IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st April 2005, 16:32
eli
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране да свалим кг здравословно

нямаше да пиша тук , но се възмутих от глупостите, които прочетох. Съчинени от неграмотни или отчаяни хора.
Какви абсурди само-диети с лимони като за язва, тлъсти меса за гастрит и шоколади за булимия???несъобразени с индивидуалния метаболизъм на отделния човек, нито с това от какво пълнее и дали е наследствено....ужас. Остана само да си изписвате и лекарства сами.

ако ще давате съвети, правете го професионално и с мисъл за онези, които ще го последват. На мен съвестта няма да ми даде да спя ако съм писала съвети като публикуваните тук.

Ами не знаете ли колко доверчиви деца ще ги прочетат и вместо да отслабнат, ще се разболеят.

е.к. консултант
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st April 2005, 17:52
eli
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Да започнем отначало (стъпка 1)

Така и така се хванах да пиша тук, поне да го направя като хората.

За онези, които не знаят ще напиша: отслабването както и напълняването са много тежко изпитание за организма. Преди да се захващате и с двете, се уверете че нямате някакви заболявания :гастрит, язва, алергия кам храни. Някои хора например умират от болка за няколко часа ако са яли салата от ряпа, чесън или зеле. Ако сте от тях, добре е да знаете предварително и да включите други храни в диетата си от тези, които ще Ви препоръчам.
Защото диетата не е нещо, което си измисляте сами и сваляте чудодейно кг от него. Де да беше така.
Диетата е нещо, което се съставя след като изследвате собствения си организъм и откриете причинителя на проблема ви-разбира се има и определени храни от които не се пълнее.
Потърсете следващия ми съвет тук.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st April 2005, 18:12
ели
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Стъпка две

Прибегнете към стъпка 2 само след като сте изпълнили стъпка 1(прочетете предния ми отговор).
Първо трябва да откриете от какво пълнеете. Аз,например, пълнея от зърнени и мазни храни и захарни изделия. Как открих ли-не заради кръвната ми група (това с групите е фантазия) а с кантар и наблюдения.
Първо вижте роднините си-как са изглеждали на вашите години, не сега. Също как изглеждат вашите брат и сестра-различни ли са от вас при същите условия на живот?Ако сте жена и всичките ви роднини от този пол са тежали колкото вас на вашата възраст ви е нужна специална програма за промяна.
Тя не включва мъже под 25 години които още има да се развиват и имат бърз метаболизъм тип "право черво".Дами, не се сравнявайте с тях-точно след две-три години хормовалният им поток ще се промени и както са свикнали да похапват с крали-марковско темпо ще качат кг изведнъж.
За дамите, които хапват само половин филийка хляб и тя им се"лепи" са моите съвети тук.
И така, опознайте генетичната си предразположеност към пълнеене и си спомнете в кои сезони качвате кила, когато сте нервна или спокойна, кои храни ви прибавят неприятни гънки по фигурата.
След това потърсете моя отговор Стъпка 3.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st April 2005, 18:16
Анахрония Анахрония не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 30
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Идеята че консултацията и то индивидуалната с един експертен диетолог като теб е доста скъпа, малко хора могат да си позволят да дават по два пъти или три пъти месечно по 20 кинта за тва да им дадат диетата със супата от зеленчуци и да им обяснят логиката на процеса, както направи една моя приятелка!!! Освен това диетологът не може да лекува булимията - нито който и да е друг!! За това трябва цял екип специалисти и най-вече добър психолог! Истината е че фитнес инструкторите обикновено съставят и хранителни режими на своите клиенти и мисля, че се справят доста добре... При булимия . изказвам се експертно защото съм психолог - е все още не защитил никой диетолог не може да помогне, защото преяждането и повръщането имат много по дълбоки от физиологичните причини. Тука хората дават съвети на всички млади и не толкова млади хора да се хранят здравословно и най-вече да спортуват.. Съветите са ценни и представляват един вид взаимопомощ и споделяне на опит, по-богат от този на диетолога, защото той пък не може да даде правилен съвет за тренировка...как, по колко, кога... За инфото в сайта благодаря на всички участници и администратора..отслабване ...Опасно е тогава когато някоя 15 годишна изтърси - аз съм 48 искам да стана 45 а съм висока 165 - тогава е ясно че тя има проблем и той е в главата й ... Но никой не може да ме убеди да не спазвам супер строг хранителен режим при положение че съм на 25 тежа 83 - а бях преди седмица и три дни 88 килограма и съм висока 178 см.. демек - аз мога да си преценя - а доколкото забелязвам на децата, които имат проблеми със самооценката - т.е. искат да отслабнат а са слаби се препоръчва предимно спорт доколкото забелязвам... Администратора мака и доста "ироничен" се справя според мен професионално...
А и не подценявай децата - онези деца, които искат да отслабнат са изчели сто процента из нета толкова инфо, колкото не може да се преподаде за 8 години в университета Нъл медиците учат по повече....
А сега една съвсем сериозна молба за съвет, вече предложен учтиво от теб! Би ли ми разяснила вредата от Л-карнитина, за да си преценя дали да го ползвам - т.е. да го сложа на везната, тъй като по принцип ползата изглежда доста голяма.. а аз бързам - колкото съм по-лека толкова по-малко ще ме болят ставите като тичам...
__________________
Чувам само вятъра на Дракона, следвам стъпките на Тигъра в нощта...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st April 2005, 18:28
ели
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Стъпка 3

