IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 8th November 2007, 13:15
pantofcheta pantofcheta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 12
По подразбиране моля за малко разяснение...

какво е бърз и какво бавен въглехидрат?Кой от тях да употребявам при опитите ми да сваля 15 кг , и примерчета за представители от двете групи....Много благодаря!
__________________
луда романтичка
Отговори с цитат
  #2  
Стар 8th November 2007, 14:07
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Виж този линк,прочети внимателно,много добре е обяснено всичко.
http://www.kurierbg.com/?prm=world&id=3560
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=1282
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #3  
Стар 8th November 2007, 14:13
pantofcheta pantofcheta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 12
По подразбиране

много ти благодаря
__________________
луда романтичка
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th November 2007, 17:29
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от scorpion_f
Виж този линк,прочети внимателно,много добре е обяснено всичко.
http://www.kurierbg.com/?prm=world&id=3560
http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=1282
аз ги прочетох тези работи и понеже пише че плодовете са при бързите въглехидрати а несладките са при бавните и искам да питам ябълките от кои са?бързи или бавни въглехидрати и въобще добре ли е да се ядат ябълки?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th November 2007, 18:34
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Ябълките спадат към бавните въглехидрати защото са не сладък плод и е един от най-полезните плодове,особено в период на отслабване. Такаче яж спокойно ---------

Сега се порових из интернет и какво да видя----греша!!!!!Те са били към бързите въглехидрати,но според мен има рзлика в това каква е ябълката.Защото има сладки и не сладки ябълки и за това в НВД казват че може да ядеш кисели ябълки.Извинявам се,че ви подведох,но аз така винаги съм го знаела.Но пък ми е чудно...бе де да знам,но все пак не се лишавайте от тях в никакъв случай,те са важен източник на витамини
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th November 2007, 19:33
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Специално ябълките са добре при диетите за моментално засищане. Пектинът в тях ти кипва в стомаха и създава чувство за ситост, но ако си наистина гладна ще можеш само до 1 момент да се залъжеш... Иначе е добре да ядеш, не се лишавай, защото прочистват.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th November 2007, 11:24
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

бързите въглехидрати са захари които са готови за използване от организма и той не хаби енергия и време за да ги разгражда: глюкоза, фруктоза, захароза(глюкоза+фруктоза). . плодовете са богати на фруктоза (fruits-> фруктоза)... а когато тялото получи много захари наготво и няма нужда от толкова много започва да я съхранява... други продукти с бързи захари са всякакви тортички, пасти, вафли и т.н. Бавните захари са сложни вериги от бързи захари които тялото не може да използва веднага а хаби време и енергия да ги разгради до бързи захари... бавни захари има в макароните, ориза, черния хляб... естествено ако си хапваш по много и от тях и те водят до напълняване... ако искаш да сваляш кила яж салати и черен хляб, освен месото разбира се (пилешко най-вече).. и като ядеш ориз или картофи не аж с него хляб .... поправете ме ако греша накъде
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th November 2007, 11:32
pantofcheta pantofcheta не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 12
По подразбиране

да,аз попитах,защото на 3-4 дни ми се дояжда ориз,иначе ми омаляват краката,явно не ми достигат сили....но аз не ям с него хляб,правя си ги със зеленчуци,със спанак,с морски дарове,с домати....много вкусен става.Явно обаче трябва да го сменя с кафяв,защото в момента ползвам бланширан.Дали е чак толкова голям проблем?
Прави ми впечетление и ,че по-бързо свалям килограми и обиколки с разделно хранене ,отколкото от спорт - тук не говоря за гладуване,напротив храня се или разделно или с НВД....доволна съм така,защото не съм от спортните натури .Нещо не съм наред....
__________________
луда романтичка
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th November 2007, 01:43
yaourt yaourt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 94
По подразбиране

забравих да добавя че плодове е хубаво да се ядат ( заради витамините и антиоксидантите и други подобни в тях), но не вечер (заради захарите в тях)...
__________________
това си е мое лично мнение... за да си сигурен чети от много места и сравнявай...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th November 2007, 03:01
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

едва ли ако изядеш една ябълка вечер ще ти стане нещо...важно е цялото ти хранене през деня....ако си спазвал правилен режим на хранене през целия ден, то един сладък плод вечерта не трябва да те притеснява
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: молязамалкоразяснение
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:11.