IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th January 2008, 01:23
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране кремчета,лосиони за стягане по време на диета :)

Здравейте съфорумци! Не ме линчувайте много ако не е трябвало чак нова тема, но инфо точно за това нещо не намерих та идеята е тук да се пишат всички лосиони, кремчето и всякакви мазила, които използвате докато сте на диета и спортувате ... тъй като при сваляне на килограми (повече на брой) се получавам много стрии...и т.н....та напишете козметиката която Ви е помогнала да си запазите кожата гладка или в момента Ви помага...ще чакам отговорите с нетърпение....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th January 2008, 01:28
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Аз лично си мисля, че мазните кремове против стрии помагат, само ако бъдат използвани при самото напълняване. Майка ми се е мажела, докато е била бременна с мен, и няма нито една стрия. При отслабването просто повече си проличава самото разкъсване на съединителната тъкан, а не се появяват от самото отслабване, че да можем да ги заличим с кремче. Нека някой ме поправи, ако съм в заблуда!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th January 2008, 01:53
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране

мдам, определено си права за това, което казваш - чувала съм, че някой момичета се мажат с бебешки лосиончета (нали са по-мазнички) или направо с олио (ужас!), а относно другото...не знам, наистина не съм запозната, въпреки, че звучи доста логично....със сигурност на 100 % няма да се заличат, въпроса е максимално възможното да се постигне...иначе...си личат...мм..аз просто се чудя какво да ползвам и реших да попитам който каквато козметика ползва и е доволен/недоволен да сподели....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 19th January 2008, 09:48
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

И ледено _сърце и smart4etu са прави.Грешно е когато хората казват,че от драстично отслабване са получават стрии.Стриите са се появили по време на напълняването и след като сме започнали да отслабваме са се появили видимо.Появилите се вече стрии не могат да се заличат(ако имат още виолетов цвят е възможно премахването на не чак толкова дълбоките)но ако вече са побелели няма да могат да се махнат,дори и с хирургическа намеса.Аз винаги съм си мислела,че чрез операции ще стане,но уви-единствено ако даденият човек има излишна кожа,тогава е възможно.Иначе аз използвам едим крем на AVON против стрии и целулит и мога да кажа,че е върхът.Използвам го почти от една година.На местата където имах малко целолит изчезна,а където имах малки виолетови стрии и те зпочнаха да се заличават.
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #5  
Стар 19th January 2008, 10:49
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Преписах малко информация от една моя книжка:

Стрии - това са вътрешни разтягания на съединителната тъкан. Основната причина за появата им са хормонални сътресения.
Първият подобен стресов период, през който преминават момичетата, е тинейджърската възраст. През това време се повишава нивото на половите хормони и на надбъбречната жлеза.
Вторият, но не по-маловажен по значение хормонален стрес при жените е бременността. Освен че се нарушава балансът на естроген и прогестерон в организма, за появата на стрии огромно значение има нарастването на корема, бедрата и гърдите.
Хормоналните изменения водят след себе си до нарушения в синтеза на две особено важни кожни съставки - белтъчините колаген и еластин. Точно те придават на кожата "гумените" свойства - разтегливост и жилавост. Когато количеството им намалее, кожата започва да изтънява и то точно на тези места, които са подложени на най-силно разтягане.
Същото се получава и при рязко напълняване, когато кожната обвивка просто не успява да се разтегне до новите обеми на тялото.
Вътрешните разкъсвания, които са причина за това, не оставят "непоправени". Организмът бързо възстановява нарушената цялост с помощта на съединителна тъкан. Този процес прилича на заздравяването на рана. В резултат на него именно по повърхността на кожата се появяват стриите.
В началото на процеса съединителната тъкан съдържа кръвоносни съдове, което придава на линиите розов и дори лилав отенък, но постепенно броят на съдовете намалява и разтегнатите места стават бели. Съединителната тъкан не съдържа пигмент, затова при слънчеви бани не променя цвета си.

Профилактика:
1) Трябва да се опитате да поддържате килограмите си на едно ниво. Ако напълнеете рязко, дори бързо след това да отслабнете, неминуемо ще се сдобиете със стрии.
2) Хранете се правилно. Сладкишите, тестените продукти, богатите на въглехидрати храни са допустими в много умерени, дори минимални количества. А белтъчините, от които се синтезират колагенът и еластинът, както и зеленчуците, богати на витамини и каротин, трябва да постъпват в организма в големи количества.
3) Спортувайте редовно. Натоварването трябва да става постепенно, за да бъде кожата в състояние да следва нарастването на мускулната маса.
4) Като профилактична мярка масажът е незаменим. Редовните масажи имат още едно прекрасно действие - предпазват от целулит.

Дано са съм ви полезна.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 19th January 2008, 12:25
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Да ви кажа сега като отслабнах с 6-7 кг. и стрийте ми се свиха. Аз имам от 2те страни на кръста, от вътрешната страна на краката малко и по гърдите. На гърдите ми се появиха, защото изведнъж ми пораснаха и станаха 106 см гръдна обиколка. Най-много ме дразнят тези на краката .. какво ще правим?!? Аз смятам да пробвам с масажи първо да видя дали ще ми се свият още. Тези стрий и тоя целулит са по-голям проблем от килограмите.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st January 2008, 15:08
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране

ледено_sЪrце,ти не само беше полезна-ти направо ни отвори поне малко очите благодаря адски много за което според мен всичко трябва да стане комплексно - правилно хранене + спорт и масажчета..., а scorpion_f можеш ли да ми кажеш точното наименование на този крем?!
момичета невъзможно е да избегнем всички неща, които причиняват целулита и стриите, въпроса е да ги ограничим до минимум, което мисля да направя и аз сега....надявам се и Вие успешно....ето за това е тази тема....да споделяме успехи/неуспехи...
...защото сте много готини и ми е приятно във вашата компания и благода за бързите отговорчета...чао за сега...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st January 2008, 17:02
scorpion_f scorpion_f не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 175
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от smart4ety
ледено_sЪrце,ти не само беше полезна-ти направо ни отвори поне малко очите благодаря адски много за което според мен всичко трябва да стане комплексно - правилно хранене + спорт и масажчета..., а scorpion_f можеш ли да ми кажеш точното наименование на този крем?!
момичета невъзможно е да избегнем всички неща, които причиняват целулита и стриите, въпроса е да ги ограничим до минимум, което мисля да направя и аз сега....надявам се и Вие успешно....ето за това е тази тема....да споделяме успехи/неуспехи...
...защото сте много готини и ми е приятно във вашата компания и благода за бързите отговорчета...чао за сега...
Със удоволствие...
Maximum Body Makeover: Sretch Mark & Anti-Cellulite Cream--важно е да е точно този от комплекта на Maximum Body Makeover
__________________
No one can be... so so like me....
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd January 2008, 00:54
Аватара на smart4ety
smart4ety smart4ety не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 75
По подразбиране

scorpion_f, за това говориш,нали?! http://www.avon.bg/PRSuite/cafe/what...x=0&article=13 ?! нещО го няма по брошурките....дано да не е свършил
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th January 2008, 22:18
poludqh poludqh не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 40
Изпратете съобщение чрез MSN до poludqh
По подразбиране

Много е хубаво гел-олиото на Джонсън. Струва около 6 лв. Държи кожата ти влажна и мека, но не оставя следи по дрехите..
__________________
Четях ти нощем приказки за любовта...макар да знаех, че лъжа е тя ...!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кремчеталосионизастяганеповременадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:47.