IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th October 2007, 10:52
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране високо кръвно

Реших да пусна тази тема,защото от няколко години страдам от много високо кръвно-стигала съм до 230-130 .Много съм изплашена.Подлагах се на какви ли не изследвания,обиколила съм ендокринолози,уролози,кард иолози,невролози,но кризите продължават.Надявам се много вие да ми помогнете
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th October 2007, 11:55
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Чеснови таблетки- натурален продукт, но при продължителен и редовен прием правят чудеса. Както и всекидневното пиене на чай от копър.
Нищо не казчаш за хранителния си режим- какво ядеш, спортуваш ли, имаш ли наднормени килограми?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th October 2007, 19:41
the_detonator the_detonator не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 120
По подразбиране

На колко години си.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th October 2007, 14:54
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране

На 46 години съм.Не спортувам,опитвам се да ям безсолно-и изобщо спазвам необходим режим на хранене при хипертония.А и теглото ми за възрастта ми е нормално-68кг.А колкото до спорта зная ,че е добре да се спортува при високо кръвно,но при най-малкото натоварване,бягане го вдигам.Най-лошото е,че ме обхваща страхова невроза-страхувам се че ще получа хипертонична криза на улицата.Възможно е да навлизам в критическа възраст,въпреки че други симптоми нямам.А колкото до чесновите хапчета-не миришат ли,макар че това не е от кой знае какво значение при условие че помагат?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th October 2007, 20:30
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами миришат да. Не така, както да ядеш чесън, но се усеща леко. МОя мъж затова ги пие вечер преди да си легне и проблема с миризмите е решен.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th April 2008, 00:05
kalito_malito kalito_malito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 4
По подразбиране

на мен също не могат да разберат каква е причината за високото ми кръвно. В семейството ми няма човек с високо кръвно, на 26 години съм/имам високо кръвно от 22 годишна/, с нормално телосложение съм 1,64 см висока и тежа 40-43 кг, пуша рядко и по малко. Така и не се знае защо вдигам кръвно. Дори в понеделник си правих ринопластка и съм вдигнала кръвно 250. Кажете добър лекар
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th April 2008, 09:22
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Опитай с НЕФРОЛОГ - може причината да е в бъбреците. Никакво самолечение!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 17th August 2009, 00:09
Аватара на Gia
Gia Gia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София/Варна
Мнения: 715
По подразбиране

Преди малко моят мъж ми се обади с ''новината'', че кръвното му е 210 на 110 Отиде за два дни при майка си и в момента направо изперках сама. Казах му да си легне, а аз ще откъртя щуромера до сутринта...
Апо, хукнах до денонощната и веднага купих трипл чесън на GNC, казаха, че бил с най-концентрирано съдържание на чесън и пише уж, че е без мирис.
Дайте, плс, някакви съвети за здравословно хранене, начин на живот...Че ще се отиде още утре на лекар, смятам, че е ясно
Той, мойчкият е от типа мъже, които живеят на макс, carpe diem, та сега се филмирах яко. Пуши си, а как си пийва (не пада и не прави нищо), ама му се услажда глътката. И се чудя как ще се справя с това. Няма наднормено тегло, но е като канара- просто структура и малко спорт.
__________________
Love knows no reasons... Love defies all reasons, love has no eyes. But love is not blind. Love sees but doesn't mind.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 17th August 2009, 00:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Гиа, на колко години е, това поне на мен ми звучи като страшно кръвно Да не би да е моментно заради консумация на повече кола, кафе, разни такива работи... нека да си направи най- напред изследвания да се установи постоянно ли са му завишени стойностите или е единичен случай. Гледам, че съм писала амен преди две години- при моя мъж се оказа моментно състояние. Сега му се налага заради други неща да ходи по доктори ама покрай това установихме, че има желязно кръвно и сърце, дано и с твоя да е нещо инцидентно само. Иначе наистина би трябвало да си промени начина на живот, ама по този въпрос ще си спестя изказването, защото мнението ми се различава от общоприетото и не ми се запозват спорове
Отговори с цитат
  #10  
Стар 17th August 2009, 08:26
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

110 долна граница, си е направо страшно кръвно....
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: висококръвно
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:36.