IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th December 2009, 17:20
potrebitel123 potrebitel123 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 1
По подразбиране Огромен проблем с рибено масло!

Първо искам да кажа, че съм страшно притеснен, защото преди час научих, че предозирането с витамин А било колосално вредно, нещо, което тотално не вярвах, че е така!

Ще си разкажа историята! Баба ми има проблеми със зрението и дядо ми и беше купил рибено масло- не му помня марката, но беше в една кафява пластмасова кутия! Баба ми го беше разсипала веднъж- цялата кутия и го е събрала в една малка тенджера, в която веднъж ми направи супа... и там идва драмата- цялата опаковка с рибено масло си е била в тенджерата и се е сготвила със супата, която аз изядох наведнъж и беше много вкусна независимо, че понамирисваше на риба! После като научих си казах е какво от това- витамин е...

Днеска купувайки още витамин А за баба ми, лекарката каза- да това е добър и може да се взима и по- дългичко- не е много страшно или нещо такова и там я питах какво страшно може да има... каза ми за хипер калциране на аорта и някакви страхотии дето ми пламна главата!!!

Та питам за помощ да ме насочите някъде да отида да видя какво ми е положението след изяждане на ЦЯЛА ОПАКОВКА НАВЕДНЪЖ!!! Нещо изследвания ли ще са, да ми кажат това чисти ли се какво се случва- че съм полудял от страх!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th December 2009, 19:30
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране

Първо допускаш една грешка, тя е че има разлика от вит А до вит А. Рибеното масло не е синтетичен вит А, еднократния прием с нищо не може да ти навреди в случая. Отделно е претърпяло и термична обработка и по-голямата част се е изгубила.
С една дума - няма за какво да се притесняваш. А и не вярвам да си приела повече от 10 000 IU.
Така че, горе главата живота продължава
Отговори с цитат
  #3  
Стар 13th December 2009, 21:17
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tonubg
Първо допускаш една грешка, тя е че има разлика от вит А до вит А. Рибеното масло не е синтетичен вит А, еднократния прием с нищо не може да ти навреди в случая. Отделно е претърпяло и термична обработка и по-голямата част се е изгубила.
С една дума - няма за какво да се притесняваш. А и не вярвам да си приела повече от 10 000 IU.
Така че, горе главата живота продължава
Да, натуралния витамин А е далеч по-нетоксичен от синтетичния, но в едно шишенце може да има 1'000'000 IU, което вече е сериозно количество!
Ако момчето пише в близките дни, то ще е ясно, че всичко е наред
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Огроменпроблемрибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:35.