IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th November 2005, 15:57
Аватара на poliii
poliii poliii не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 33
По подразбиране Зелето-за или против

искам да питам понеже мноого обичам зеле и по точно зелева салата дали
е от зеленчуците които можем да ядем в неограничени koli`estwa ili да го ограничаваме?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th November 2005, 19:14
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Миличка одарила си на точното място. Според мен можеш да ядеш по цял ден зеле по 3 причини:
1. В 100гр зеле има 25Ккал
2. Зелето служи като един вид "четка" за стомаха, защото обира всичко по червата.
3. Зелето е много полезен зеленчук и е за предпочитане
Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 15th November 2005, 19:31
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Ми има една диета "Зелева супа" прави се 8 дена и отслабваш 5-6кг, но после задължително трябва да правиш захранване за да ги задържиш. Много е хвалят, но аз лично не съм я пробвала.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 15th November 2005, 19:46
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

ооох, таз диета със супата от зеле не я препоръчвам. (супа от зеле = леле, леле )

пробвала я бях преди 5-6-7 години... първо, омръзва още на първия ден, второ, не е хич вкусна, трето, боли те стомаха от нея и поне в началото се подуваш щото баластните вещества ти идват малко в повечко . Като събереш тези три причини ти става ясно защо много малко хора издържат да я следват и съответо трудно се отслабва от нея. по-добре си яж зелето на салатка с моркови, но не яж *само* зеле - иначе е супер за запълване на стомаха за да не преяждаш с разни спагети, пици, кебапчета, банички, милинки, и прочие мазнотийки.

Аз също много го обичам това зеле, но за да отслабнеш здравословно - а не с някоя краткотрайна блиц диета - е нужно разнообразие. Иначе сваляш килограмите временно, забавяш си метаболизма и после качваш двойно...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th November 2005, 21:44
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Е на всеки му действа по различен начин всяка диета. До като не пробваш няма как да разбереш Ако много воля ще я издържиш каквото ще да става. Пък и тя не е за наяждане към нея има и други храни
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th November 2005, 22:03
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Ако ми беше проблема в липсата на воля, едва ли щях да бягам маратони. Просто предпочитам да я насочвам (волята, де) в нещо здравословно. Въпроса е това какво правим на организма си с такива крайни мерки като тази зелева диета...
Но това е мое лично мнение. А и както ти каза, на всеки му се отразява различно. Не искам да започвам спор, де, така че предварително извинявай ако съм те обидила, не искам да го правя...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th November 2005, 22:45
Аватара на pyceHka
pyceHka pyceHka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Русе/София
Мнения: 1 603
По подразбиране

значи зелето е мн хубаво нещо само да не караш по цял ден на зеле, защото то съдържа почти само целулоза и хранителните вещества са минимум

аз съм на следната диета, ако мога така да го нарека. сутрин си правя хранителна, но не много калорична закуска, на обед си обядвам нормално, ям към 3 часа една ябълка, и вечерта правя една зелева салатка в по-различен вариант. в смисъл, че добавям кашкавал, филе, маслини, яйце...става супер!
държа да отбележа, че:
1. не ям сладко (освен под формата на плодове)
2. всичко си тегля и смятам калории
3. не преяждам
4. съчетавам със спорт

резултата е, че вече си влизам в стари дънки, а не гладувам

надявам се и ти да намериш правилния за теб режим
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th November 2005, 23:01
Suzzy Suzzy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 7
По подразбиране

а тази зелева супа бих казала че има голям ефект но е толкова ужасна .. но и аз като добро прасенце трябва да опита от всяка диета и не пропуснах и тази !
Ако можеш да ядеш такъв бъркоч..Пробвай!
А относно зелевата салата,Обожавам я!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 16th November 2005, 13:46
Аватара на poliii
poliii poliii не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 33
По подразбиране

ами аз тая диетка преди няколко години я пробвах но супата наистина си е гадна-според мен е направена за да те отвращтава от яденето а защо lady_godiva не мога да ям само зеле-понякога с него ям и 2-3 филиики хляб бонус
Отговори с цитат
  #10  
Стар 16th November 2005, 19:44
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Аз диетката със зелевата супа съм я правила два пъти. Вярно, че е много кофти на вкус, но аз я оправих така - прибавих малко подправки - розмарин, босилек, риган, и я пасирах. Така мога да я пия и се поглъща по-лесно. :P
Ефект при мен имаше, но при всеки си е строго индивидуално.
Иначе за зелето знам, че е много полезно, също и сока му, нищо че мирише мноооого гадно.
Поздрави!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Зелетозаилипротив
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:56.