IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th July 2009, 10:02
Аватара на Paradizio
Paradizio Paradizio не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: Sofia
Мнения: 71
По подразбиране Храните ли се здрвословно в ежедневието си - Анкета

Целта ми е да проведа по-скоро нещо като анкета. Интересувам се, как се храните когато сте на работа и когато се приберете вкъщи и как го правят вашите колеги. Имате ли възможност да ядете сравнително здравословно и какво ви коства това финансово и като усилие. Бихте ли пожертвали МАЛКО повече пари, за да се храните здравословно с пресни продукти или финансите застават на първо място, когато правите менюто за деня си.
__________________
всяка крачка напред е следствие на шут отзад
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th July 2009, 11:03
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Аз ще да съм първият отговорил

Не ми коства много нито като финанси,нито като време. Но това,може би до голяма степен зависи от естеството на работата ти. Моята е мързелива, не е свързана с много контакти и пътувания, общо взето-офис. Купувам си едно кис. мляко от магазина, сварявам си 2 яйца и съм тип топ.Не ми се мъкнат салати, тъй че тях ги консумирам вечер. За разнообразие ябълка или шунка.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 7th July 2009, 18:26
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

И аз ще съм сред отговорилите хихих за сега две

От скоро започнах да се замислям за здравословното хранене, най-вече ми повлияха постите, които спазвам вече 3 години. Отначало си мислех, че да се храни човек здравословно е доста скъпо, защото аз лично го свързвах само с покупките на плодове, зеленчуци и т.н. няма да изреждам... Но сега като правя един разбор на нещата зависи от нагласата на човек (определно моята вече е доста променена)... Предпочитам да дам 1 левче за кисело мляко и ябълка, а не за дюнер или нещо от сорта

Paradizio, в поста си отбелязал "малко" с големи букви..т.е. имаш някакви наблюдения по въпроса с финансите и кое е по-скъпо и евтино... Според мен е до човешка нагласа - тя е водеща
__________________
be yourself ... inspire others
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th July 2009, 18:31
Аватара на rokoko
rokoko rokoko не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 5 215
По подразбиране

Аз редовно ям овесени ядки за първо дневно ядене
и докато като малка не исках да видя тази храна сестра ми повлия да я заобичам, сега я отрича , както и да е , общо взето се старая да напраяв всичко възможно да се храня здравословно и целесъобразно, но ако това ще стане на сто процента като заживея само с моя приятел
__________________
Знаеш ли?..........Харесва ми да чувам гласът ти рано сутрин, денят ми после е невероятно хубав...............
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th July 2009, 10:53
KENT KENT не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 12
По подразбиране

По мои стандарти,аз се храня здравословно.Казвам мои,защото всеки си има някакви разбирания за здравословност на количеството и типа храна. Ям много протеини,които си набавям от сирене,извара,белтъци,кисе о мляко и моцарела.Въглехидратите са ми от пълнозърнест хляб,картофи,мюсли,плодове и зеленчуци.Не консумирам консервирани и пакетирани(тип чипс) храни,сокове,олио...Ям сладко само събота и неделя.Пия алкохол.
В работата си нося доста храна Винаги имам 2 сварени яйца(на които ям белтъците),изяждам поне 2 салати,нося си кисело мляко,плодове,белени моркови....Гледам последните ми по-силни въглехидрати да са до обяд,след това-протеинки и салатки Зависи в колко ще си лягам. Тренирам 3-4 пъти на седмица.
У колегите съм забелязала,че консумират прекалено много неща,купени от автомата-солети,кроасани,вафли,плод ви сокове,Кола..И,освен това,доста от тях не закусват,обядват стабилно и после,късният следобед,когато въглехидратите са им на привършване и почват да са уморени,повечето си взимат нещо сладко.И масово се пие много кафе,което също не мисля,че е особено полезно.
Но като цяло впечатлението ми е,че се появяват все повече и повече хора,загрижени за здравето,ако не само за фигурата си,които внимават какво ядат и по колко. Определено имаме напредък в България. Става модерно да се храниш здравословно...
__________________
Free your mind and the rest will follow!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st July 2009, 11:27
Аватара на Черешка
Черешка Черешка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 95
По подразбиране

Привет,

Мога с гордост да кажа, че аз и цялото семейство много се стараем с храненето и спортуваме редовно, но наистина излиза дебело за семейния бюджет. Хората около нас за жалост не го правят.
Аз - 23г. студентка, майка ми- 46 писателка, баща ми 46 - юрист.

Ето какво хапваме:

Сутрин - палачинката на Пиер Дюкан със трици и извара, без мазнина с малко сладко без захар с пектин, + кафе. Аз разнообразявам понякога с кисело мляко+2 лъжици мед+2 лъжици стрито лелено семе (много е вкусно, прилича на десерт с мед и орехи). За щастие баба ми живее с нас и прави закуската, затова не ни коства никакво време освен да ч хапнем за 10 мин.

Обяд - всеки се спасява по отделно: баща ми яде сандвич приготвен у дома със черен хляб и пуешко месо (пак от баба ми). Аз излизам за дълъг обяд (поне час) и ям салата със сирене, или с пилешки филенца, или спанак, и тем подобни. Хубавото е, че работя в центъра и около мен бъка от приятни заведения/ За жалост този обяд + една чаша айрян и вода ми излиза около 15 лв.... понякога даже ходя сама, защото никой друг не иска... Как моье, толкова е приятно. А за наваксването с времето, предпочитам да изляза за един час и да си почина и хапна на спокойствие, после работя с повече енергия, отколко да си взема пица на парче и да я натъпча пред компютъра.

