IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th November 2008, 08:29
AMVanquish AMVanquish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 5
По подразбиране Обрязване - ЗА или ПРОТИВ?

Прегледах търсачката и намерих 1-2 теми по въпроса, но дискусията по тях е от преди повече от година и за това ми се иска да прочета и други мнения.
Искам да се обрежа, но не поради религиозни съображения (аз съм християнин), а защото си мисля че ще е по-добре от естетична и хигиенна гледна точка, а и като си слагам презерватива ще е по-лесно. За тези които ще ми кажат относно хигиената "Ами къпи се по-често" ще има кажа "Къпя се всеки ден". Какво мислите за обрязването??? Въпросът ми е сериозен.

(Дано не се пишат някакви подигравки )
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th November 2008, 10:18
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

преди време доста четох за обрязването, и общо взето съм положително настроена. бях решила да обрежа сина си още като бебе, но в последния момент размислих - все пак има някаква вероятност като порасне това да му донесе отрицателни емоции, най-вече като подигравки в детска възраст /децата са доста жестоки към "различните"/. все пак е нещо, което не може да се поправи. като порасне ако иска, може да го направи и сам.
та така...ако аз бях мъж, може би щях да се обрежа. щом си решил, че го искаш, давай
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th November 2008, 10:22
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Аз съм 10000% ЗА обрязването.
Практикува се при евреите , при мюсюлманите и е било практикувано при християните, пише го но в Стария завет, че до 7-мия ден бебето трябва да бъде обрязано...но в последствие християните сме се променили.

Макар че сега в Америка Много рядко има НЕобрязани мъже.

Даже в филма Сексът и Града...тази Саманта спалата с много мъже каза че от около сто и незнам си колко бройки..само 2, 3-ма са и били НЕобрязани...и ги нарекоха Шарпейчета.

Моят син е обрязан и се гордея с това!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th November 2008, 10:40
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Както и в миналата тема :

Човек се ражда необрязан, тва си е боди модификация и не трябва да се прави без съгласието на детето! Просто каквито и факти да се изтъкват, не може да му правиш нещо, което в последствие няма да му хареса...

Аз помня миналата тема и общо взето ще изкажа мнения, които са ми харесали :

По-хигиенично било... Освен, че така сме създадени, то ако не се къпеш всеки ден - се тая дали си обрязан. Ако се къпеш всеки ден не виждам къде е проблема за хигиената, все едно - обрежи се и се къпи 1 път седмично. Не може тва да е няква причина, която е и неоснователна на всичко отгоре, тъй като по тая логика да почнем да си режем навсякъде кожата, където можем да завъдим нещо.

От друга страна - получава се протъркване, намалява се чувствителността, всеки може да си го оголи и да походи малко така, за да види кво е усещането само за 1 минута и после да си представи какво е за цял живот (е не всеки - жените, които, цитирам "биха се обрязали", не могат да дават никво такова мнение, след като нямат паток дъфи).

Е от още по-друга страна - ако не сте гледали филмчета, най-често обрязването е съпътствано от голяма болка, щото при децата явно се смята, че не усещат и няма да помнят после.

И като извод, това, което написах и горе - така сме родени, който иска нека се обрязва, когато стане способен сам да вземе това решение, някак си майката прекрачва границата на правата си с такива действия. Все пак не се касае за живота му - да го обрежем или не - касае се за някакви си прищявки на майката (или бащата), което за мен е изключително нагла постъпка, погледнато от морална гледна точка.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th November 2008, 10:46
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Послепис:

Цитирай:
Практикува се при евреите , при мюсюлманите...

Това гордост ли е? А защо не се замислиш защо аджеба се практикува там? Точно защото там хигиената е около 10000% по-зле от нашата, те НЕ се къпят всеки ден...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th November 2008, 10:50
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
.

От друга страна - получава се протъркване, намалява се чувствителността, всеки може да си го оголи и да походи малко така, за да види кво е усещането само за 1 минута и после да си представи какво е за цял живот (е не всеки - жените, които, цитирам "биха се обрязали", не могат да дават никво такова мнение, след като нямат паток дъфи)..
Много точно и правилно!Аз не бих се подложил на това никога по същата причина(водещо) ,но и по други...Не ме интересува дали чифути,араби ,турци и нам си кви си джедаи им режат пишките....и какво??трябва да съм като тях ли??
И може да си мислят,че бебето на помни нищо но му остава и спомен и следа в съзнанието,ама айде
И после на сичкото отгоре да ми викат и на мене "резана бургия"...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th November 2008, 10:51
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Против
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th November 2008, 10:57
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Иванин, имаш някаква грешка. От гледна точка на интимната хигиена мюсюлманите са много по-чисти от нас. Те се подмиват всеки път, когато ходят до тоалетна

ПП:Засега нямам мнение по темата, като си създам такова, ще пиша...
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th November 2008, 11:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е как няма да се подмиват - като не се къпят

Шегувам се, но тва е малко пресилено казано от твоя страна, не знам дали от корана следва да се подмиват всеки път, но някак не ми се връзва (познавам и мюсюлмани (пък да не говорим за индийците, които са мнооого мръсни хора, но само го вметвам) ). Сигурно го правят някъв процент от мюсюлманите, но съм далеч от мисълта, че голямата маса мюсюлмани всеки път се подмиват и ползват чиста вода с интимен сапун Разбираш ли, пъзелът просто не се нарежда...
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th November 2008, 11:08
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

По принцип и аз съм ЗА, но сега вече като съм пораснал е малко трудно да се престраша да го направя. Все пак - скалпел, кръв, конци и т.н. - бая си е страшничко Ако има някой обрязан сред съфорумците да каже как е?? Мисля че той би дал най-вярна информация как е чувството и какви са минусите или плюсовете
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ОбрязванеЗАилиПРОТИВ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:19.