IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 30th December 2008, 13:35
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от flameon
Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Ами вземете се научете тогава от къде идва силата на замаха, тъй като няма нищо общо с обиколката на ръката, това се учи дори първата тренировка по бокс (ако сте ходили на такава), запомнете дори това - бицепсът НЕ придава сила още по-малко при удар, бицепсът събира ръката, не я разпъва. Пък вие си "замахвайте" колкото искате.
Така че който ходи на фитнес и прави ръка, той я прави просто заради визията, изглежда много по-добре чиста 40 сантиметрова ръка, отколкото мазна 45 см. Не виждам какво го смесвате с боя, това са детски истории.
дори големият бицепс забавя скороста на удара.....а трицепсът я увеличава.....правете си сметка
Извинете, че и аз се отклонявам леко от темата, но до някаде не сам съгласен с думите на flameon и Ivanin... Бицепсът помага при някои удари, например: широко кроше, кръстосани крушета и така наречения "touch and drag" удар или по друг начин се знае "cut and drag"...
Да поясня: ударите не са от бокса!!! При "Широкото круше" се тарси удар зад Гард-а на противника т.е. глано се цели ухото му, за да се развали равновесието му.
При "кръстосаните крушета" се целят ключиците на противника, ударат идва приблизително отгоре (Мисля че го имаше удара и в Кикбокса).
"touch and drag" - това е удар целящ максимална щета, но не чупене на кости, а разцепване на кожата т.е. аркада или спукване на скулата и тем подобни. Ударат изисква не толкова сила, колкото барзина, задалжително е максималното разтояние от противника, за да може раката да се разпъне изцяло и при допира и с тялото на противника бицепсът згъва ръката. Получава се силно протриване на кожата в следствие на което най-вероятно противникат започва да кърви.
Отговори с цитат
  #52  
Стар 30th December 2008, 14:27
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

За нито 1 от тея удари бицепсът не вкарва сила Просто с него определяш движението на ръката.

Цитирай:
Ударат изисква не толкова сила, колкото барзина, задалжително е максималното разтояние от противника
Точно така, а големият, неразтегнат бицепс не ти позволява да разпънеш ръката си на 180 градуса в лакътя, а дори да е разтегнат, пак забавя разтварянето на ръката в крайната фаза.

Дори за крушето много по-голямо участие имат предното рамо и гърдите, отколкото бицепса. При ударите той е само стабилизиращ мускул, а прекалено големият пречи на ударите, освен ако естествено си постигнал нужната еластичност.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #53  
Стар 1st January 2009, 12:41
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

Повярвай ми, направи по 20 серии ляв -десен с тези удари и ще усетиш, че бицепсът ти се е натоварил много, защото в другите удари гардите, трицепса, рамото и дори корема се натоварват, но тук след като ги повториш многократно усещаш главно бицепса... Може да е и от факта, че просто в другите удари бицепсат не влиза, а тук влиза повечко и за това го усещам.... Но важното което исках да кажа е че се напомпва което значи, че се използва. А спорат беше, че бицепсът не участва в никой удар... Тогава, като не влиза в никой удар, защо го тренирате бе??? тренирайте си само трицепса и после се погледнете в огледалото и си вижте рацете как ще заприличат на Попай Моряка преди да си хапне от спанака...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 1st January 2009, 20:54
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Защо го тренираме? Аз не тренирам, за да удрям по-силно, а да имам добра визия, не виждам какво общо има.

Не е нужно да направя 20 удара ляв и десен, направил съм хиляди през живота си.
Усещането ти за натоварване в бицепса идва от там, че не си го разтегнал както трябва. При неразтегнат бицепс и рязко разгъване - той се разтяга, което е и вредно попринцип (затова трябва да разтягаш преди тренировката), от там се усеща натоварването в бицепса, което реално не е напомпване.

Бицепсът ти участва в крайната фаза - връщането на ръката в гард, тъй като при активната част на удара ръката през цялото време се разгъва или стои стабилизирана в 1 положение в лакътя, сгъването идва едва след удар.

