IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 22nd October 2007, 11:12
desi_baby desi_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: Cambridge/England
Мнения: 144
По подразбиране

Не знам-много зависи на какъв козметик ще попаднеш.Понякога вместо лош козметик е по-добре да вземеш козметика.Поне няма да ти навреди.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 31st October 2007, 19:50
tricky tricky не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 26
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puppito
Цитирай:
Първоначално написано от Mena
Аз съм за Козметик & Скъпа козметика.
При Козметика могат да се направят много добри високоефективни терапия, които не се предлагат за домашна грижа, масажът на лице е изключително полезен за кръвообръщението на кожата, и никой не може да ме убеди, че си го прави редовно в къщи, апаратните процедури (ултразвук, йонофореза, кислородни процедури...) са невъзможни при домашни условия и т.н.
От друга страна добрите грижи на козметика ще бъдат малко напразни, ако не се използва подходящата козметика за домашна грижа след това.
Аз поне не мога да избера само едното, най-добър ефект върху кожата ще има при доброто съчетаване на Скъпа козметика & Козметик-Професионалист.
съгласна съм с Меничка, че трябва да се съчетават. хубаво беше да го спомена и в първия си пост, но съм пропуснала
ами аз казах вече че коагто си дарен с хубава кожа и нямаш някакви специални терапии, които да са ти необходими, можеш спокойно да се справяш в домашни условия с хубава козметика.
ако обаче имаш проблемна кожа самолечението не евариант. аз например имах нелеко хормонално акне, от което ми останаха белези и кожата ми не е равна. продължават от време на вре,е да ми излизат по една две пъпчици, но пък напоследък съм нападната от милуми съдба - какво да правиш. ето например в моя случай е наложително да си ходя на добър козметик (какъвто съм намерила и съм страшно щастлива!!!), който прецени какво е подходящо за мен. правих 2 микродермоабразио-та и днес ми предстои един пилинг с глюколова киселина. това не мога да си го направя вкъщи.
пак казвам ако е компетентен и квалифициран козметикът, знае кое след кое следва като процедура и продукт за твоя тип кожа.
а професионалната козметика доколкото аз знам са продукти в по-различни опаковки (като грамаж)от тези на свободния пазар, както например необходимите "съставките" за киселинните пилинги,но пък една част от тях спокойно можеш да си закупиш за домашна употреба от козметика.
А къде ч намери тази козметичка (в смисъл от кои град си) защото аз сменям козметички на поразия и не съм си намерила подходяща???
Отговори с цитат
  #23  
Стар 31st October 2007, 21:24
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране Re: Козметик vs. Скъпа козметика

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
По повод разразил се спор с моя приятелка реших да ви попитам на какво мнение сте по въпроса за ползата от ходенето на козметик.
Ние двете с нея сме на различно мнение и много се замислих за нейните аргументи. Ето какви са двете тези:

1. Ходенето на козметик е почти безмислено. Ако същите пари се вложат за отлична козметика като Клиник резултата ще е много по-добър и дори сумата значително по-малка. При козметика първо те чоплят и стискат (което вече е тотално отречен метод на почистване в Англия например) и като резултат може да се получи даже обратен резултат - възпаления, белези и др. След това те мажат с маски и кремове, които ако си купиш сам ще са много по-евтини, а нищо не ти пречи сам да си ги мажеш. Ходенето на козметик има смисъл само при по-сложните процедури - пилинги и прочее.
Склонна съм да подкрепя това мнение
Разликата между козметик и добър дерматолог-козметолог с необходимата квалификация и стаж за мен е огромна
АЗ лично съм си патила от некадърна козметичка която ми беше обезобразила лицето преди години.Имам доста негативно мнение за повечето т.н козметички .Предпочитам да ползвам дерматолог за някой процедури като пилинг ,почистване.Купувам си професионална козметика ,въпреки че мойта кожа не е проблемна според дерматолога и не изисква кой знае каква грижа ,но съм негативно настроена защото познавам и няма човек който да не си е патил от козметик ,а друг е въпроса че всеки нереализирал се човек би могъл да стане такъв
Съжалявам за антирекламата която направих ,но това е моето мнение
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КозметикСкъпакозметика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:27.