IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th September 2011, 15:58
nikoletkaa nikoletkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране Въпросче за ринопластиката......?!

Здравейте милички,във събота ми казаха,че на 8.09 ще ми правят ринопластика.Ако вече има такива теми много се извинявам не искам да крада темите на никой,но не се здържах да напиша нова тема и да чуя мнението ви.Има съвсем малко време до операцията ми и съм страшно притеснена.Ако някой знае малко повечко нека пише.Интересува ме според вас къде да се оперирам от Пловдив съм и ще съм с направление чрез ЗК тъй като имам дихателни проблеми.Аз мисля в Окръжна, но ми се ще да е някъде където лекарите разбират тъй като пея в заведение и не искам да стане още по кофти и "не дай си боже" да ме изгонят от работа.Още нещо забравих да питам колко време е престоя в болницата и след това за колко време ще мога да се възстановя?! Коя упойка е по-безболезнена местна или пълна?!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th September 2011, 16:24
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Николетка, целият раздел е за ринопластика, има десетки теми, вземи и попрочети. Нещо не ми стана ясно - как така имаш дата за операция, а не знаеш къде и при кого ще се оперираш? Това просто няма как да стане, освен да попаднеш на някой случаен лекар, който кой знае какво може да сътвори с носа ти и после да се чудиш как ти се е случило. Поспри се малко, попрочети из темите и ще си много по-подготвена да вземеш правилно решение.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th September 2011, 16:30
nikoletkaa nikoletkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Ами лекарят при който бях на консултация работи само в дкц а не в болница и той не прави такива операции а каза,че в болницата приемали сутринта и на 8.09 ще ми дава талон за операция и каза до тогава да си избера къде ще ме оперират.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th September 2011, 17:01
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Може би в такъв случай говориш за септопластика - операция на носната преграда само, а не за ринопластика, при която се променя и формата на носа. Но и само септопластика да е, пак трябва да проучиш кой е добър в тази област, това не е шега работа. Съветът ми е да не бързаш, а да проучиш хубаво нещата. Пък талон пак ще можеш да си вземеш, даже личните лекари дават такива.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th September 2011, 21:17
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от nikoletkaa Виж мнението
Здравейте милички,във събота ми казаха,че на 8.09 ще ми правят ринопластика.Ако вече има такива теми много се извинявам не искам да крада темите на никой,но не се здържах да напиша нова тема и да чуя мнението ви.Има съвсем малко време до операцията ми и съм страшно притеснена.Ако някой знае малко повечко нека пише.Интересува ме според вас къде да се оперирам от Пловдив съм и ще съм с направление чрез ЗК тъй като имам дихателни проблеми.Аз мисля в Окръжна, но ми се ще да е някъде където лекарите разбират тъй като пея в заведение и не искам да стане още по кофти и "не дай си боже" да ме изгонят от работа.Още нещо забравих да питам колко време е престоя в болницата и след това за колко време ще мога да се възстановя?! Коя упойка е по-безболезнена местна или пълна?!
Абсолютно нищо не ми стана ясно и не знам как да ти отговоря,за да ти бъда полезна.Искам да ти помогна,но въпросът ти е много объркан и разпилян.Опитай пак)
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th September 2011, 22:06
nikoletkaa nikoletkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Ами имам дихателни проблеми а и носът ми е крив.Във събота ходих на консултация в мойто дкц при УНГ и той каза,че на 8.09 - (четвъртък) ще ми даде Талон за операция.Та чудя се в коя болница ще мога да отида с този талон,колко време ще стоя в болницата и с коя упойка ще е по-добре.Дано вече се разбира за какво става въпрос. )))
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th September 2011, 23:05
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

На мен нещо фундаментално не ми се връзва в твоя случай...
УНГ ти дава направление за ринопластика и те праща да си търсиш сама болница и хирург???????

1. Направление по ЗК не се ли издава от личен лекар?
2. Не се ли издава непосредствено след като сте насрочили дата и екип за операцията?
3. ЗК не издава направление за ринопластика, предполагам твоето е за септопластика. В този случай темата ти не е за раздел "Пластична хирургия"

Извод: Притесненията ти за упойката и възтановяването са най-малкия ти проблем в случая. Върни се при УНГ-то което те е пратило за зелен хайвер да ти разясни какво всъщност се случва.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th September 2011, 23:15
nikoletkaa nikoletkaa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Да,наистина най-вероятно става въпрос за септопластика.В този случай какво да правя?! Къде да пиша?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th September 2011, 23:46
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

С писане по форуми няма да стане - обади се на УНГ, при който си ходила да ти обясни по-подробно. Защо сама трябва да си избираш екип и какво се случва, ако екипът, който ти си избрала е зает на 08.09???
Или на 08.09 просто ще ти издаде направление, което той едва ли има право да издава. Най-вероятно ще те насочи към личния ти лекар, той да се оправи със ЗК и евентуално да те насочи към хирург.
Не се шашкай, по-добре си отложи операцията във времето, но вземи информирано и обмислено решение кога, как и кой ще те оперира.
Успех!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th September 2011, 08:42
Аватара на Miss_ME
Miss_ME Miss_ME не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2011
Мнения: 140
По подразбиране

Николетка, отиди при лекаря си /личния, УНГ/ и задай ВСИЧКИ въпроси, които те вълнуват....НЕДЕЙ да прибързваш и да вземаш НЕинформирани решения, още повече за такива важни неща....УСПЕХ!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросчезаринопластиката
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:34.