IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st August 2007, 09:52
play_girl play_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Vraca
Мнения: 6
По подразбиране въпрос относно гърдите

Искам да попитам на някого от вас появяват ли се бучки в гърдите преди цикъл,защото на мен от доста време,от няколко години,а сега ми се е вдигнала една малко по-голяма и съм се уплашила.Искам някой да каже ако знае дали е нормално това?
__________________
"Ако искаш да имаш нещо,което никога не си имал,треябва да направиш неща,които никога не си правил!"
Отговори с цитат
  #2  
Стар 21st August 2007, 10:00
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Преди цикъл млечните жлези се разширяват. Може да усещаш нещо такова, което до известна степен е нормално. Но все пак трябва да те прегледа мамолог за да ти каже със сигурност. На мен мамологът ми каза, че е хубаво да се прави профилактичен преглед на всеки 6 месеца, така че хем ще си направиш профилактичен преглед, хем ще се успокоиш
Отговори с цитат
  #3  
Стар 21st August 2007, 10:05
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

и на мен ми се появи преди година и нещо, ходих на мамолог, каза че е фиброаденом или нещо подобно. нямало да ми пречи, не можело да се превърне в злокачествен тумор, тъй че нямало нужда и да ме режат. март месец ходих пак, беше си същия размер, и каза че няма смисъл да ходя на всеки 6 месеца, ами по-рядко, веднъж на година. от 2-3 месеца обаче не го напипвам, може и да е изчезнало.
и наистина преди цикъл се увеличаваше
Отговори с цитат
  #4  
Стар 21st August 2007, 12:19
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

да, нормално е по принцип. Затова и прегледите на гърдите, които всяка жена трябва да си прави сама веднъж в месеца, се извършват след цикъл.
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #5  
Стар 21st August 2007, 16:15
play_girl play_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Vraca
Мнения: 6
По подразбиране

А боляха ли ви въпросните образувания?
__________________
"Ако искаш да имаш нещо,което никога не си имал,треябва да направиш неща,които никога не си правил!"
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st August 2007, 16:42
Аватара на valhalla
valhalla valhalla не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 400
По подразбиране

аз не съм имала, но от приятелка знам, че преди цикъл и се появявали и целите гърди я боляли...
__________________
'The most efficient approach to fat loss is to decrease your calories a little and increase your activity a lot.' Tom Venuto
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st August 2007, 22:31
Night Love Night Love не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 528
По подразбиране

Майка ми имаше подобно образование, напипваше буца и отиде на мамолог..оказа се,че е киста..доброкачествена... и й я махнаха с инжекция.
__________________
Some people say that long distance never works but I believe if you truly love somebody, the distance doesn't matter. You get through it, knowing that one day, it will be worth it and you will be together!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st August 2007, 22:32
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Преди цикъл е нормално да се усещат гърдите "на възелчета". Наистина, както някой по-горе каза, прегледите се правят след цикъл.
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd August 2007, 12:07
bodil4e bodil4e не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 6
По подразбиране

play_girl, напълно разбирам страховете ти. Преди години на мен ми се случи същото-подутина на едната гърда, болеше ме, беше зачервено, ту се появявяшу, ту изчезваше... Бях полудяла от страх, още повече, че скоро преди това баба ми почина от рак на гърдата. Когато най-сетне събрах смелост да отида на лекар се оказа, че е киста и не е опасна, и я махнаха. Сега си имам един мъничък белег, който да ми напомня, че начинът да се справиш с един проблем е като се обърнеш към специалист. Иди на лекар!
Успех!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 22nd August 2007, 16:25
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Мен не.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: въпросотносногърдите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:36.