IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 13th March 2007, 17:34
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Лично не съм ходила там, но ми попадна нещо за нея, във втората половина на статията е писано само за Токуда:
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=318315
с две думи, много я хвалят за професионалното и човечно отношение към пациентите.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th March 2007, 10:46
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Ok, Kapris, как точно се записа, че аз успях да намеря само един телефон за информация? Пиши после как е било. Надявам се всичко да ти е наред.
П.С. Ако махаха бръмбари в главата, аз щях да съм първата
Отговори с цитат
  #13  
Стар 14th March 2007, 12:31
umbrai umbrai не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 6
По подразбиране

Gia не се сканира всичко в тялото, тр да се съсредоточиш върху конкретен орган или поне област. Аз си правих преди месец ,неприятна работа оказа се че много тясните пространства не ми влият добре . А за облъчвенето няма такова, това е разликата между ЯМР и скенер...действа на друг принцип и не е вредно. Успех дано всичко ти е наред.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 14th March 2007, 17:14
kapris kapris не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Ok, Kapris, как точно се записа, че аз успях да намеря само един телефон за информация? Пиши после как е било. Надявам се всичко да ти е наред.
П.С. Ако махаха бръмбари в главата, аз щях да съм първата
Намерих телефона на болницата и се обадих ,поисках скенера и ме свързаха. Телефона е 403 40 00.
__________________
-Влизам вчера в тоалетната на ресторанта, гледам на земята сто лева.Навеждам се да ги взема и усещам как започвам да ги заработвам!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 16th March 2007, 21:27
kapris kapris не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 316
По подразбиране

Днес си взех резултата:
Цитирам:

Супратенториално интрааксиално не се визуализират патологични промени в мозъчния паренхим.Без огнищни лезии.Недилатирани субарахноидални пространства.Вентрикуларн система с нормално положение, форма и размери.Субтенториално не се визуализират патологични промени в областа на церебелума и понса.Без данни за вътрешна и външна хидроцефалия.
Заключение: Без данни за патологични промени в мозъчния паренхим.
Ох, отдъхнах си, значи поне нямам тумор. Трябва да се търси причината за изтръпването другаде. И сигурно съм за очен лекар.
Много са внимателни и учтиви. Скенера ми излезе без направление 100 лева, не се наложи да купувам контрастно вещество за 90 лева. Дадоха ми снимките и даже всичко записано и на диск.
__________________
-Влизам вчера в тоалетната на ресторанта, гледам на земята сто лева.Навеждам се да ги взема и усещам как започвам да ги заработвам!
Отговори с цитат
  #16  
Стар 16th March 2007, 23:37
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Браво, Kapris, че резултатите са прекрасни! И аз тези дни като имам време, ще си направя скенер на главата.
Между другото имах също изтръпвания и затова ходих на невролог, че също бях си внушила какви ли не болести. Но това при теб може би е на нервна почва-предвид на стреса и напрежението, както казваш- всички болести са от гадове...
Малко извън темата, но каква е разликата между ЯМР и скенер принципно?
Отговори с цитат
  #17  
Стар 17th March 2007, 00:29
kapris kapris не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 316
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gia
Браво, Kapris, че резултатите са прекрасни! И аз тези дни като имам време, ще си направя скенер на главата.
Между другото имах също изтръпвания и затова ходих на невролог, че също бях си внушила какви ли не болести. Но това при теб може би е на нервна почва-предвид на стреса и напрежението, както казваш- всички болести са от гадове...
Малко извън темата, но каква е разликата между ЯМР и скенер принципно?
Честно казано не знам ,мисля ,че работят на различен принцип. ЯМР е по прецизен и точен, но пък и КТ (компютърния томограф),особено в Токуда е последен крясък на технологиите и пак дава добри резултати. Аз можех да отида на няколко места, но предпочетох в Токуда ,защото за момента това е най-новия КТ в България и най-съвършенния.
__________________
-Влизам вчера в тоалетната на ресторанта, гледам на земята сто лева.Навеждам се да ги взема и усещам как започвам да ги заработвам!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 17th March 2007, 13:36
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

А някой да има наблюдения за Токуда относно прегледи при специалисти /има ли добри такива/ и също ме интересува всякакъв вид изследвания? В смисъл като лаборатория дали са качествени?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 22nd March 2007, 23:16
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Скенер (компютърна томография) - представлява рентгеново облъчване.
Ядрено-магнитният резонанс не облъчва с рентген, а въздейства чрез магнитно поле. То ориентира молекулите в тялото по определен начин, след което се прави сканиране с радиовълна. Това облъчване е безвредно.

Каквото и изследване да си направите, трябва да имате лекар, който да го разчете (не само рентгенологът).
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #20  
Стар 6th April 2007, 13:11
Venice_2 Venice_2 не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 126
По подразбиране

Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОтзивизаТокудаболница
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:14.