IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th July 2007, 11:08
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Ако говориш за мен аз сега завърших 7ми клас защо ли постоянно си мисля е става въпрос за мен...ама аз да уточня
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 10th July 2007, 11:10
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Не визирах теб
Отговори с цитат
  #13  
Стар 10th July 2007, 11:11
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Освен това ми е трудно да повярвам, че човек, завършил училище ще се заеме с правописа си - каквото било, било
не е така. някой осъзнават колко са зле и имат нужда от помощ, тях самите ги е срам, че са толкова неграмотни. тия дето не осъзнават, нямат нужда от помощ, щото и без това не си взимат бележка.
иначе MariaVassileva е права. освен това си личи когато някой е неграмотен, и кога е направил грешката просто от бързане.

аз пък вчера се присмях на алфа, дето написа, че новите 7 чудеса на света са обрали ларвите - еми ларви и лаври е различно. но знам че не е малоумен/а, затова му/й се извинявам. просто ми стана смешно и не се сдържах
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th July 2007, 11:13
curka94 curka94 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 737
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Не визирах теб
Дам ясно Ама де да знам постоянно си мисля,че някой ми намеква разни неща...мн ми е гадно,че не мога в момента да мисля реално,което ме обърква мн
ПП:Поправих го доколкото мисля,че е вярно
__________________
VOLLEYBALL!!! BEST SPORT!!!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th July 2007, 11:15
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аз пък вчера се присмях на алфа, дето написа, че новите 7 чудеса на света са обрали ларвите - еми ларви и лаври е различно. но знам че не е малоумен/а, затова му/й се извинявам. просто ми стана смешно и не се сдържах
Че то си е смешно!
Ясно, че е станало неволно, ама ако стане майтап от грешката, какъв е проблема, защо пък да се извиняваш? Чак пък толкова да сме докачливи!?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 10th July 2007, 11:17
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Пред предлозите се слага запетайка, особено пред "че", обръщенията също се отделят със запетайки. Няма да коментирам пълен и непълен член, нито пък вметнатите части или остатъци от падежи, но това са груби грешки
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th July 2007, 11:25
morganlefei morganlefei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 1 424
По подразбиране

По-някой път неволните грешки стават много забавни, аз много съм се смяла, ларвите са доста веселко изказване! Но не в лошия смисъл!
Аз също от бързане често греша, и не бих се засегнала от забележка!
__________________
too much, is not enough
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th July 2007, 11:39
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от morganlefei
По-някой път неволните грешки стават много забавни, аз много съм се смяла, ларвите са доста веселко изказване! Но не в лошия смисъл!
Аз също от бързане често греша, и не бих се засегнала от забележка!
Аха, веднъж в офиса бяхме пратили на един много важен клиент оферта, в която вместо "спалня", навсякъде пишеше "сРалня"
Това си е "лапсус клавиатури", ако може така да се нарече.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th July 2007, 11:40
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от bimbi
аз пък вчера се присмях на алфа, дето написа, че новите 7 чудеса на света са обрали ларвите - еми ларви и лаври е различно. но знам че не е малоумен/а, затова му/й се извинявам. просто ми стана смешно и не се сдържах
Че то си е смешно!
Ясно, че е станало неволно, ама ако стане майтап от грешката, какъв е проблема, защо пък да се извиняваш? Чак пък толкова да сме докачливи!?
еми явно не е докачлив/а, щом не коментира нищо, или пък не го е видял/а...знам ли вече и аз
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th July 2007, 11:56
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ще се намеся отново, защото очевидно този въпрос е важен.

Сигурен съм, че няма нито един член на форума, който умишлено да пише неграмотно. Сигурен съм, че всеки един, който има сериозни проблеми с правописа, ще се зарадва да му бъде помогнато.

Все пак, ако според вас някой демонстративно пише грешно или с 4 и 6 и т.н. това е нарушение на правилата на форума и ще предприема мерки. Но тогава очевидно вашите съвети няма да го променят (щом като го прави нарочно или изобщо нехае), затова ми пишете на лични съобщения.

Като забранявам забележките, аз не отхвърлям нуждата от подобряване на правописа. Напротив, аз също като вас смятам за нормално правописа да се уважава.

Тук говорим за друго нещо - за това как да бъде направена забележката.

Замислете се дори за елементарни битови проблеми, колко дразнещо е непрекъснато да ви правят забележки. Дори и когато има основания.

Затова заедно с вас, нека измислим правилния начин на поставяне на забележки.

Разбира се, тук е нужен и такт. Има хора, като Бимби, които имат особено силни чувство за такт и тези хора могат да направят забележка по хиляди начини, без да обидят другия.

Има и по-агресивни хора (като аз понякога), които рискуват да обидят другия. Те очевидно не могат да си позволят свободата на различни изказни средства. И за да са сигурни, че няма да обидят някого е добре да спазват нормите.

Първото, за което се сетих е изпращане на лично съобщение. Така се запазва достойнството на сгрешилия. Той не е осмят публично. Защото в тази тема точно това е на път да стане.

Ако вие се сещате за друг начин - казвайте.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПРАВОПИС
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:45.