IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th May 2008, 18:28
Ran Ran не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 57
По подразбиране Идеи за косата

Здравейте, дами (ако има и господа, нека не се засягат).
Имам проблем с косата си - дълга е почти до кръста, идеално права, но е някакъв смесен тип - в корените е склонна към омазняване, а в краищата (какви ти краища, още от средата надолу) е суха, и то доста. Съответно, се къса, докато я реша, да не говорим и че все не мога да улуча колко често да я мия - заради корените се налага да го правя веднъж на 3 дни, но краищата се изсушават все повече. Също така цъфтят доста, но ги "водя" на фризьор веднъж в месеца, така че това не е особен проблем.
Въпросът ми е какво да я правя, за да придобие блясък, който да се запазва и след първия ден от измиването - просто няма начин да я мия по-често, става като слама надолу, разделя се и виси като спагети, ужас. Ще съм благодарна за всякакви съвети, особено ако са свързани с домашни маски, защото лятото не ми се иска да я товаря допълнително с химикали. Косата ми е светлокестенява, ако това има значение, третирам я с лак не по-често от веднъж на 2 месеца, други такива продукти не ползвам. Мия я с онзи шампоан на Елсев с перлен протеин и, в общи линии, съм доволна като цяло, но краищата продължават да се изсушават, а не искам да ги режа...
Просто искам хубава коса.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th May 2008, 20:41
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Аз съм с изрусена коса от 20 години и имам твотие проблеми. В борбата с тях ползвам серия маски и кристали. Най-много съм доволна от маската на Лореал Абсолют репеер и от кристалите на Кристиано фрома. Маската я ползвам вместо балсам като не я втривам в корените а след като леко я подсуша слагам клисталите. Без тези два продукта е ужас и се чупи и без да я реша и се накъсва. Но на пазара все пак е пълно с хубави продкти би следвало към подходящи да те насочи фризьора ти, но и това си има отрицателна страна защото повечето ще ти предложат само това което предлагат в салона в който работят. Правя си маскакогато имам време с 1/2 шишенце бадемово масло смесено с едно шишенце витамин А, много е подходяща и за проблеми с косопад. По възможност се прави вече преди лягане и се отмива на сутринта, но аз лично си правя маски докато чистя в къщи. Успех от мен!
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th May 2008, 19:56
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Напиши и твоята рецепта от която си доволна
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th May 2008, 08:32
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Опитайте със професионална маска за коса на Loreal и отделно продават храна за коса във вид на спрей.Аз това ползвам
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th May 2008, 08:42
KEIS KEIS не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 1 614
По подразбиране

Каква е тази храна за коса ? Вчера ходих на фризьор да се правя пепелно руса преди тва бях светло кафява ..фризьорката ми започна да ме разубеждава да съм си направела кичури по добре но аз не та не искам светло русо и тва е .. но вместо да ме изсветли със супра ми сложи някаква щадяща боя и не станах разбира се пепелно руса а по скоро пясъчно и се ядосах въпреки цвета да е наистина страхотен аз си бях наумила да я правя ужасно светла и така сега ми обеща към 1-ви юли да ме направи но тя и сега ми е доста суха та не знам след като я направя с супра ще изгори доста и може да започне и да се начупва въпреки ,че аз имам много хубава здрава коса но изрусяването не прощава ..за сега ползвам кристали на "Диксън" и маска .. но не знам дали ще е достатъчно .. едва ли
__________________
Този, който говори тържествено за истината, може да бъде също така глупав, както и този, който дрънка глупости.. http://www.vbox7.com/play:baf3b243
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th May 2008, 09:16
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Опитайте със професионална маска за коса на Loreal и отделно продават храна за коса във вид на спрей.Аз това ползвам
Ами ще трябва да проверя във къщи и после да кажа...какво пише точно...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th May 2008, 14:13
dedektiv_p dedektiv_p не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: София
Мнения: 1 663
По подразбиране

Томи и аз ще чакам да кажеш а и ако не забравя ще питам в нашия салон утре имат ли такъв продукт на стилажа на Лореал.
__________________
335 сс подмускулно
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Идеизакосата
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:44.