IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th October 2007, 08:32
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране ПИЛАТЕС

Здравейте!Мисля,че такава тема няма,а много искам да чуя Вашите отзиви от пилатес.Смятам да отида.Беше ми препоръчано,защото имам болки в кръста и коляното и не мога да тренирам друго.Опитах с фитнес и Тае-Бо,но уви...боли,боли... А така ми се тренира!Казаха ми,че пилатес са само упражнения,нещо като каланетиката.Ще опитам и дано пак да нямам болки.А същевременно моля всички,които са ходили да споделят Мерси!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th October 2007, 10:45
Аватара на borislavka
borislavka borislavka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 73
По подразбиране

Здравей,

Аз не съм ходила на курсове по пилатес, а вкъщи сама се помъчих, докато гледах някакви нагледни уроци, свалени от data.bg. Уроците бяха за стягане на коремната стена и мога да ти кажа, че след 20 минути упражнения просто бях изтощена. Всичко ме болеше 2-3 дни след това. Така че гласувам с 2 ръце за този вид стягане на тялото. Доволна съм от резултата.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th October 2007, 11:18
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

защо пускаш тази тема в раздел "Красота"?

Аз ходя на Пилатес. Само по един път в седмицата, иначе разнообразиявам с други видове спорт.

Моето лично мнение е че не можеш да го правиш сама вкъщи, защото Пилатес е един от малкото спортове които изискват максимална прецизност в изпълнението на упражненията. Затова треньор, поне докато не се научиш да изпълняваш упражненията и знаеш в какво да внимаваш е задължителен. Тук идва и втората тънкост - треньорът трябва да е свестен... което също не се намира много лесно.

Пилатеса не е за всеки. Една приятелка се отказа, защото и бил много муден спорта. "Нищо не правиш, само се разтягаш". Честно казано и на мен в началото ми беше досадно постоянно да си контролирам дишането, да внимавам какво ми правят мускулите на цялото тяло - "стегни тия, отпусни ония, после обратно". Но понеже съм упорита, пък си и бях платила, продължих. И с всеки път ми харесваше все повече.

Незнам какво друго да ти кажа - питай какво точно те интересува.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th October 2007, 12:22
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз съм с много проблемни стави и колене, това е един от малкото "спортове", с които мога да се занимавам пълноценно. Така че откъм болки поне със сигурност няма да имаш проблеми. На мен дори и мудността взе да ми харесва
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th October 2007, 12:27
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Аз съм с много проблемни стави и колене, това е един от малкото "спортове", с които мога да се занимавам пълноценно.
Ти ходиш ли вече на Пилатес? Аз мислих че пак ще се връщаш към фитнеса.

Забравих да кажа кое най-много ми харесва при пилатеса - тренираш и усещаш и тези мускули, които не си и подозирал че имаш. Това особенно важи за мускулите в долната част на тялото - около и под корема; плюс мускулите на гърба.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th October 2007, 12:33
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Кейти, и аз си мислех, че към фитнеса ще се върна, даже на трениране с тжести бях решила да залагам този път, ама за кой ли път се убедих, че нито тежестите, нито кардиото са за мен Пилатеса за сега напълно ме удовлетворява, умирам от кеф от усещането, че контролирам точно определен мускул, без да напрягам нито един друг, много е готино
А и след коментара на Бенджи преди няколко дни, вече съм сигурна, че пилатеса е точно за мен (аз не искам да качвам никаква маса, нито да правя релефи)
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th October 2007, 14:03
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране

Момичета,много Ви благодаря за отговорите!Със сигурност ще опитам.Аз също не искам да правя кой знае какви мускули.За момента най-важното за мен е да се стегна без да натоварвам проблемните зони.Остава само да ми кажете къде ходите на пилатес.Аз мисля да пробвам в Банишора-понеже там ми е най-близко
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th October 2007, 14:35
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nattty
Остава само да ми кажете къде ходите на пилатес.
Ами тук не можем да ти помогнем - и двете се намираме извън България.

Имаше тук една потребителка - МарияПилатес, може към нeя да се обърнеш с този въпрос.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th October 2007, 15:36
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от katie
Цитирай:
Първоначално написано от nattty
Остава само да ми кажете къде ходите на пилатес.
Ами тук не можем да ти помогнем - и двете се намираме извън България.

Имаше тук една потребителка - МарияПилатес, може към нeя да се обърнеш с този въпрос.
Благодаря ти все пак Много ще се радвам ако ми пишеш на мейла nattty@abv.bg,защото съм пред една дилема и бих искала да чуя твоето мнение като човек живеещ извън България.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th October 2007, 15:37
mariapilates mariapilates не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2005
Град: Sofia
Мнения: 90
Изпратете съобщение чрез ICQ до mariapilates
По подразбиране

Здравейте, със сигурност по темата за пилатес вече има изписано много. Излишно е да казавам, че според мен това е най-добрия начин за поддържане на форма. Но когато има проблем с травма, или някаква болежка трябва да се подходи много внимателно. Много често болките в кръста идват от неправилно изпълнение на упражненията, т.е. ако позицията в която се изпълнява упражнението не е правилна се натоварва кръста. По прицип в нито едно упражнение не трябва да има натоварване в кръста. И това важи за всички спортове, не само за пилатеса. Колкото до болките в колянота, да, при пилатеса не се натоварват ставите, тъй като няма пружиниране и подскачане. Но всичко е много индивидуално. Моят съвет към Natty е първо да се поразрови и разгледа някои филмчета или материали с упражнения от пилатес и сама да прецени дали са подходящи за нейния случай. Или задължително преди да влезе в тренировка да се консултира с инструктора и да сподели оплакванията си.
__________________
"Добрата физическа форма е предпоставка за щастие..." Дж. Пилатес
www.yogalatesmaria.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПИЛАТЕС
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:04.