IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st May 2008, 19:50
~Angel_face-Devil_heart~ ~Angel_face-Devil_heart~ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 25
По подразбиране Диета->заблуда->вреда

Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st May 2008, 20:39
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

професионално занимаващите се не мислят така, но иначе и аз не удобрявам диетите, хранителният режим му е майката!
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st May 2008, 21:23
Nyssa Nyssa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: София
Мнения: 105
Изпратете съобщение чрез ICQ до Nyssa
По подразбиране Re: Диета->заблуда->вреда

Цитирай:
Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира.
Ехх така написано звучи доста хубаво и лесно, но за съжаление някои хора просто са си предразположени към напълняване - метаболизъм, ген и т.н.
Но като цяло съм съгласна, особено за това, че храната не трябва да ни контролира. То даже си има и една приказка - храни се, за да живееш, а не живей, за да се храниш. :P
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st May 2008, 23:48
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Мъдри хора са го казали: "Яж, пий и си носи новите дрехи.."
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd May 2008, 00:44
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране Re: Диета->заблуда->вреда

Цитирай:
Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко ?
Да, аз също съм така, след многото диети сега съм с поднормено тегло,спортувам много,работя много и си хапвам от всичко, но по малко и все пак гледам да не ям много боклуци, мениджър съм на отдела за здравословни храни и съм свикнала винаги да им чета съдържанието.Но като знам, че мога да ям от всичко се чувствам по-спокойна и даже не ми се яде, но знам че този вариант не работи при всички,затова не бих го препоръчала на всеки.Аз например един малък пакет чипс мога да го ям две седмици, това е добре, защото така няма опасност някой ден да се нахвърля и да изям цяла торба.И понеже много обичам шоколад и всякакви шоколадови изделия и се побърквам ако нямам наблизо, сега съм се заредила със най-различни шоколадови бонбони и познайте,така си стоят,въобще не се сещам за тях, но пък знам че в някой момент могат да ми изиграят лоша шега.Така, че какъвто и вариант да изберете,важното е да работи за вас.Успехи!
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th June 2008, 12:12
sisinka sisinka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: варна
Мнения: 25
По подразбиране

и аз смятам , че тайна дава добри съвети. придържам се към тях.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th June 2008, 13:22
Аватара на Patetu
Patetu Patetu не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 319
По подразбиране

И аз така мисля, никога не съм се нахвърляла на храната - не съм дебела нито слаба 172- 52кила. Нооо откакто се заседях в офиса и само ям, натрупах баси и целулита, чак ме е отврат от самата себе си. За това сега от 2 седмици съм на диета. То не е точно диета ама нещо като разделно хранене. Не ям сладко и тестено - освен черен хляб по 1 филийка през два дни. Та да ви кажа, нищо не съм свалила още, но поне корема не ми е подут. За целулита не знам- не ще да се маха тая гад, а и на мен не ми се и тренира.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th June 2008, 13:55
feik feik не е на линия
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 153
Изпратете съобщение чрез ICQ до feik
По подразбиране Re: Диета->заблуда->вреда

Цитирай:
Първоначално написано от ~Angel_face-Devil_heart~
Замисляли ли сте се, че ако не сте на диета,а знаете,че можете да ядете всичко което си пожелаете то ще ядете много по-малко ? Защото колкото повече си забранява човек нещо, после толкова повече налита на него. И взимам пример от себе си,че винаги ям каквото ми се яде и съм слаба и изглеждам много добре и не си причинявам главоболия с разни диети. Просто работа,емоции,любов,прияте и са нещата,които ни правят щастливи,а храната е начин за оцеляване. Глупаво е постоянно да изчисляваш колко ще ядеш, кога и какво и да мислиш нон стоп за това. Докато сте с нагласата "На диета съм" винаги рано или късно ще ядете повече от нормалното и храната ще се превръща в нещото, което ви прави и щастливи и нещастни,а не трябва да се оставяте да ви контролира.
Ами всеки разсъждава от собствената си камбанария. Аз със сърце на ръката мога да кажа,че ако съм на ясно, че не спазвам никакъв режим и съм си казала, че мога да ям каквото си искам- килограмите си се качават със секунди. Прияжда ми се шоколад- вземам си, прияжда ми се друго сладко- вземам си, прияжда ми се ориз- хайде пак. Въобще моято вкус е насочен предимно към въглехидратите, а диетите ми са лишени от такива или по-скоро от въглехидрати, които не се ядат в сурово състояние. Не е глупаво да мислиш какво да ядеш. За много хора,бих казала, че е отговорно. Такова решение се взема много трудно и се спазва много трудно. Да не говорим, че проблемът с яденето за повечето хора е свързан с някакъв друг, по-сериозен проблем. Не искам да подкрепям вманиачени случаи от рода на аз съм 160, тежа 50кг, моля помогнете ми. Но при височина от 150 и 70 кг.. само приятели и излизане не помагат, повярвай ми. Става въпрос за начин на живот и нависи, които трудно се променят. Всеки сам си избира откъде да започне и за какво има сили.. Поне аз така мисля.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th June 2008, 16:03
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
професионално занимаващите се не мислят така, но иначе и аз не удобрявам диетите, хранителният режим му е майката!

И за тези като мен, на които фитнесът е хоби, това с хапването по-малко от всичко не се вписва. Не говоря за диета, а за режим и то не само на хранене, а и на живот. Защото понякога не искаш само да си в норманата на тегло, но имаш други желания, като релеф, сила и т.н., а това става само с хранителен режим. И както Feik казва, на някои хора им се налага да се ограничават. ~Angel_face-Devil_heart~, не си ли се замисляла, че метаболизмът се променя, ако работата ти стане по-заседнала или след 10 години ти се промени метаболизмът (а това ще стане) и почнеш да пълнееш, тогава няма ли да си на друго мнение.
Хората, които отделят време да планират менюта и да се замислят за това, което ядат, заслужават уважение за труда, който полагат, защото те уважават преди всичко себе си и си дават сметка, че организмът не е черна кутия, в която пъхаш по нещо (било то и по малко) и не се замисляш за крайния резултат след време.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 19th June 2008, 09:26
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Liana
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Диетазаблудавреда
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:47.