IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th November 2008, 22:26
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране фолиева киселина

Потърсих такава тема но не открих.
Ако все пак има , моля Льофи да премести поста ми там.

От пет месеца пия фолиева киселина - причината е, че съм на 35 и в момента с мъжа ми се опитваме да си направим дете. Знам, че на моята възраст е добре да се пие такава до третия месец на бремеността. Въпросът ми е - мога ли да я пия докато забременея (до третия месец)без прекъсване или трябва да правя някакви почивки през известен период от време. Защото знам че може да ми отнеме и година, примерно докато това се случи.
Ако трябва да се прави някаква почивка от приема с каква продължителност трябва да е.
Благодаря ви предварително!

Ето информация за какво е необходима на бъдещите мами фолиевата киселина.

Когато разбереш, че си бременна, за теб започват мечтите и надеждите.
Но мозъкът и гръбначният стълб на твоето бебе са се развивали вече няколко седмици.
И вече е твърде късно да го предпазиш от сериозни малформации
(като Спина Бифида).
Ето защо е толкова важно да приемаш достатъчно количество фолиева киселина (витамин B9), и то още ПРЕДИ да забременееш. Тя намалява риска от малформации до 70%. Повечето жени забременяват не планирано и в организма им няма нужното количество фолиева киселина. Затова фолиева киселина трябва да се приема превантивно всеки ден. С подходящ хранителен режим или с подходящи витамини.

Поздравления, Майко!
С прием на достатъчно количество фолиева киселина, всеки ден,
ти намали риска от родилни дефекти за своето бъдещо дете.
Времето за прием на фолиева киселина
е ПРЕДИ да разбереш, че си бременна!
ИМАШ ЛИ ВЪПРОСИ?
Потърси информация СЕГА, преди да забременееш!


Още инфо
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th November 2008, 22:36
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Тира, аз пия вече втора година фолиева киселина поради същата причина Никога не съм почивала и нямам намерение. Фолиевата киселина е витамин, който не се натрупва в организма, не може да се предозира и се разгражда много бързо, затова е хубаво да се приема допълнително. Ако забременееш (пожелавам ти го от сърце), пий си го през цялата бременност съвсем спокойно, не може с нищо да навреди, само може да помогне
П.п. Не вреди и мъжете да го пият Моя не знае, че пие, защото никога не пита какви хапчета му давам, но всяка вечер си приема и фолиевата киселина с мен
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th November 2008, 23:34
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Благодаря ти Пейнтърче!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th November 2008, 02:09
llullu llullu не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 204
По подразбиране

Да така е,пий си я спокойно без притеснение,и аз почнах да пия.По едно хапче ли пиете на ден или по две,на коя фирма ви са хапчетата?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th November 2008, 02:27
Аватара на lightpainter
lightpainter lightpainter не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 547
По подразбиране

Едно или две хапчета зависи от грамажа им 0,4мг нормалният дневен прием, но ако лекаря прецени, може и повече да те накара да пиеш, особено през първите три месеца на бременността
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th November 2008, 08:43
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Моята е на "healthy", 100 таблетки, пие се по 1 на ден.
Преди това пиех на друга фирма но не помня как се казваше..
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th November 2008, 09:57
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Моята е на "healthy", 100 таблетки, пие се по 1 на ден.
Преди това пиех на друга фирма но не помня как се казваше..
Тира, възхищавам се на информирани жени като теб! Аз също приемах фолиева киселина без прекъсване шест месеца преди да забременея + цялата бременност...Най-важно е да се приема поне три месеца преди забременяването, зада може да се натрупа в организма. Доста жени страдат от недостиг, а не си дават сметка какъв риск си спестяват с приемането й. Даже съм чувала, че в Англия слагат в някои продукти (включително и в хляба) фолиева киселина, заради проблема с недостига й при жените....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th November 2008, 10:46
Аватара на tirra
tirra tirra не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Град: Пловдив
Мнения: 4 193
По подразбиране

Може би ще е добре да пусна в първия си пост инфо защо трябва да се пие фолиева киселина.
Благодаря Гуен. Чест е за мен че ми се възхищаваш.
Моето притеснение е че я пия вече горе долу пет месеца и да не би да трябва да се прави почивка. Все пак не е хубаво да се прекалява дори с полезните неща. Затова попитах.
Благодаря още веднъж на всички които писаха.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th November 2008, 10:52
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от tirra
Моето притеснение е че я пия вече горе долу пет месеца и да не би да трябва да се прави почивка. Все пак не е хубаво да се прекалява дори с полезните неща. Затова попитах.
Аз съм питала доктора си за това, защото и аз я пиех от половин година - той ми каза да не си я спирам, не можело да ми навреди (най-много в даден момент даспре да действа )... Е, може би ако я пиех две години - щях да почивам, щото и аз не съм привърженик на дългата консумация на едно и също нещо
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th November 2008, 12:43
xxxxx xxxxx не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 3 601
По подразбиране

А за някакви други болести помага ли фолиевата киселина? Или е препоръчително да се приема само при планувана бременност?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: фолиевакиселина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:45.