Следобедна закуска - всички хапваме плодове според сезона (сега точно си носим в офиса по две нектарини)

Вечер - тук идва най-тежкото в бюджета. Винаги имаме първо салата (чиста или с малко сирене, + балсамов оцет и зехтин)
Второ - един ден риба - ципура на тигана с две капки зехтин, втори ден телешки стек (този е по 20лв. в ресторантите) трети ден - пилешки филета от бяло месо, четвърти ден - пак риба - сьомга на скара, пети ден - нещо готвенко с малко месо, зеленчуци но пак без мазнина :)
+ винаги по една/две чаши вино според сезона. Чат пат и десертче - черен шоколад на Линд - обожавам го или пък сладолед.

Времето в приготвяне го поема баба ми, която живее с нас от 5 години, но сме така благодарни за това, че не я сменям за нищо.

Аз ходя на аеробика 3 пъти седмично, за по един час, 7 лв. на тренировка, баща ми тренира тенис, а майка ми ходи пеша на работа 40 мин всеки ден.

И така за това ядене и спортуване харчим една нормална заплата на седмица... не остават пари за скъпи коли и апартаменти, дори нямаме много спестявания, но поне тримата сме здрави и щастливи и изглеждаме добре!!!
Все пак веднъж се живее! Дай боже един ден да взимам достатъчно пари за да си осигуря този стандарт самостоятелно!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st July 2009, 11:33
Аватара на Черешка
Черешка Черешка не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2009
Мнения: 95
По подразбиране

Привет,

Мога с гордост да кажа, че аз и цялото семейство много се стараем с храненето и спортуваме редовно, но наистина излиза дебело за семейния бюджет. Хората около нас за жалост не го правят.
Аз - 23г. студентка, майка ми- 46 писателка, баща ми 46 - юрист.

Ето какво хапваме:

Сутрин - палачинката на Пиер Дюкан със трици и извара, без мазнина с малко сладко без захар с пектин, + кафе. Аз разнообразявам понякога с кисело мляко+2 лъжици мед+2 лъжици стрито лелено семе (много е вкусно, прилича на десерт с мед и орехи). За щастие баба ми живее с нас и прави закуската, затова не ни коства никакво време освен да ч хапнем за 10 мин.

Обяд - всеки се спасява по отделно: баща ми яде сандвич приготвен у дома със черен хляб и пуешко месо (пак от баба ми). Аз излизам за дълъг обяд (поне час) и ям салата със сирене, или с пилешки филенца, или спанак, и тем подобни. Хубавото е, че работя в центъра и около мен бъка от приятни заведения/ За жалост този обяд + една чаша айрян и вода ми излиза около 15 лв.... понякога даже ходя сама, защото никой друг не иска... Как моье, толкова е приятно. А за наваксването с времето, предпочитам да изляза за един час и да си почина и хапна на спокойствие, после работя с повече енергия, отколко да си взема пица на парче и да я натъпча пред компютъра.

Следобедна закуска - всички хапваме плодове според сезона (сега точно си носим в офиса по две нектарини)

Вечер - тук идва най-тежкото в бюджета. Винаги имаме първо салата (чиста или с малко сирене, + балсамов оцет и зехтин)
Второ - един ден риба - ципура на тигана с две капки зехтин, втори ден телешки стек (този е по 20лв. в ресторантите) трети ден - пилешки филета от бяло месо, четвърти ден - пак риба - сьомга на скара, пети ден - нещо готвенко с малко месо, зеленчуци но пак без мазнина :)
+ винаги по една/две чаши вино според сезона. Чат пат и десертче - черен шоколад на Линд - обожавам го или пък сладолед.

Времето в приготвяне го поема баба ми, която живее с нас от 5 години, но сме така благодарни за това, че не я сменям за нищо.

Аз ходя на аеробика 3 пъти седмично, за по един час, 7 лв. на тренировка, баща ми тренира тенис, а майка ми ходи пеша на работа 40 мин всеки ден.

И така за това ядене и спортуване харчим една нормална заплата на седмица... не остават пари за скъпи коли и апартаменти, дори нямаме много спестявания, но поне тримата сме здрави и щастливи и изглеждаме добре!!!
Все пак веднъж се живее! Дай боже един ден да взимам достатъчно пари за да си осигуря този стандарт самостоятелно!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th August 2009, 12:01
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

За да отговоря на въпроса е необходимо да ми се дефинира "здравословно хранене" . Някои хора правят и прокламират доста странни неща и ги дефинират като здравословни.
Не желая да обременявам времето и съзнанието на никого, де
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th August 2009, 14:01
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

пари не бих пощадил за стойностна храна на фона на това че сме я докарали да дадеш пари за някакво месо с видната надценка,а реално се казва че месото е 10 % от продукта... ама го няма още този магазин в България да ходя да си пазаря от там...
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th August 2009, 14:01
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
пари не бих пощадил за стойностна храна на фона на това че сме я докарали да дадеш пари за някакво месо с видната надценка,а реално се оказва че месото е 10 % от продукта... ама го няма още този магазин в България да ходя да си пазаря от там...
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХранителисездрвословноежедневиетосиАнкета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:35.