IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 1st December 2005, 21:25
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране Пренатоварени колене

Имам въпрос.Тренирах 4 пъти в седмицата.20 мин. на пътеката и после клекове с лост с тежести 10 кг.Пренатоварих си колената и в момента ме болят.Въпроса ми е сега какво да правя?Много ясно,ще кажете,иди на лекар.Да,ок,но ще мога ли пак да тичам на пътеката и да клякам,или ще се наложи да се простя с любимите ми упражнения.Ще съм ви благодарна ако ми помогнете.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 1st December 2005, 22:53
riddicko riddicko не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2004
Мнения: 71
По подразбиране фитнес-проблеми с коленете

Здравей Nattty,

предполагам, отслабването е за проблемните корем, дупе и крака и искаш да се стегнеш като цяло, но за програма така не мога да ти кажа без да знам подробности.

Предполагам само, че си клякала със свободна тежест и то долу, може би заради това са те заболяли колената, а може и да е от пътечката. Препоръчам ти да клякаш на Смит машина и да изнесеш малко напред краката, за да се натовари повече дупето. Също и повечето упражнения които са ти за крака и дупе, избягваи които натоварват колената. Хубаво е, че си спряла за седмица.

Препоръчвам ти да тренираш три пъти седмично фитнес, като един път седмично тренираш за крака, а на четвъртия да правиш само аеробика, ако ходиш по четири пъти.

Не ти препоръчвам пътеката, поради няколко основни причини!
- Натоварват се много ставите и особено колената, както е при теб
- Слабото място на жените-гърдите-изградени са от мастна тъкан, която при интензивна аеробна деиност се стопява, заедно с др.

Всеки ден съм на работа, казвам се Влади, само че сме на смени - фитнес център "Ситняково", сега е "Атама", това е срещу Ромънското посолство, една оранжева сграда с голям комин облепен с реклами на фирмата.

Успех
__________________
всички тайни за фитнеса и отслабването www.tonusa.hit.bg ; e-mail: tonusa@gmail.com
Отговори с цитат
  #3  
Стар 1st December 2005, 23:16
lady_godiva lady_godiva не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2005
Мнения: 55
По подразбиране

Аз пък препоръчвам пътечката, тичането е страхотен спорт не само за отслабване а за цялостно тонизиране и здраве, и прочие - но всеки си има мнение

Моите съвети за тичането: 20 минути не е много, но ако си започнала от скоро, е възможно да те болят коленете ако носиш неправилни за теб маратонки. На мен ми се случи преди 7-8 годинки - тогава не знаех каква е причината, но след като смених маратонките проблема се разреши. (Тичах аз в началото с едни Nike модел за тенис, по комунизъма закупени с връзки .) А в маратонките които са специално предназначена за тичане са сложени материали и подплънки така направени, че да "щадят" ставите които се натоварват най-много - демек коленете.

Това, и може би пък се претоварваш с клякането после, знам ли.

Ако можеш да си позволиш (и наистина обичаш да тичаш и мислиш да го правиш редовно) - едни хубави маратонки модел за тичане са най-добрата инвестиция. Има модели специално направени за стъпала с високи арки, средни арки, и ниски арки, както и в зависимост от това как тичаш (пронации, истории, ако в спортния магазин има добри продавачи които си разбират от работата, трябва да могат да ти обяснят).

Можеш също да пробваш да пристегнеш с дебел ластик (има и специални такива наколенки-каишки, ама за какво да даваш пари) точно под коляното (не го стягай много, да не си спреш кръвообращението) -- честно казано не знам защо се прави, но моя колежка имаше много болки в коленете, и с въпросните ластици се оправи, че пробяга и маратон.

Почини още малко и лека полека пробвай пак. Ако получиш болки отново, отиди наистина на лекар.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th December 2005, 00:56
nattty nattty не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 41
По подразбиране Благодаря

Благодаря ви за отговорите.Надявам се скоро да се оправя и да тренирам отново Успех на всички
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пренатоварениколене
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:03.