IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th November 2008, 17:17
iNfRaSoNiC iNfRaSoNiC не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 2
По подразбиране Проблем със зъбите :(

Здравейите на всички До скоро имах проблем с предния си зъб,отидох на зъболекар и се оказа,че проблема е идвал от силно възпален венец,и като цяло венците ми се чувствителни и сега имам плака по тях. Моята зъболекарка ми изписа Елгидиум Анти-плака вода за уста и паста за зъби.Ползвам ги вече 10-тина дена и всякаш усещам венците си по чувствителни отколкото бяха преди Някой може ли да даде някакъв съвет дали да сменям анти плаковата с някаква за венци ? Или можеби е до внушение от моя страна?

П.С Никога не съм и няма да се съмнявам в решенията на зъболекарката ми,защото е много добра(комшийка и приятелка) просто можеби ще трябва да изложа венците на риск докато оправим плаката и после ще почнем пак венците ?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th November 2008, 17:24
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Плаката се "оправя" с почистването й с ултразвук и полиране на зъбите...
Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd February 2009, 15:14
salwa79 salwa79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Варна
Мнения: 19
По подразбиране

Здравей!
Първо трябва да се направи клинична орална хигиена( т.е. почистване на зъбен камък с ултразвук надвенечен и с ръчни инструменти - подвенечния зъбен камък ако имате такъв.) След което се пристъпва към избор на подходяща четка и паста за зъби, съответно вода за изплакване, конци, интердентални четки.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd February 2009, 06:21
miira miira не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 109
По подразбиране

като за начало четката ти за зъби трябва да е с мек косъм ако ти е е с твърд сложи я да постой малко във вряла вода и не натискай много на венците така се вловажат повече,а иначе е добре да отидеш зъболекар да ти ги махне с ултразвък,нормална процедурка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:36.