IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 27th February 2009, 13:50
Аватара на Deleyna
Deleyna Deleyna не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 11
По подразбиране

Здравейте!
И аз преди няколко години умирах от кеф да нося цветни лещи! Голяма гъзария беше Но.... след една неприятна случка не искам въобще да слагам лещи! Много се бях уплашила!
Случката е следната: Отивам на гости аз в едно село. Нали съм гъзе, ще ходя на селския мегдан с цветни лещи Духна един вятър и ми напълни очите с пясък. Аз се разтърках и едната ми леща изчезна В ОКОТО Бързо намерих огледало, дигах клепачи, ръчках в окото докато я извадя - беше влязла много назад в клепача. Ужас! В диаметър от 25 километра няма лекар! Успях - извадих лещата! Но много се уплаших! Тогава реших, че зрението ми е много по-скъпо от едно зелено парцалче в очите! И не съм слагала повече!

Но иначе при правилна употреба и идеална хигиена не би трябвало да имате проблем с лещите! Такива случки като моята са инцидентни, така че...
Отговори с цитат
  #12  
Стар 27th February 2009, 22:58
zuzka85 zuzka85 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Град: Пловдив
Мнения: 38
По подразбиране

И аз съм имала такива неприятни случки, но това е само в началото, докато се свикне.Просто трябва да се внимава, същото е като с грима, като знаеш, че си гримирана ръцете далече от очите.
__________________
DOBRITE MOMICHETA OTIVAT V RAIA, A LOSHITE, KADETO SI POISKAT
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th March 2009, 17:13
Аватара на bass girl
bass girl bass girl не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 49
По подразбиране

Мислех, че аз съм егати некадърната и само на мен ми се е случвало да си затрия лещата някъде в окото
Leshli, това за хладилника не го знаех, защо в хладилник, запазват се по-добре ли?
А като марки, от кои сте доволни, аз моите не помня коя бяха, но ми се случваше да не ги свалям над 24 часа и не ми правеха проблеми.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 9th March 2009, 17:29
Аватара на Т-Е-Д-И
Т-Е-Д-И Т-Е-Д-И не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: На Земята
Мнения: 5 855
Изпратете съобщение чрез Yahoo до Т-Е-Д-И
По подразбиране

Не мисля, че са опасни, преди 2години носех сини, сега съм си взела пак. Не ми е станало нещо на очите.
__________________
Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 9th March 2009, 22:50
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

хмм аз също имам известен опит, преди 1 година си взех меки (3 месечни), колкото и пъти да ги слагах ей богу едва ги издържах. Не можех да фокусирам с тях, и не можех да се отърва от кофти чувството,че все едно имам постоянно мигли в очите. След това почетох малко за лещите из интернет, поразгледах из оптиките и ме посъветваха, че за чувствителни очи трябвало да се започне с лещи, които има високо съдържание на вода, т.е. по-меки. Купих си нови от този тип с по-високото съдържание на вода, и какво си мислите? Пак същата история, дразни ми окото,не мога да фокусирам, очите ми стават червени все едно съм изпушила кутия от "зеленото" виктори Та така се откзах от лещите, явно за моите очи не стават никакви лещи.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 9th March 2009, 23:11
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Бях чела някъде,че в нашите оптики лъжат за срока на годността на лещите. Аз си взимам 3 месечни,но те не издържат повече от месец и половина.Дразнят ми,разместват се и не ги понасям.В момента,в който ги сменя,всичко става Ок.И така до следващия път

П.С.Говоря за обикновени лещи,иначе съм носила и цветни-същата работа.
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 10th March 2009, 10:01
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

То имаше предаване за лещите и срока им на ползване. Гледах го, опитваха се да се измъкнат с версията- "тези лещи са минали тестове при наши очни лекари, които са решили,че са безвредни до 3 месеца" - пък знам ли може да са ни по-издръжливи очите?
Иначе мен си ме дразнят дори и нови като са...няма разлика и резултата е все един и същ - червени очи.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 10th March 2009, 10:38
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Бях чела някъде,че в нашите оптики лъжат за срока на годността на лещите. Аз си взимам 3 месечни,но те не издържат повече от месец и половина.Дразнят ми,разместват се и не ги понасям.В момента,в който ги сменя,всичко става Ок.И така до следващия път

П.С.Говоря за обикновени лещи,иначе съм носила и цветни-същата работа.
Абсолютно
И Аз си купувам такива за 3 месеца, не издържат повече от месец и половина.....
Първо си мислих, че Аз нещо им правя, че ги унищожавам бързо, а то какво било
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #19  
Стар 10th March 2009, 17:36
Аватара на sisiapostolova
sisiapostolova sisiapostolova не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: PLOVDIV
Мнения: 2 581
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Бях чела някъде,че в нашите оптики лъжат за срока на годността на лещите. Аз си взимам 3 месечни,но те не издържат повече от месец и половина.Дразнят ми,разместват се и не ги понасям.В момента,в който ги сменя,всичко става Ок.И така до следващия път

П.С.Говоря за обикновени лещи,иначе съм носила и цветни-същата работа.
и аз съм с лещи от 5 г и споделям мнението !!!

Хйдути такива са нашите търговци , а оптика най голямята и уж нау сносната купувам си аз 3 месечни лещи и след 1 месец ..започва тъпата болна и подуването ...

Измамници ...ама с калашнника да грамна та без ред направо
__________________
бях на 13 ,когато бях на 6 ...Колко пъти трябваше тати ,дами повтори ...със ... да не се занимавам !!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 10th March 2009, 17:41
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Мацки,а някоя от вас да е носила силиконови лещи,които се носят непрекъснато в продължение на месец? Жената в оптиката ми ги препоръча,но моите очи са чувствителни и не мога да си представя да не си свалям лещите вечер
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Опаснилисацветнителещизаочи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:55.