IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 20th May 2008, 09:59
Аватара на sibi
sibi sibi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 154
По подразбиране

Все пак е най-добре да се направи изследване. Преди време имах упорито течение без сърбеж и - естествено - ме лекуваха с препарати срещу гъбички, само че безуспешно. След като си направих изследването се оказа, че имам ентерококи, а при тях лечението е с антибиотици.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 20th May 2008, 10:17
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Най добре е да се направи микробиологично изследване.
Mycomax и Lomexin се водят най добрите и съответно най често предписваните препарати.
Орунгала е по скоро за пулсова терапия при честа/хронична кандидоза. Доста силно лекарство, и както писа Гвен , доста "солено" излиза.
Цитирай:
Първоначално написано от Babri
На мен ми предписаха глобули и ми ги приготвиха в аптеката!
А кой лекар ти изписва рецептата и В коя аптека ти ги приготвиха ?

Цитирай:
Кандидозата е вид гъбична инфекция. Причина е Candida Albicans. Този вид гъбички са най-разпространени и най-упорити за лечение. Кандидозата се появява вследствие на замърсяване, прием на антибиотици (антибиотиците убиват бактериите и тяхното място се заема от Кандида Албиканс), слаба имунна система. След първата поява на гъбичките, желателно е добра хигиена и то дълго време, поемане на повече витамин С и повече кисели вещества, за да може да се възстанови киселинния баланс на организма. Гъбичките се развиват добре в по-сладка среда и за това е хубаво по време на лечението, да се ограничава захарта, да се яде повече кисело мляко, или да се пие сок от грейпфрут. За облекчаване на симптомите (сърбеж, течение, парене при уриниране), желателно е да се правят промивки с кисело мляко, отвара от смрадлика или други бабини рецепти, които няма да ви излекуват. Най-вероятно лекарят ще предпише Клотримазол, вагинални свещички за жените или друго от същата лекарствена група; Трябва да се знае, че гъбичните инфекции, включително и тези с Candida се лекуват с упоритост от страна на пациента. Има случаи на кандидоза, които се лекуват с години, тъй като затихването на инфекцията за момента, не е гаранция, че тя пак няма да се появи. Кандидоза може да се появи не само по половите органи, а вкл. и по тялото, например кожни гънки. Лечението не трябва да се прекъсва, докато симптомите не изчезнат напълно (зачервяването, бялото течение, сърбежа)и дори да се продължи след това с разреден прием (мазилата веднъж- дваж седмично, таблетките веднъж месечно.) Самолечение никога не трябва да се започва. Лекар трябва да определи дали вида на гъбичките е Кандида и се назначава съответното лечение. Взима се влагалищен секрет и се правят посевки с него.Обикновено при Кандида или каквато и да е инфекция, кръвните изследвания показват повишено ниво на левкоцити. След прекарана кандидоза, за препоръчване е бельото да се пере на ръка с бебешки сапун, като най-неутрален и много гореща вода. Не се предавайте на мицела на гъбите, те упорстват, упорствайте и вие, за да оздравеете
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 20th May 2008, 11:58
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Аз не разбрах - на момичето са и казали, че има гъбички само заради течението? Как така няма да направят микробиологично изследване????
Иначе и аз съм имала гъбички - единия път освен леко течение никакъв друг проблем нямах, но втория път щях да полудея - такъв дискомфорт, сърбеж и т.н. и съм 99% сигурна, че се получи след като отидох на басейн в Дианабад.
Иначе последния път се оправих с Орунгал и някакви вагинални свещички.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 20th May 2008, 12:26
Аватара на lqlqlqlq
lqlqlqlq lqlqlqlq не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 967
По подразбиране

До сега съм имала поне 5 пъти гъби ... един път сърби, друг път не, някой път с мирис ,друг не.... всеки път е различно. В момента отново съм на лечение. Лекувам се с Клотримазол глобули, мажа се с крем Клотримазол и пих 5 дена Низорал... Този път бях при нова гинеколожка и тя ми обесни, че когато вече изпробвам всичко и нищо не действа, последното решение е някаква ваксина, но не разпитах подробно. Само спомена, че е по-скъпа и за това я оставят като краен вариант. Дано не стигам до нея, но направо полудявам с тия гъбички...
__________________
FolloW ThE BeautY Of YouR DreamS...
Отговори с цитат
  #15  
Стар 20th May 2008, 12:50
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lqlqlqlq
До сега съм имала поне 5 пъти гъби ... един път сърби, друг път не, някой път с мирис ,друг не.... всеки път е различно. В момента отново съм на лечение. Лекувам се с Клотримазол глобули, мажа се с крем Клотримазол и пих 5 дена Низорал... Този път бях при нова гинеколожка и тя ми обесни, че когато вече изпробвам всичко и нищо не действа, последното решение е някаква ваксина, но не разпитах подробно. Само спомена, че е по-скъпа и за това я оставят като краен вариант. Дано не стигам до нея, но направо полудявам с тия гъбички...
Клотримазола ще ти помогне
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 20th May 2008, 15:06
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Селин,изписа ми ги д-р Савулева и ми ги приготвиха в аптека"Валя Дечева!
Отговори с цитат
  #17  
Стар 20th May 2008, 15:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от sibi
Все пак е най-добре да се направи изследване. Преди време имах упорито течение без сърбеж и - естествено - ме лекуваха с препарати срещу гъбички, само че безуспешно. След като си направих изследването се оказа, че имам ентерококи, а при тях лечението е с антибиотици.
Tака е при любителите на аналния секс или носещите тънки прашки мацки ...
Не е задължително да има сърбежи или миризма
В повечето случаи не е нужно да се прави микробилология,но ако няма лечебен ефект трябва,защото както каза и sibi ,може да се касае за ентерококи,хламидии и т.н.
п.п.ако има малка раничка наоколо нещата загрубяват....
Отговори с цитат
  #18  
Стар 20th May 2008, 18:58
Аватара на hubavelka
hubavelka hubavelka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 1 479
Изпратете съобщение чрез MSN до hubavelka
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lqlqlqlq
До сега съм имала поне 5 пъти гъби ... един път сърби, друг път не, някой път с мирис ,друг не.... всеки път е различно. В момента отново съм на лечение. Лекувам се с Клотримазол глобули, мажа се с крем Клотримазол и пих 5 дена Низорал... Този път бях при нова гинеколожка и тя ми обесни, че когато вече изпробвам всичко и нищо не действа, последното решение е някаква ваксина, но не разпитах подробно. Само спомена, че е по-скъпа и за това я оставят като краен вариант. Дано не стигам до нея, но направо полудявам с тия гъбички...
Я кажи за тая ваксина повече, мен ме заинтригува.
Име, цена, действие.... абе всякакво инфо не е излишно.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 20th May 2008, 21:05
alkiona alkiona не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 27
По подразбиране

Минаха се вече 6 дена откакто си сложих гиназола, и подобрение има сякаш малко. Положението стана днес има, утре няма. Не знам, защо но гинеколога упорито отказва да ми направи микробиология. Цитонамазка спомена, ама според мен от нея нама смисъл. Едно микробиологично изследване колко пари може да струва. Здравноосигурена съм, но не вярвам личната да ми даде второ направление. Така че си мисля че трябва сама да отида някъде и да си платя да ми го направят. Ама дали колко струва такова изследване. Гинеколога ли да сменя ????? Помагайте момичета
__________________
Ако не знаеш къде си тръгнал ще стигнеш някъде другаде!!!!!!!!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st May 2008, 08:15
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Микробиологичното изследване струва 8-10 лева ( без антибиограма)
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПомоощКандида
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:56.