IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st August 2008, 11:31
бали бали не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 12
По подразбиране

някой ако е чувал нещо за лекар или алтернативно лечение да каже, за дете става въпрос и искам да помогна
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st August 2008, 22:56
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

едно момиче от бившия ми клас имаше-излекува се
обиколи няколко лекаря и търси решението на проблема,със сигурност е възможно да се излекува
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st August 2008, 23:14
ConfuseD ConfuseD не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 65
По подразбиране

За жалост чела съм, че това е заболяване, което те съпътства през целия ти живот. Дори и да изчезне, голяма е вероятността отново да се появи.
Разбира се всичко зависи от това дали е тежка или по-лека форма и т.н... НО за едно съм сигурна! Важна е положителната нагласа, не трябва да се изпада в депресии! Един от отключващите фактори е именно стресът, така че той трябва да се премахне от живота, трябва да се гледа винаги от положителната страна на нещата.
Трябва да се избягва алкохолът и тютюнопушенето. Благоприятно въздействие върху псориазиса оказва морската вода и слънчевите лъчи. Също така приемат на Витамин Д и Витамин А. Много важно е и кожата винаги да е перфектно овлажнена!
Алтернативни методи за лечение има много. Просто влизаш в гуугъл и пускаш търсене. Но аз вярвам, че и без специално лечение и мехлеми човек може да се оправи (стига да не страда от тежка форма на псориазис).
На мен също ми се появи преди малко повече от месец, чудех се какво е това странно зачервяване на кожата. Поразрових се в интернет и разбрах. За щастие мисля, че имах съвсем лека форма - без рани, мехури, люспи, сърбеж, и.. един бог знае какво още. Отначалото изпаднах в депресия, забелязах, че става по-лошо. Така и не отидох на лекар, срам ме беше. Затова просто се нагласих положително, "забравих" за псориазиса. Мих старателно кожата всеки ден по 2 пъти, даже търках с малко по-груба гъба. След това се мажех с бебешкото олио на Джонсънс. Излагах кожата на слънце. И ето - вече няма и следа от псориазиса! Не препоръчвам на никой това "самолечение", просто споделям аз как се справих с него и то без помощта на лекар или който и да било друг.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 1st August 2008, 23:22
Аватара на vafli4ka
vafli4ka vafli4ka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: Хасково
Мнения: 938
По подразбиране

според мен се появявам най-вече при стрес или подобно преживяване т.е. на нервна основа,друго за самата болест не знам,но се надявам да се справиш с нея,момичето за което споменах го имаше на бузите си и изчезна
__________________
If I opened my heart and stood naked before you would you know how to stand there and look in my eyes?!?!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd August 2008, 00:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не се излекува.Иначе се лекува успешно,но със стриктни диети и излагане на слънце колкото каже лекуващия лекар.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd August 2008, 08:30
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ох, баща ми има и е ужасно един негов приятел обаче се излекува с някакво лекарство от Испания, сега и баща ми го е поръчал, ако наистина има ефект, ще ви кажа как се казва
бтв миналата есен лежа в болницата от бронхопневмония, не знам какви инжекции му слагаха, обаче всичките петна и лишеи изчезнаха. след няколко месеца обаче, явно като премина действието на лекарствата и пак се появиха
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st October 2008, 16:55
Lady Blue Lady Blue не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 89
По подразбиране

http://bulgaria.domino.bg/harmanli/f...aev/index.html

ето този човек лекува псориазис
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st October 2008, 19:46
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lady Blue
http://bulgaria.domino.bg/harmanli/firmi/baev/index.html

ето този човек лекува псориазис
Поредният "лекуващ" рак, СПИН и всички знайни и незнайни болести
Lady Blue, извини ме за скептицизма, но наистина ли си сигурна, че лекува?
На миналогодишния Дерматологичен конгрес слушах резултатите по нови клинични изследвания за лечение на псориазис в Медицинска академия, и започвам да се чудя защо там се опитват с най-иновативни методи да се справят с това сериозно заболяване, което някои "лекуват" с "...билки, цветя, дръвчета и лекарства от минерали..."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th October 2008, 15:03
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

имах един познат с псориазис...
спомням си че се дръгнеше като ненормален и си беше татуирал кожата върху псориазиса
голям ненормалник.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th October 2008, 15:03
Аватара на Monique
Monique Monique не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 769
Изпратете съобщение чрез ICQ до Monique Изпратете съобщение чрез MSN до Monique
По подразбиране

имах един познат с псориазис...
спомням си че се дръгнеше като ненормален и си беше татуирал кожата върху псориазиса
голям ненормалник. Вярно ли е че се получава от мръсотия?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: лекувалисепсориазиса
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:38.