IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th April 2009, 10:26
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране Мотивация за отслабващите

Надявам се да няма други така отчаяни като мен, нуждаещи се от мотивация. Ще се радвам, ако всеки сподели какво го мотивира или го е мотивирало и изобщо някое изречение, което смята, че ще надъха другите за подвизи и преборване с излишните килограми. Аз лично имам чувстовото, че вече нищо неможе да ме мотивира, защото пътя, който съм извървяла е доста дълъг.. Нека поне другите се справят с това, което аз неможах. Успех на всички! Борбата с килограмите е безмилостно жестока..
Отговори с цитат
  #2  
Стар 17th April 2009, 10:42
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Мен ме мотивира чувството на удовлетвореност от себе си, когато съм си постигала целите в отслабването, също промяната в начинът, по който се чувствах, начинът, по който околните ме приемаха. Освен това откакто поотраснах е имало само едно лято, в което съм се чувствала добре в кожата си, дори на плажа, а от години заради този мой комплекс избягвам да ходя по плажове... или се скатавам. Доскоро поглъщах огромни количества храна, бях изгубила смисъл да ми пука за начинът, по който бях започнала да изглеждам, избягвах да се гледам в огледалото без дрехи, но осъзнах, че съм тръгнала много нагоре и нещо толкова дребно отново ще ми развали доброто настроение през лятото. Реших, че трябва да се захвана сериозно, не само с диети този път, а главно със спорт. Голяма роля изигра подкрепата и помощта на моя приятел - той от 8г. тренира почти всеки ден, изготви ми програма, идваше в началото с мен да ми показва упражненията - и ето, запалих се, може да не ходя кой знае колко пъти на фитнес, но все пак с правилните упражнения вече виждам резултати и дори прегрешенията в яденето не ме спъват в постигането им, нито ме обезкуражават и отказват както преди. Вярно е, че винаги има трудности, защото на всички ни се иска да отслабнем от раз, но някои неща искат много упорство и воля... Аз преди бях склонна да се откажа от най-малкото, което ми се опъне... ето, че сега пак имам проблем с корема, въпреки че го контролирам донякъде, пак ме спъва, но съм много силно мотивирана това лято да изглеждам добре, няма да успея да постигна всичко, което съм си поставила за цел, нито да изглеждам идеално, но поне нека е по-добре от предното и нещата да се развиват така. Защото кажи-речи остават месец и половина до лятото - откажа ли се сега, цикълът отново се затваря и пак започвам от 0-та...
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 17th April 2009, 10:54
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

...Освен това виждам как този комплекс донякъде затруднява социалния ми живот - винаги имам едно на ум - винаги съм обичала да пазарувам сама, за да не се окаже, че нещо ми е малко, седи ми зле... също доскоро изпадах в ужас, ако приятелят ми ме прегърне и държи за коремчето... Все доказателства до каква степен могат комплексите да завладеят нечие съзнание, ако човек не успее да се пребори с тях.
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 17th April 2009, 10:59
Аватара на tonita
tonita tonita не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: Бургас
Мнения: 642
По подразбиране

Мен пък ме мотивират едни мои снимки от абитюрентския ми бал, преди 9 години . Тогава бях 53кг, сега съм с 12кг повече Харесва ми начинът, по който изглеждам на тях- някак си елегантна, финна, слаби ръчички (не яки баници ), слабо вратленце... Та някой път като си помисля, че ако искам и ако положа необходимите усилия пак бих могла да изглеждам така, се надъхвам и мотивирам. Пак от същия период имам една страхотна червена лятна рокля- в момента и главата не мога да си промуша през нея Виси си в гардероба, от време на време си я поглеждам, вадя я на преден план, после пак я скривам Всяка година си казвам: "ей това лято ще я облека!" да ама йок!

