IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th December 2008, 23:26
Аватара на Deleyna
Deleyna Deleyna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 11
По подразбиране Коледно настроение...или...

Вчера реших да си създам още повече коледно настроение. За целта отидох и напазарувах топки, гирлянди, спрейове за сняг и т.н. Вкъщи ми е украсено. Реших да украся входа на жилищния ни блок. Сложих зелени гирлянди със червени топки по стъклата, със шаблон и спрей изписах пожеланията по прозорците, отново със шаблон нарисувах коледна картина на голямата входна врата. Стана приказно!

На другата сутрин нямаше и помен от украсата. Гърляндите раздърпани, надписите замазани... Е, питам се аз - Що за прост народ сме??? Не ме е яд за парите, който дадох за украса, яд ме е че навсякъде по-света хората се опитват да си създават положителни емоции, а ние потъпкваме всичко хубаво около нас. Жалък народ сме.

Живяла съм година и половина в Полша. В блок нещо, като нашите панелки, но и светлинни години напред по подръжка. На Коледа със съседите се разбрахме всеки да дари по малко Коледна украса (те правят това всяка година). Всъщност всички така правят. Дариха се лампички, гирлянди, дядо Коледовци, всички бяха толкова щастливи и целият блок, целият град грейна и .... абе като се сещам и ми се плаче.
Зле сме, много сме зле, винаги сме били и така ще си останем. Такъв ни е простия манталитет, такива сме ние - долни, злобни, лицемерни и завистливи. сами се дърпаме надолу!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th December 2008, 00:11
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Много неприятно, но не съм учудена. Още чакам да ми свият коледния венец от вратата, няма да е изненадващо.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th December 2008, 00:20
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Е чак толкова мисля че няма нужда да се плюе, случват се навсякъде такива неща. На мен тая година ми свиха коледния венец не в България и в сграда в хич не лош квартал, с автоматично заключваща се врата и видео наблюдение. Гледам да не се ядосвам чак толкова заради едната украса. Дори от цялата работа такава история излезе, че още се смея като се сетя (отивам всъщност да си я постна и нея в темата за зпомените )
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th December 2008, 00:27
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

...
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th December 2008, 00:36
Аватара на Deleyna
Deleyna Deleyna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 11
По подразбиране

lightpainter, знаеш ли на какво ме е яд най-много?

А аз съм украсила антрето на НАШИТЕ домове. При условие че входната ни врата се заключва, логично правя извод, че някой от живущите е разкъсал украсата. Входа е от 15 апартамента, обитаеми са само 9. Всички са хора над 20 години има и 3 деца под 3 годинки. Пак логически децата едвали са скъсали украсата, защото просто не я достигат. Значи е някой от възрастните. Е с какъв акъл го правят питам аз? Защо? Кое толкова им пречи на някой. Хората по света украсяват цели улици, квартали и го правят с желание, а ние рушим всичко.

Искам някой да ми обясни това поведение, защото аз не си го обяснявам!?

А че има мърша навсякъде това е ясно, но защо при нас е толкова много?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th December 2008, 00:43
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Не се задълбочавам над такива разсъждения честно казано- не ми е присъщо да си пълня главата с негативни мисли и то заради една коледна украса- скъсали я, скъсали, здраве да е просто повече няма да си сложа коледен венец на вратата, или ще си го сложа от вътрешната страна и няма да се ядосвам за глупости, най- добре направи и ти същото- украси си у вас, не хаби чак толкова енергия за това кой е скъсал украсата на входа- така или иначе нито ще промениш нещо, нито ще намериш някой, който да си признае "ето, аз бях". Има толкова по- весели неща около Коледа, не си разваляй празника заради едната украса
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th December 2008, 01:03
Venice_12 Venice_12 не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 12
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Deleyna
Искам някой да ми обясни това поведение, защото аз не си го обяснявам!?
Причината е, че ти правиш нещо, което някой друг не може.

Това не се прощава. Колкото по-не може, толкова повече ще къса, защото ТОВА може.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th December 2008, 08:56
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Deleyna
Е с какъв акъл го правят питам аз? Защо? Кое толкова им пречи на някой.
Искам някой да ми обясни това поведение, защото аз не си го обяснявам!?
Защото Всяка гадост им доставя радост!
За съжаление си много права!
Дано скоро да мине горчивината и разочарованието ти.
Запази коледния дух за теб и семейството си и се радвай на празниците.
Пожелавам ти Весели такива.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th December 2008, 09:51
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Вандалщината се бори с постоянство. Винаги се сещам в такива случаи, за една счупена табела в началото на Несебър. Питам един от общината. Защо не я смените. Оня ми отговаря - "Ами пак ще я счупят". Нищо, викам - пак ще я смените.

Помня, че тогава се втрещявахме от онези жълтите указатели в телефоните кабини във Франция. Нима не ги крадат или повреждат. Да, ама още на другия ден ги сменят.

В тази връзка, ако съм на теб ще дораздърпам украсата и ще им напиша на една картичка. "Скъпи съ-кооператори, пожелавам в душите, сърцата и домовете ви, да цари повече хармония от състоянието на украсата в нашия вход. До година - пак ще украся, за да създам радост за душицата на човека, който така усърдно "предекорира" след мен. Весели празници!"
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th December 2008, 10:09
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от жоро66
В тази връзка, ако съм на теб ще дораздърпам украсата и ще им напиша на една картичка. "Скъпи съ-кооператори, пожелавам в душите, сърцата и домовете ви, да цари повече хармония от състоянието на украсата в нашия вход. До година - пак ще украся, за да създам радост за душицата на човека, който така усърдно "предекорира" след мен. Весели празници!"
страхотна идея!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Коледнонастроениеили
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:21.