И може би е излишно всичко написано, като просто изясним, че бицепсът е сгъващ мускул, а при разгъването той е стабилизиращ. При разгъването той се разтяга, не се помпа. Това прави цялата ти теория безпредметна ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #55  
Стар 2nd January 2009, 23:03
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

Усещаш ли се, че сам си противоречиш, защото ударите, за които говоря, изисват точно употребата на бицепса... Трицепса е само за достигане на целта за това се изисква максимално растояние при "touch and drag", трицепса в този удар изваршва само и единствено работата да достигне раката в максималната точка достатачно барзо а вече бицепса при "сабирането си" нанася удара върху противника т.е. от бицепса се изисква максимална работа.... А това, че си правил хиляди удари, явно не си разбрал, че това абсолютно никога не е от значение, защото аз правя по 500-600 удара на ден, като броя само на сухите тренировки т.е. с чувала. Не казвам, че тоа е голяма бройка, но смятам, че това което казваш "направил съм хиляди през живота си" е проста проява на пренебрежение и в доста голяма степен неоправдано самочувствие, защото всеки който е добар или поне има опит в бойните спортове знае, че един удар повече в арсенала може да ти донесе победа....
Отговори с цитат
  #56  
Стар 3rd January 2009, 00:39
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране


Бе човече, просто ти ми викаш "направи 20 удара", аз и по 1 удар да правя на ден, в продължение на 5 години, пак ще станат над 1500 нали? И пак са хиляди? Това имам предвид, не бия чувала цял ден. Изобщо излишно обяснение.

Всеки нормален човек ще си свие бицепса с такава скорост, тук НЕ е нужнен голям бицепс, той пречи на разгъването. Всеки нормален НЕинвалид може толкова рязко да си свие ръката, че да ти протрие кожата по главата, която е много тънка. При нито 1 круше бицепсът не върши активна работа, сам знаеш, че гърба и рамото са най-активни. Кик-боксьорите, които познавам и се хранят с достатъчно белтъчини, винаги имат много по-развит трицепс, дори нереално развит трицепс, в сравнение с бицепса (при обичайния релеф това ясно се вижда), това само по себе си говори къде влизало натоварването.

Единственият симетрично развит човек, без видим превез в трицепса, който познавам, просто ходи и редовно на фитнес, затова има симетрия в ръцете.

Напълно излишен "спор", а и е далеч от замисъла на темата. Щом смяташ, че бицепсът ти участва активно, докато удряш - ок.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #57  
Стар 3rd January 2009, 18:04
TheLongHand TheLongHand не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 52
По подразбиране

И аз смятам, че спора стана нереално ненужен !!! Вече споменах, че се извинявам за оффпоста, но исках да уточня, че саществуват удари, в които участва бицепса.... Опитах се да намекна това, че спора не ставаше вапрос за големината на бицепса, а дали влиза или не влиза в ударпите... Но все пак по-голямия бицепс е по голям гард ... А и при това не говорех, че участва активно... Просто споменах, че има удари в които участва бицепса, защото казахте, че не участва в никой удар... Междо другото аз сам ЗА симетрията в тялото, а от симетрията => равномерно развит Бицепс и трицепс... А и сега се сетих нещо допалнително, защото казвате, че не е важен размера на бицепса... Никой в форума не е опитал да си мери само бицепса (надявам се), а си е измерил обиколката на раката, т.е. е измерил и трицепса и от това следва, че спорат ни става още по безсмислен...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 3rd January 2009, 18:12
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Обиколка на бицепс означава обиколката на ръката в най-високата точка на бицепса, така че тва са глупости, отдавна е изяснено. То и гръдната ти обиколка не е обиколката на 2 парчета меса, наречени гърди, но никой не го интересува.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #59  
Стар 25th January 2009, 10:54
Аватара на MartyMcFly
MartyMcFly MartyMcFly не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: Бургас
Мнения: 233
По подразбиране

37 см
__________________
нема такива екстри
Отговори с цитат
  #60  
Стар 14th February 2009, 23:51
Doky Doky не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2009
Град: Plovdiv
Мнения: 803
По подразбиране

42см,190 височина,75см талия,122см гръб,4.9% мазнини,на всеки 6 месеца си ги меря в клиника.Занимавам се от 5 години с фитнес и от 7 години с кик бокс.Та така
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КолкосмвиБицепсът
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:56.