Осъзнайте, че чудеса за 3 дни няма. Има драстични решения на отчаяни и побъркани хора, които после се чудят защо косата, кожата,зъбите и ноктите им са станали ужасни-отпуснати, без блясък, рано остарели, сбръчкани, с целулит и стрии. Колко зле изглеждащи подобни лица и тела сте видяли-спомнете си.И как само след 25-атата си година тези дами приличат аха на 30 и отгоре само защото не знаят че могат да правят опити за така и непостигнатото трайно отслабване по друг по-лесен и полезен начин.
Така че научете цената на търпението. Може да отнеме месец-два-три, но резултата ще е съвсем друг. И ще е дълготраен а не до първата тортичка, която после изядете. Защото иначе целите ви усилия и мъчителни лишения ще са били за нищо.Направете смяната на теглото си ТРАЙНО. Как?
Първо се подгответе за до 1 до 3-месечна програма. Готови ли сте?
Ако да-вижте стъпка 4.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st April 2005, 18:54
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Тук започва да ми "мирише" на Хербалайф ... сори ако съм се объркала, не искам да звуча язвително
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st April 2005, 18:59
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Явно когато се опиташ да дадеш безлатен съвет винаги се намира "нездравословна конкуренция" коуто се дразни от факта че даваш на хората нещо безплатно - такъв е случая с потребителя-психолог Анахрония . Не си спомням да съм споменала където и да е за някаква сума!?за разлика от Анахрония.В отговора му/й видях потвърдение на факта че някои от безумните мнения тук се приемат за пълна истина: диети за отслабване с по 7 лимона дневно с корите , с шоколади и тлъсти храни. С удоволствие бих се срещнала с човек, отслабнал с подобни средства за да го видя с очите си. Както и всеки тук би искал да види този световен феномен.
Що се отнася до болести като булимията, не претендирам да предлагам какъвто и да е съвет за подобни хора. В предните си отговори изрично уточних към кого отправям съветите си, за разлика от всички останали мнения тук.
Имах намерение да споделя една чудна програма за отслабване -създадена от специалистите на НАСА, която няма лоши странични ефекти и е с траен ефект. Но забелязах, че тук се толерират само нищо не вършещи примери с лимони и шоколади. Явно някои се опитват да печелят от незнанието на младежите тук .Колко долно!
Щом вярвате на такива явно съм надценила хората в тази аудитория.
Ще потърся друга за да споделя знанията и опита си след като сам се уверила че хората там са наясно с това, което предприемат.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st April 2005, 19:09
евс
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране е не може да бъде

току-що прочетох поредния бисер тук. Къде изобщо в моите няколко съвета, които бяха въвеждащи и дори още не съм обяснила идеята на програмата-забележете, казвам програма навсякъде, не продукт някои решиха че това е с цел някаква продажба.Определено съм сбъркала форума, мислех че е такъв, в който хората си споделят опита и знанията пък то се оказа че тук всеки продава нещо-някакви психолози дават платени съвети, други са дистрибутори на току-що прочетох поредния бисер тук. Къде изобщо в моите няколко съвета, които бяха въвеждащи и дори още не съм обяснила идеята на програмата-забележете, казвам програма навсякъде, не продукт някои решиха че това е с цел някаква продажба.Определено съм сбъркала форума, мислех че е такъв, в който хората си споделят опита и знанията пък то се оказа че тук всеки продава нещо-някакви психолози дават платени съвети, други са дистрибутори на току-що прочетох поредния бисер тук. Къде изобщо в моите няколко съвета, които бяха въвеждащи и дори още не съм обяснила идеята на програмата-забележете, казвам програма навсякъде, не продукт някои решиха че това е с цел някаква продажба.Определено съм сбъркала форума, мислех че е такъв, в който хората си споделят опита и знанията пък то се оказа че тук всеки продава нещо-някакви психолози дават платени съвети, други са дистрибутори на Хербалайф..Ок, хора, аз изчезвам оттук да потърся нормален форум.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st April 2005, 19:19
CrazyBlackBitch CrazyBlackBitch не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2005
Град: Pazardjik
Мнения: 138
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.Ех..ама и аз с мойта голяма уста Виж, извиних се предварително, ако съм сбъркала. Както явно съм! Просто изказвам мнение, това е форум, нали? В интерес на истината чакам постовете ти, защото ме заинтригува . Изказването ми наистина беше не на място, мислех че ще усетите шегата, но май съм сбуркала гьола...Не се засягай, това което пишеш е изключително интересно и съм сигурна, че на много хора ще помогне. Не спирай да пишеш, заради такива като мен. Пиши заради другите Поздрави!
__________________
Само сладко,хляб,пържено,солено, алкохол,пушете2 кутий на ден,не тренирайте за нищо на света!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd April 2005, 14:30
eli
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране ок

окрщом поне един човек се интересува, ще пиша.Но сега съм на работа, очаквайте нови съвети довечера.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: дасвалимкгздравословно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:37.