IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th April 2009, 19:10
misray misray не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 1
По подразбиране виене на свят

Искам да попитам на някой случвало ли му се е продължително да му се вие свят и дали знае какви може да са причините?Преди няколко месеца ми се случи за пръв път и продължи около 10-15 дни след това ми мина от самосебеси.Помислих,че е било нещо временно и мякакво моментно състояние,но от 3 дни отново се появи.Не е някакво силно виене на свят,но е продължително и ми вреди на настроението.Много е гадно Ако някой може да ми помогне с нещо да каже
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th April 2009, 22:36
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Може да се лекува с акупунктура и билки, не е от най трудните за лечение състояния.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th April 2009, 22:43
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

А може да има проблем с кръвното налягане, как ще лекуваш нещо, без да знаеш причината?

А тук няма кой да ти помогне с нещо особено, тъй като никой няма пряк досег с теб
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th April 2009, 22:52
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

На мен ми се е случвало веднъж и продължи около седмица,причината беше преумора,продължително недоспиване и стрес.Ако нямаш някакви видими причини,трябва да си направиш изследвания,само лекар може да каже със сигурност на какво се дължи.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th April 2009, 00:39
Аватара на InsaneAddiction
InsaneAddiction InsaneAddiction не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: Sofia
Мнения: 113
По подразбиране

Зависи при какви обстоятелства се появява това виене на свят... По принцип сезонът сега предразполага към отпадналост, преумора, изтощеност и т.н. ... Аз съм имала виене на свят при рязко ставане - дори ми се е случвало да не мога да се изправя, да залитам известно време и т.н., при недоспиване, недояждане, когато съм правила някакви глупави диети... Има много фактори.Ако се притесняваш за здравословен проблем, най-добре си провери кръвното, защото доста често световъртежът е резултат от ниско кръвно. А в по-млада възраст и особено при жени, това е доста често срещан проблем. Моят съвет , обаче е да не търсиш отговора на проблема си във форуми, а да отидеш на лекар. Няма смисъл да отлагаш или да се страхуваш. Това са неща, които се случват почти на всеки, но по различни причини, така че давай смело, разбери какъв е проблемът и го реши. От отлагане смисъл няма.
__________________
Men are not prisoners of fate, but only prisoners of their own minds.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th April 2009, 06:20
miira miira не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 109
По подразбиране

и на мен ми се е случвало и отидох на доктор,защото не беше нормално да лежа и да се държа за кревата ,за да не падна от него оказа се ,че е заради ПМЦ-то което е самата истина ,защото само когато ми идва тогава ми се случва.Тъй че и това може да е като вариант добре е да отидеш на доктор
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th April 2009, 12:11
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране Re: виене на свят

Цитирай:
Първоначално написано от misray
Не е някакво силно виене на свят,но е продължително и ми вреди на настроението.Много е гадно Ако някой може да ми помогне с нещо да каже
Сещам се за поне 4 причини, но няма да напиша нито една, защото не искам допълнително да вредя на настроението ти
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th April 2009, 20:17
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

В най-стандартните случаи, независимо дали е от кръвно, ПМС, стрес, промяна на времето, всичко това се лекува добре с акупунктура и билки.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th April 2009, 16:29
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Aкупунктурист, виенето на свят болест ли е или симптом?
Какво трябва да лекуваме - болестите, или отделните им симптоми?

Във всички случаи само лекар може да си каже мнението (най-компетентни са ото-невролозите). 99% да е нещо безобидно, но все пак трябва да се подсигуриш.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th April 2009, 18:48
Аватара на Акупунктурист
Акупунктурист Акупунктурист не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 66
По подразбиране

Ами да си кажат мнението компетентните отоневролози. А по-нататък, ако няма нищо изключително опасно, то пътищата за лечението на този симптом, който е проява на определени разстройства в организма, са два:

за консервативните хора е стандартната медицина и хапчетата;

за отворените хора е алтернативната медицина, като акупунктура, билки и др.
__________________
Иглотерапевт и Фитотерапевт
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: виененасвят
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:03.