IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th January 2009, 15:30
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Най важното, от което зависи как ще отоплява климатика и е пряко свързано със месечната сметка за ток, е изолацията на помещението.

Първото което трябва да се направи е да се преустанови или намали максимално загубата на топлина. В лабораторията ми, където не сме жалили средства за изолация, климатиците работят (почти не работят) на 23 градуса и сме по къси ръкави. като дойде първата сметка, ще я споделя тук.

За вкъщи, без да се ограничавам изобщо, плащам около 150 лв. до 180 лв. максимум за ток в зимните месеци. Основни уреди са два климатика, една акомулираща, която включвам през ден, бойлер нон стоп включен. Готварски печки и перални, то е ясно. Апартамента ми е 86 квадрата, тристаен.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29th January 2009, 15:47
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

най вредното е тъй наречения студен старт ,или по просто казано да не се изключват за щяло и нещяло ,това важи за зимата.Особено за качествените инверторни ситеми е много вредно,прчината е студеното масло ,ако го пускате и спирате то не успява да се загрее и компресора получава лошо смаване и хидравлични удари което е супер гадно,за всеобщо учудване ,ще кажа ,че филтрите не е правилно да се чистят седмично,добре е да го правите месечно,причината е ,че когато прекалено често ги чистите те ,тъй като са чисти пропускат миниатурните прашинки и по този начин ,хем ги дишате ,хем успявате да зацапате тези елементи които по принцип сами не можете да подържате чисти,като например изпарител турбина и датчици.Ако усетите ,че нещо в климатика не е наред не го оставяйте да работи докато се скапе напълно ,това само ще ускъпи ремонта,профилактиката от оторизирания сервиз не е задължителна ,но после ,ако е гаранционен ше ви излезнат с номера ,че след като сте пропуснали профилактика вече губи гаранция,ако имате въпроси с радост ше ви отговоря
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th January 2009, 16:13
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Извинете, че пак се връщам на едно и също, но не мога да го стопля /какво да се прави-блондинка/ Защо да не мога да ги спирам. Пифчо, при теб и есен, и пролет ли работи. Аз примерно не обичам да спя на топло и към 23 ч. го изключвам. Значи ли това, че ще го потроша? Иначе сега новият е супер и работи вече цяла сезмица? /не може да бъде/. Моля те, обясни с думи прости защо никога не трябва да си изключвам климатика или това важи само за минусови температури?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th January 2009, 16:24
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Извинете, че пак се връщам на едно и също, но не мога да го стопля /какво да се прави-блондинка/ Защо да не мога да ги спирам. Пифчо, при теб и есен, и пролет ли работи. Аз примерно не обичам да спя на топло и към 23 ч. го изключвам. Значи ли това, че ще го потроша? Иначе сега новият е супер и работи вече цяла сезмица? /не може да бъде/. Моля те, обясни с думи прости защо никога не трябва да си изключвам климатика или това важи само за минусови температури?
писах зимата да не се спира,а ако не обичаш да спиш на топло ,просто намали до минимум градусите,по този начин той от време на време,ще се включва и по този начин ще е винаги в режим,естествено ако за повече от ден два няма да е ползва си го спираш,иначе при температури над 5 градуса пак може да си ги спирате,важното е в големи студове да не се спират
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th January 2009, 18:49
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Благодаря, стоплих! Хубаво е да си имаме печени специалисти, поклон
Отговори с цитат
  #16  
Стар 29th January 2009, 19:14
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Много сме доволни от FUJITSU-INVERTER 24-ка
Много е тих и икономичен
Отговори с цитат
  #17  
Стар 29th January 2009, 19:19
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Много сме доволни от FUJITSU-INVERTER 24-ка
Много е тих и икономичен
знам с тях работя цената към този момент му е 3400 плазмата
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #18  
Стар 29th January 2009, 19:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

2 години се топлихме на климатици,но въобще не съм доволна.Уж взехме мощни такива,но на моменти духат само студено и капацитета им под нулата спада драстично.Освен това,сметките бяха астрономични.

Сега сме на парно и съм в пъти по-доволна.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #19  
Стар 29th January 2009, 19:33
Аватара на pifco
pifco pifco не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: Plovdiv
Мнения: 3 820
Изпратете съобщение чрез ICQ до pifco Изпратете съобщение чрез Yahoo до pifco
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
2 години се топлихме на климатици,но въобще не съм доволна.Уж взехме мощни такива,но на моменти духат само студено и капацитета им под нулата спада драстично.Освен това,сметките бяха астрономични.

Сега сме на парно и съм в пъти по-доволна.
мдааа ,с парно е супер,но на много места няма,а за това ,че нетопли си зависи от климатика,за тока пак си зависи от климатика,иначе ако има парно и аз ще си карам зимата на него
__________________
http://www.sinyatabezdna.com/
Отговори с цитат
  #20  
Стар 29th January 2009, 23:24
Аватара на Бобето
Бобето Бобето не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PK
Мнения: 5 327
По подразбиране

Аз се отоплявам с климатик и съм много доволна.
Panasonic-Inverter..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Климатиккъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:51.