IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd September 2008, 20:20
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране отново тези зъби

Сега се връщам от зъболекар и реших да се допитам до вас. Колко струва здравната услуга? Какви са нормалните цени да ти направят един зъб. Не знам но днес имах удовоствието да ми "убият" един зъб с един корен и ми взеха за това 210лв. и даже не е завършен.Не знам, но спред мен това са адски много пари. Какво ще кажете вие?
Също така ако ми препоръчате къде да ида много ще съм благодарна.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd September 2008, 21:56
cherry_82 cherry_82 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: софия
Мнения: 62
По подразбиране

ухаааа, доста са ти взели. ами има всякакви заъболекари, това че взима много не означава, че непременно работи качествено. някои зъболекари наистина доста се изхвърлят и в повечето случаи си измислят нереални суми за това, което правят.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd September 2008, 22:25
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

От една година не съм ходила на зъболекар и нямам реална преценка върху цифрите, но и на мен ми се струва много. Миналата година за малък кариес и пломби-мломби макс 60-80 лв. да са ми взели, то вярно че нещо се покрива от здравна каса... Я някой по-осведомен да каже как е пазара на зъбарите Пуста инфлация...
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd September 2008, 23:00
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Пазара е разтеглив, честно казано
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th September 2008, 07:50
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Трудно е да се каже, зависи дали се прелекува или "убива".
Не мога понякога да хвана логиката в ценообразуването им.
Последно плащам за :
Лекуване на 1 корен/канален зъб - 150 лева
Лекуване на 4 корен/канален зъб - 400 лева
В цената не е включена пломбата.
Клиниката не работи със здравната каса.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th September 2008, 08:17
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Ами горе-долу цените са така и в клиниката дето и аз ходя. Но това ми се струват адски много пари. Вярно, че работят стерилно, използват всякакви там джаджи- но.. 500лв. за зъб ми се струват много. Особено, като се има предвид в какво състояние са моите ( на всеки пломба).
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th September 2008, 09:19
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

От години ходя при една много внимателна частна зъболекарка, кабинета й е супер оборудван, работи със здравната каса и изобщо съм супер доволна. Тази година още не съм отишла на преглед, тепърва ми се очертава, като ида ще ви кажа какви са при нея цените за да сравним. Срещу офиса, в който работя има зъболекарски кабинет и е мега скъпо, само това знам. Някви хиляди са за да си оправиш зъбите
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th September 2008, 10:50
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Ух а пък сега седя и страдам, защото на всичкото отгоре ми биха на 4 места упойка, седа освен зъба ме боли и цялата страна и ям течна храна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 22nd February 2009, 15:31
salwa79 salwa79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 19
По подразбиране

Кореновото лечение на зъб за да бъде излекуван както трябва и да си дадете парите за това : трябва да бъде извършено под микроскоп, стерилно и наличие на специални техники( апекс локатор, ЕМС примерно , машина за механично разширяване на коренови канали, машина за запълване на коренови канали с гутаперча и т.н.). Повярвайте ми този зъб въпреки . че е умъртвен никога няма да ви създаде проблем ( като гранулом, костни изменения, кисти, периодонтити и т.н..Но за такъв тип лечение се изискват доста пари. Малко зъболекари познавам които работят така.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th February 2009, 10:26
vivi vivi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 15
По подразбиране

До колкото на мен ми обясни моята стоматоложка,по касата имаме един преглед,за който се доплаща 1.8 лв.,и още две услуги които магат да са кариеси или вадене на зъби,за тях се доплаща по 4 лв.Само че по касата пломбите са от амалгама или бели,но с много ниско качество,тези които не се облъчват с лампата и не са естетични.Затова аз не ги ползвам тези услуги или пък ми правят намаление от цената на хубава пломба толкова колкото пари отпуска касата.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: отновотезизъби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:28.