. не ти препоръчвам- чакаш една година преди да можеш законно да си караш- не се притеснявай само все отнякъде се почва.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd January 2007, 12:51
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Току що взех книжка, сега ще ти кажа как мина

Първо - започнах курса средата на ноември, но се проточи до сега. НИКОГА не се бях качвала зад волан, не знаех какво е педал (този педал ), скоростен лост, пътепоказател...

След редовните 24 часа (мисля, че от 01.01.07 станаха 30) си купих още 2, да се чувствам по-уверена. Ако се стараеш, времето стига. Най-важното е да не се шашкаш зад волана и да не се отчайваш от първите няколко пъти

Относно теорията - първо прочетох правилника, после започнах листовките. После го изчетох за 2 път и започнах да схващам нещо. Пак листовки - този път не беше такава катастрофа. Изчетох правилника за 3 път и правих вече само по 1-2 грешки. От време на време си препрочитах само някои неща, които ми бяха мъгла или се забравят - като работни обеми, кубици и т.н.

Изпита не е лесен, но не е и невъзможен. Нещата са логически в повечето случаи, трудното идва от там, че нямаш право на грешка - все пак от това зависи твоя живот (и не само).

Направо го почвай, не чакай! Аз вече няма търпение да си взема книжката и http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/a100
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd January 2007, 13:02
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Веритке, честита ти книжка ! http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/a100
И да караш без инциденти и една хууууууубава колица ти пожелавам и мъж който да ти я купи ! ако ти нямаш възможност
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #8  
Стар 22nd January 2007, 22:09
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

не е нужно да имаш никакъв опит, но все пак на мен са ми казвали, че в ХАДЖИ ДИМИТЪР, ако се кара курса се изкарва най-лесно.. съответно кварталите с по-натоварено движение са по-трудни за изкарване на книжка... не зная колко струва курса, но при всички положения кормуването според мен е недостатъчно и малко или много се налага да покараш с някой по-опитен вечер по малките улички успех

П.С. така е трудно човек да обхване всичката информация, която би ти била нужна, но все пак ако те интересува нещо повече пиши в темата, със сигурност ще има кой да отговори
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd January 2007, 23:15
rose_of_grief rose_of_grief не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: Dreamland
Мнения: 65
По подразбиране

Много ви благодаря на всички за отговорите... Verite, честито... Пожелавам ти да нямаш никакви проблеми по пътя и да не попадаш в задръствания За съжаление нямам с кого да се упражнявам допълнително..., но ще слушам внимателно инструктора. Наистина много искам да взема книжка... това ми е мечта от доооста време. Обаче съм доста неуверена... имам чувството, че ще се науча по-бавно от нормалното... Както и да е... Имам още един въпрос - тези правилници кога се купуват - когато започна курса ли или и сега мога да ги намеря в някоя книжарница? А също така от къде да започна - наскоро прочетох някаква обява "шофьорски курсове" - това ли е, просто да звънна на някакъв телефон... Извинете ме за идиотските въпросчета, обаче наистина съм се паникьосала много и не знам какво да правя..., а май няма кой друг да попитам
__________________
Аз тръгвам... ти свиваш рамене,
убеден, че утре ще се върна.
Напразно... ти всичко ми отне,
дори и силата да се обърна!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd January 2007, 23:18
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Можеш да си запишеш някай номер и от преминаващите учебни коли. В Пловдив целите са нашарени с тел. номера....
А също така, може да разпиташ, някои твои познати, които да ти препоръчат инструктор....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Няколковъпросаотносношофьорскитекурсове
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:39.