IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th April 2008, 15:41
svinski_slon svinski_slon не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 107
По подразбиране Примолут Нор 5

Имам проблем с цикъла си този месец - закъснява ми вече 20 дни, но със сигурност не съм бременна (100%).
Имам всички предменстурални синдроми от много време, но така и не ми идва. Изнервих се ужасно.
Днес вече отидох в аптеката и обясних за какво става дума.Питах за нещо като постинор, но ми дадоха да пия Примолут Нор 5 по две таблетки на ден - сутрин и вечер.
Сега обаче, чета из разни форуми, че това лекарство служело за отлагане на цикъла, което всъщност е точно обратното на това което аз искам - да ми дойде колкото се може по -бързо.
Някой може ли да ми разясни, дали е добре да пия това или какво друго мога да направя за да ми дойде по-скоро.
__________________
The road to success is lined with too many tempting parking places
Отговори с цитат
  #2  
Стар 27th April 2008, 21:36
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Всеки би ти казал да отидеш на лекар. Трябва да се установи причината, поради която не ти идва, това че не си бременна, може да е най-малкия проблем.
Ако пазиш зверски диети, цикъла може да изчезне за известно време.
Аз лично не бих пила лекарства на хормонална основа, без да са предписани от лекар.
Прималут нор може да се взима по много причини,като една от основните е да регулира цикъла.
На моя позната и го бяха предписали за да и спре менструцията, която продължаваше повече от 2 седмици.
Това е, като инфо от мен.
Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th April 2008, 14:01
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Ами отиди на лекар, служи за отлагане на цикъла както и за предизвикване. Това лекарство съдържа Прогестерон. В зависимост от това дали имаш образувана вече фуликула на яйчника и в зависимост от причината за липсата на цикъл, както и продължителността на липсата на цикъл, дозировката на лекарствения препарат е различна. Това може да ти го каже само лекар. Най-вероятно е от диетата, но все пак не може да се говори на изуст.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПримолутНор
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:14.