IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 18th November 2005, 11:24
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране Личен дневник с менюта за отслабване.

Здравейте Имам нужда от подкрепата ви. Спазвала съм много диети.. сваляла съм килограми и пак съм ги качвала, но този път искам един път за винаги да се преборя с излишните си килограми.Аз съм на 16 години и съм висока 168см и тежа 67кг. Искам да направя приятна изненада на приятелят ми, който се връща от Англия след 30 дена. Поставила съм си за цел да сваля 7кг за този кратък период, колкото и невъзможно да ми звучи, но с усилени тренировки и добра диета мисля, че може и да стане.
Ще пускам дневните си менюта тук, за да можем да ги коментираме и критикуваме. Това за мен е голямо предизвикателство и мисля, че ще се справя доста по-добре с вашата подкрепа и мотивация. Обещавам, че няма да правя издънки и ще работя усилено върху себе си :P

Ето и вчерашното ми меню 17.11.2005г. :

Закуска: 2 варени яйца и 100гр. грах от консерва
Обяд: 1 банан и една ябълка
Вечеря: Зеленчукова салата около 200гр. и 150гр. варено пилешко месо.

Благодаря ви предварително за обърнатото внимание. :P
Отговори с цитат
  #2  
Стар 18th November 2005, 15:47
Nela Nela не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2005
Мнения: 66
По подразбиране

Здрасти! Предполагам че ще постигнеш целта си но за съжаление ефекта ще е кратковременен....помисли за цялостна промяна на начина си на хранене, двигателна активност и т.н. Само искам да ти кажа че граха и банана не са добра идея - но аз съм на ВМ-НВД така че ако искаш не ме слушай . И още нещо-ако искаш да отслабнеш трябва да си на отрицателен калориен баланс-изразходваш повече отколкото поемаш казано простичко. Та за целта ще трябва малко да си посмяташ калориите на ден които поемаш, но първо тези от които се нуждаеш...това е което се сещам на момента ако се сетя още нещо ще ти пиша-успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 18th November 2005, 16:46
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Диетата е само половината от пътя. Освен дневното си хранене си записвай и активните си дейности. Всепризнато най-ефикасно средство за отслабване е бягането, по възможност продължителното бягане. Пробвай да тичаш бавно, но сравнително дълго а като усетиш, че не можеш повече почни да ходиш бързо и след като успокоиш дишането си продължи лекичко да бягаш.

Записвай си под храненето и минутите които си тичала.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 18th November 2005, 19:26
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Опс Забравила съм да напиша, че тренирам 6 пъти в седмицата 3 пъти - велоаргометър и 3 пъти аеробика по 1 час. Тичането нещо не ми е в кръвта + това и пуша и много не ме бива в тая част. Вчера играх аеробика, но 45 минути, защото не издържах. Днес ще карам колелото. Надявам се и тренировките да окажат влияние, защото като не спазвам диета и тренирам само се стягам, а не свалям... а като правя някоя драстична диета нямам силички да тренирам, защото карам на фотосинтеза
След тези 30 дни ще направя едно сериозно захранване, за да мога да си задържа килограмите иначе целия ми труд ще отиди на вятъра.

Ето и менюто ми за 18.11.2005 :

Закуска: 1 Ябълка
Обяд: 250Мл. Сок портокал с 50гр. фъстъци
Следобедна закуска: Още 50гр. фъстъци (малко много калорий с тея фъстъци, но като съм на училище нямам възможност да ям друго )
Вечеря: 100гр Краставица с 150гр. Кисело мляко и 150гр. Риба тон
Общо калорий: 1439.5Ккал.
Физическа активност: 1 час велоаргометър - 500Ккал
Сметнах си, че трябва да ям по 1654Ккал на ден за да поддържам теглото си, значи съм в отрицателен калориен баланс и ще отслабвам.

Така мисля, че е по-добре
Отговори с цитат
  #5  
Стар 18th November 2005, 19:42
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Препоръчвам ти пълнозърнестият хляб бонус - лесно е за ядене в училище или на работа, много бавно разпределя калориите, дава полезни съставки и много важно- засища стомаха. Наблегни и на киселите млека. Фъстъците ги разкарай.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 18th November 2005, 21:38
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

От утре заменям фъстъците Ще си нося по 2 филийки хляб Бонус и ще си купувам кисело мляко. А може ли да ям активия с мюсли?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 18th November 2005, 22:05
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Цитирай:
Фъстъците ги разкарай.
Ако ти се приядат някакви ядки, можеш да замениш фъстъците със сурови бадеми. Наскоро излязоха нови изследвания според които ако се ядат по 12-20 сурови бадема на ден, не се качват килограми (или телесни мазнини), дори и да се приемат като допълнителни калории които не се изразходват със спорт. (Не че 20 бадема са много!) А в бадемите има Омега-3 мазнини, които са много полезни за сърцето, а според някои, и за зрението и мозъчната дейност. В рибата също ги има.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 19th November 2005, 01:06
ilina ilina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2005
Град: Varna
Мнения: 41
По подразбиране

в орехите има повече Омеги, отколото в бадемките. Суровите орехи де.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th November 2005, 09:40
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране 3ти ден

Здравейте Ето менюто ми и за 19.11.2005

Закуска: 2 препечени филийки хляб Бонус с 1/2 кисело мляко Елена 2%
Обяд: 200гр. Извара Обезмаслена и 150гр. Риба Тон
Вечеря: 250 Печено пилешко месо
Общо: 973.5Ккал

Не тренирах вчера, защото се прибрах късно и бях умряла от студ
Това няма значение според мен, защото и без това калорийте са ми малко Поздрави на всички
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th November 2005, 22:09
Suzzy Suzzy не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 7
По подразбиране

Менюто ми за 19.11.2005г
Закуска: Липсва
Обед: Пак липсваше
Вечеря Печена риба
КОйто не може да си наготви ще умре от глад!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Личендневникменютазаотслабване
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:25.