IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2431  
Стар 3rd August 2008, 18:29
Аватара на 3y3ka
3y3ka 3y3ka не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 6 505
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от secretk
Или дa ти кaжa кaк се преписвa в университет, тези, които знаят нaй-мaлко, имaт нaй-високи оценки, понеже имaт добри умения с пищовите.
Еми това вече се приема за нещо нормално. Навсякъде го има! В училище двама-трима човека бяхме на метода - учи, а пък другите да правят това, което сметнат за добре.
Колкото и смешно да звучи, но имаше един момент, в който учителите ми казаха, че понякога преписването е препоръчително... А аз пък се възмутих.

Хората, които имат знания все ще успеят! А тези, които са успели по друг начин...в даден момент ще им изиграе лоша шега.
Отговори с цитат
  #2432  
Стар 3rd August 2008, 19:24
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 3y3ka
Цитирай:
Първоначално написано от secretk
Може и уж нa хaртия дa се признaвaт, но нa прaктикa, единствено СУ признaвaт според мен.
Права си!!! Казвали са ми го хиляда пъти. СУ си е СУ!

Чудя се за НБУ... Сега малко ме замислихте... Уф, чета информация, а пък кой знае какво се оказва накрая...
момичета, чета ви постовете и се чудя
аз уча в СУ и мог ада кажа с ръка на сърцето, че е голяма пародия на университет!! името му е толкова тежко и е всепризнат само и единствено, защото е най-старият университет в Бг.

Според мен идеята на университета е да ти даде насоките в които да се развиваш и някои основни знания в полето, което си избрал, останалото (какви книги четеш и какви практики избираш) всеки сам решава за себе си.

сещам се и за още нещо... когато кандидатствах, СУ ми вдъхваше респект и мислех, че там ще има само целеустремени хора, знаещи какво искат ... но се оказа, че греша

името на университета не е гарант за студентите в него и кадрите, които излизат от него НЕ И В БЪЛАРИЯ
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #2433  
Стар 3rd August 2008, 19:43
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Лили, не е, но сaмо кaто учиш в дaден университет, виждaш недостaтъците му, отстрaни нещaтa сa по-розови
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #2434  
Стар 3rd August 2008, 20:02
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

така си е

и не че съм мислела кой знае какво за СУ, не съм си рисувала утопични картини... но ако знаех къде се записвам, когато се записвах, не знам дали пак бих го направила... а още по-лошото е, че за специалността, която съм избрала, не съм чувала някъде в България да се предлага нещо по-добро

сега някой да не ме мисли за пълен нихилист има и специалности, все още на ниво, че даже и такива които се развиват но са много малко
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #2435  
Стар 3rd August 2008, 21:07
chokladkaka chokladkaka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1 377
По подразбиране

Lilith, аз бях прочела в една друга тема, че си немска филология, аз също съм с филология (скандинавистика) и моето мнение е, че в СУ поне филологиите са на високо ниво, вярно, че има мнооого кусури, но поне при нас (а съм чувала, че и във вашата специалност) много се учи, преподавателите ни са много сериозни, почти никога не сме губили лекции, въобще за 4 години ни скъсаха от учене, което си е добре. В някои специалности дори и това го няма, пишат се лесно 6 и хората са с доста погрешна представа. Друг е въпросът, че аз сега не знам дали пак бих се записала да уча филология и не защото не ми е било приятно да си уча езици, а защото сега как ще се "реализирам", не знам..
Отговори с цитат
  #2436  
Стар 3rd August 2008, 21:54
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

мила, твоята специалност е по-"млада", при нас предподавателите отдавна са минали пенсионна възраст, вярно че се учи много и не се изкарва лесно, но и всичко е мн закостеняло... няма нищо ново, модерно, няма свежест, няма живец, няма кой да те надъха, да те мотивира всички са изморени... и отегчени

а аз се записах с голямо желание, все още ми харесва да си уча езици и специалността си харесвам като цяло, но има страшно много неща за които стискам зъби, и повечето от тях не са кусур само на специалността, катедрата или факултета, а на целия университет

да разбирам ли че си завършила вече и си търсиш работа по специалността, а ти е трудно да си намериш
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #2437  
Стар 3rd August 2008, 22:04
chokladkaka chokladkaka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1 377
По подразбиране

Завършила съм семестриално и сега уча за държавния, търся си и работа, но не мога да си намеря нищо, което да ми харесва поне малко. То няма и много опции - call centre е най-разпространеното. Аз си търся като преводач, а междувременно превеждам от/на английски и така. Иначе и в нашата специалност нещата не са розови, аз даже обикновено плюя с всичка сила, но напоследък като слушам какво е в другите специалности в СУ, виждам, че са ме учили добре и към преподаването нямам забележки. Но духът на всички много спадна от 1 курс досега, защото виждаш, че нещата не са както си си ги представял, с работата най-вече.
Отговори с цитат
  #2438  
Стар 3rd August 2008, 22:10
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

да... за съжаление така се получава

а относно преводите, тази седмица трябва да ходя в 1 агенция на пробен превод и мн се надявам да ме харесат

май това ни остава но не са само кол ценровете, които предлагат работа за хора знаещи по няколко езика... има разни алтернативи, но трябва стабилно търсене и късмет

след филологията определено мисля да запиша някаква икономика, спрях да гледам толкова идеалистично на живота нужен е повече прагматизъм ...
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #2439  
Стар 3rd August 2008, 22:17
chokladkaka chokladkaka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 1 377
По подразбиране

Успех! Сигурно и ти като всеки филолог си мечтаеш за преводи на художествена литература, но те са черешката на тортата Трябва да се примиряваме и с другите. Има и други места освен кол центрове, но за какви смешни пари говорим, при все, че са ми предлагали и бонуси понеже знам няколко езика. Как си намират хора да им работят...
Ще намерим, но наистина трябва сериозно търсене.
Отговори с цитат
  #2440  
Стар 3rd August 2008, 22:36
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

мерси

и на теб!!
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изповедалнятанафорума
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:34.