Ох май не трябваше да поствам тук, защото и аз като Engel в момента съм се отчаяла доста

ледено_sЪrце е права: трябва да ни мотивира чувството на удовлетвореност и гордост от себе си когато сме успяли да се разделим с излишните колограми! Трябва да се стремим към това чувство, защото то е СТРАХОТНО!
__________________
Готино е да си важен, но по-важно е да си готин!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 17th April 2009, 19:42
suckerka suckerka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2009
Мнения: 3
По подразбиране

напротив.. точно споделяйки нашето отчаяние.. четейки постовете на другите и нашите лични само си доказваме колко много имаме да работим и колко силна мотивация ни трябва. е мисля че това е един вид мотив да отслабнеш .
а аз? леле мале! по принцип съм едра. не говоря за дебела, ами тежки и едри кости. а и в родата имаме доста пълни хора, т.е съм склонна към напълняване и личната лекарка казва "би било номрално", но аз не искам да съм 100 килограма брат ми е 90, майка ми 110, леля ми 89.. баба ми е 99 единствено бащата е слаб понеже като млад е бил гимнастик.. но уви не приличам на него
понеже съм стеснителна и все обличам нещо по-дълго.. не толкова прилепнали панталони за да не ми излизат "любовните дръжки".. притеснявам се от самата себе си. преди 2 години не спирах да ям.. в стомаха ми имаше черна дупка и всичко което поглъщах изчезваше в нея.. бях само 60 килограма за 175см.. през тези 2 години качих по 5 килограма всяка. срам ме е да кажа, но имам стрии.. а съм на 15 пристрастена към шоколад и кола признавам се за виновна
започвала съм диети 3 пъти.. неуспешни - очевадно. искам да го комбинирам със спорт, но майка ми казва "добре си си така! повечко коремни преси и ще се стегнеш. няма да давам пари за фитнес" а е пределно ясно на всички, че фитнеса си е лукс каква би била мотивацията ми да отслабна до 11ти юли ? ами това че изглеждам ужасно за възрастта си.. вярвам че има и по-зле от мен момичета, и не само, но това не е причина да си стоя така! другата мотивация.. не се ли чувствате зле когато гледате момиче със слаби крака, стегнато коремче и хубав задник?.. ами да.. поне аз. най-добрата ми приятелка е така и ужасно много се комплексирам когато съм с нея(т.е всеки ден). може би тя би ми била мотивацията ако не ядеше толкова много и покрай нея и аз искам диета съобразяваща се с това че съм склонна да изям хладилника искам и пари за фитнес, но няма искам да отслабна трайно, но както казват "всяко хубаво нещо си има край".. е.. явно краят на моята хубава фигура дойде 2007ма есента
__________________
Да простиш не означава да забравиш, а да запомниш, че всеки прави грешки!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th April 2009, 21:45
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

suckerka, ще се опитам да продължа последното изречение на поста ти. Началото на твоята хубава фигура идва през 2009.

Всичко зависи от теб.

Дори да не можеш да си позволиш да ходиш на фитнес, можеш да тичаш напълно безплатно, да правиш упражнения в домашни условия - може би няма да е толкова ефективно, но когато човек има желание и мотивация ( дойдохме си на темата ), винаги намира начин.

Има толкова много информация за различни хранителни режими ... зачети се, намери своя и успех

tonita, много пораженчески ми звучиш.

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Борбата с килограмите е безмилостно жестока..
Факт ! Хората, които не са я водили изобщо не могат да си представят какво е. Но в жестоката борба всяка победа е много сладка и ценна
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th April 2009, 21:46
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Ох, като прочетох постовете ни един след друг осъзнах нещо: звучим точно като сектанти
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th April 2009, 12:18
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

Мен ме мотивират следните неща:

1. ЗДРАВЕТО
2. Как изглеждам разбира се и че трудно се намират дрехи за по-сочни жени...
3. За съжаление живеем във време, в което огромно значение има външността....отношението като цяло към леко закръгленките и не чак толкова леко, е винаги отвратително и много често това създава пречки.

А от друга страна роднините искат да ме мотивират с пари Сега всеки ми е обещал пари за сваленото... Но аз не се оплаквам...така или иначе ще трябва да сменям целият гардероб скоро и са ми добре дошли
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 18th April 2009, 15:51
mmmmmmm mmmmmmm не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 350
По подразбиране

...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 18th April 2009, 17:18
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Разбира се, че ще се опитаме да подкрепим и мотивираме момичето с красивите очи!
__________________
Преди да запалиш огън в някого, помисли как ще го гасиш...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Мотивациязаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:15.