IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th October 2004, 14:23
ra4e
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране водата

Напоследък ми правят забележка, че поемам прекалено много вода и сокове. Пия около 3-4, а понякога и до 5 литра течност на ден.
Работата ми е изцяло на бюро, а в свободното си време пея, танцувам народни и латино танци, ако не изкачвам планините. Според мен е нормално да пия много течности, но околните ми се притесняват. Някой може ли да ми каже дали крие опасности за организма поемането на толкова течности?
Пия предимно минерални и трапезни води като гледам да ги разнообразявам с плодови сокове и пресни плодове.
Благодаря ви предварително!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th October 2004, 12:21
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Бяхме писали за нещо подобно ама хайде пак.
Без да съм лекар, знам от такива подобни, че прекалените количества минерална вода могат да не са много полезни.

Това е така, понеже някой минерали не се изчистват от организма, а се натрупват в него докато не се изразходват. Затова е добре или да се сменят минералните води или да се прави пауза за по няколко дена.

Това е разбира се при условие, че ти пиеш само минерална вода. Ако в тези 3-4 литра половината са други течности, мисля че няма проблем.

Особенно за по-топлите дни 3-4 литра не е чак толкова много. Няма страшно.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th April 2005, 23:43
Murdoc Murdoc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2005
Мнения: 13
По подразбиране

Моля пишете на кирилица.А водата има ли някаква връзка с топенето на мазнини? В смисъл ако пия по 2 литра вода на ден по-лесно ли ще се изчистят, отколкото ако само по 1? И защо манекенките се разхождат само с бутилка вода постоянно?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th April 2005, 08:06
Вива
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Murdoc
И защо манекенките се разхождат само с бутилка вода постоянно?
1.Защото освен,че чисти отровите от тялото,водата притъпява чувството за глад и така "спасява"диетата.Също така в самолетите те си носят спрейове с мин.вода за поддържане на кожата.
2.Защото са били в чужбина,където всеки така се разхожда. Миналото лято бях в Бостън,където заради жегата и влагата се потиш неконтролируемо и,следователно,пиеш много (вода).После в Аризона пустинните жеги те хващат за гърлото,ти пък хващаш бутилката и така..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st March 2006, 17:09
Evi4ka Evi4ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: софия в едно село с трамвай
Мнения: 310
По подразбиране

Ама имай предвид че ако си толко често жадна това е признак за диябет
Отговори с цитат
  #6  
Стар 1st March 2006, 21:24
vasy_baby vasy_baby не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: София
Мнения: 100
Изпратете съобщение чрез ICQ до vasy_baby
По подразбиране

аз също пия по 4-5 лтра вода на ден и на мен все ми правеха глупави забележки Е направих си изследване на кръвната захар(никак не е скъпо)и всичко ми е перфектно,бъбреците и те са ми наред.Просто си има хора дето си пият повече водалично аз сам забелязала че колкото повече пия повече ми се пие
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd March 2006, 10:41
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Боже хора.....какви са тия 4 литра на ден? Аз едвам един литър изпивам.
Чула съм за водата, че хората, които пият много по-бавно се сбабичкосват.В смисъл, че бръчките им се появяват много по-късно!Така, че пиите и се не боите!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd March 2006, 19:31
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Gavr1
Боже хора.....какви са тия 4 литра на ден? Аз едвам един литър изпивам.
Чула съм за водата, че хората, които пият много по-бавно се сбабичкосват.В смисъл, че бръчките им се появяват много по-късно!Така, че пиите и се не боите!
Аз също не пия много вода по принцип, но....давам 24 часови дежурства и бутилката с вода стои на масата до мен. Вярвай ми не е проблем да се изпие 4 литра вода, но единствения начин да я пия е да я виждам, иначе изобщо не се сещам, че трябва.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd March 2006, 20:42
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от charmy
Цитирай:
Първоначално написано от Gavr1
Боже хора.....какви са тия 4 литра на ден? Аз едвам един литър изпивам.
Чула съм за водата, че хората, които пият много по-бавно се сбабичкосват.В смисъл, че бръчките им се появяват много по-късно!Така, че пиите и се не боите!
Аз също не пия много вода по принцип, но....давам 24 часови дежурства и бутилката с вода стои на масата до мен. Вярвай ми не е проблем да се изпие 4 литра вода, но единствения начин да я пия е да я виждам, иначе изобщо не се сещам, че трябва.
Аз също въобще не се сещам!
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 3rd March 2006, 03:57
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Evi4ka
Ама имай предвид че ако си толко често жадна това е признак за диябет
Това ,за което говориш не е симптом,който е разтеглен толко във времето..Да,има го и е съчетан с много ядене,малко ходене по малка нужда за няколко дни(2-3 средно) човек отива на лекар и му се правят изследванията,водещи до диагнозата "захарен диабет"
Аз също пия много вода,повечето от която нощем..само тогава смъквам от 1л до 1,5л
На тренировка пия също 1-1,5л.
Според мнен няма място за притеснения в момента...
припи ми се водица даже сега :P
поздрави!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: водата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:03.