IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 16th October 2006, 10:11
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
ти й следиш периодично напредъка и даваш съвети на спциалиста, мн гот ))
Как бе , моля тееееееее
Завела съм картотека на тия дето са чели книгата и редовно попълвам данните
Без майтап - интересувам се от хората които спират да пушат, щото и аз съм минала по тоя път ... и защото съм ужасно любопитна, задавам по 10-тина въпроса в минута
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #52  
Стар 16th October 2006, 10:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Айде на отчет
Ами да си кажа честно,петък вечерта се издразних много от себе си
Замъкнаха ме в едно задимено заведение,където всички пушеха.И в един момент и на мен ми мина,макар и само за секунди,картинката в главата,как запалвам.Спаси ме само мисълта за това,как ако запаля,веднага ще ми падне кръвното,ще ми се вие свят и след това със сигурност ще продължа да пуша.
Така много бързо ми мина желанието,но се издразних от факта,че въобще се появи... Дано да нямам повече такива пристъпи
Отговори с цитат
  #53  
Стар 16th October 2006, 10:35
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Айде на отчет
Ами да си кажа честно,петък вечерта се издразних много от себе си
Замъкнаха ме в едно задимено заведение,където всички пушеха.И в един момент и на мен ми мина,макар и само за секунди,картинката в главата,как запалвам.Спаси ме само мисълта за това,как ако запаля,веднага ще ми падне кръвното,ще ми се вие свят и след това със сигурност ще продължа да пуша.
Така много бързо ми мина желанието,но се издразних от факта,че въобще се появи... Дано да нямам повече такива пристъпи
Оооооо, не се притеснявай, че ти минават такива мисли..... въпроса е да не се поддадеш.
И на мен ми минаваха и то по 50 пъти на ден, обаче го приемах все едно ми се е прияло нещо което го нямам вкъщи и след малко забравях.....
И така с времето се разреждат тези мисли и тогава идва момента дето си лягаш вечер и си викаш - " Как така днес на кафенето, се сетих само 1 или 2 пъти за тютюн "
А аз вече съм на етап дето хич не се и сещам 8) .... и все още ме учудва това
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #54  
Стар 16th October 2006, 10:46
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз на кафето не се сещам,и сега,в офиса не се сещам,само в компанията на пушачи ме хваща паниката за няколко секунди,но веднага се сещам за това,как ще ми стане лошо(а и съм убедена,сега ако не устискам,наистина никога няма да ги откажа).
Поне ме успокои,мислех си,че само при мен е така и се ядосвах колко съм слабохарактерна
Отговори с цитат
  #55  
Стар 16th October 2006, 16:42
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

държах книгата в ръцете си и се колебаех да я купя ли или не...и си казах, че ще отложа малко момента, трябва още малко да поработя със съзнанието си, да ПОИСКАМ да ги спра. и тогава знам, че ще има ефект от прочитането й.
Не знам как е било при вас (така де, за апоклистика знам), но аз ОБИЧАМ да пуша, вкусно ми е, кеф ми е,пуши ми се...знам колко е вредно, иска ми се да спра, то и това се е случвало (най-много за период от 3 месеца и то ей така от самосебе си - спря да ми се пуши)...но все още нещо ме спира..затова ми е интересно какво е било вашето отношение към цигарите, преди да спрете окончателно...сигурно сте ги мразели като нещо, което много ви вреди, но...правеше ли ви истински КЕФ ДА ПУШИТЕ?
Отговори с цитат
  #56  
Стар 16th October 2006, 17:20
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Абсолютно, беше ми КЕФ да пуша !!! И хич не ги мразех, напротив ОБОЖАВАХ ги... ако чакаш да ги намразиш за да спреш- има да си чаааааааааакаш
Причините поради които спрях са около 1000, но ще се опитам да посоча най- важните:
- Пушех по най-малко две кутии на ден и вървях нагоре.., до къде ли щях да стигна ..?
- В случаите когато беше развален асансьора и изкачвах пеша 6-те етажа до вкъщи, после около 10мин. не можех да си взема дъх...
- Ужасно суетна съм и си въобразявах, че всяка пъпчица или петънце по лицето ми е от цигарите...
- Не ходех на места , където не се пуши, така пропусках приятни преживявания, като кино примерно ...
- Събуждах се страшно изморена , макар, че не работя 8) и няма от какво толкова да се изморя....
- Когато водех сина ми на плуване, си счупвах ръцете докато го съблека по бански- бързах да отида в кафенето да пуша...
- Един конкретен случай, който ми показа, че съм наркоманка:
Една седмица преди да спра да пуша, бяхме на имен ден (Атанасовден) и аз се напих като мотика . Сутринта мъжа ми взе детето от майка и го заведе на училище, но понеже имаше работа, се разбрахме аз да го взема в 12 часа. Едвам ме събуди по телефона една "колежка по дете" и аз ставам със силно главоболие..... повръща ми се, измивам се и тръгвам на зиг- заг, щото закъснявам... И долу до колата се сещам, че съм си забравила цигарите и изпаднах в паника и се върнах да си ги взема, а щях да се прибера с детето след 10-тина минути... е, това моето, не е ли наркомания
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #57  
Стар 16th October 2006, 18:02
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

не,не съм чак толкова пристрастена...вярно е,че пуша много..и до 3 кутии съм стигала (сега съм значително по-добре), но пък и аз имам доста сериозни причини да ги откажа - и аз напоследък се събуждам като парцал,с главоболия...освен това имам проблеми със зрението,а знам, че цигарите само влошават нещата, липсва ми тонус...абе куп причини...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 16th October 2006, 18:07
Chujdata Chujdata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2005
Град: Varna
Мнения: 1 743
По подразбиране

Такова е И аз съм фен на моето Честърфийлдче , ама чак като теб не съм подлудяла още Шегувам се Иначе и аз не ходя там , където не се пуши, но едно кино издържам, в колата като карам не пуша, освен ако не ме ядоса някой малоум, от Варна до София пуша на Кьосевци и Райски кът. Ако нямам цигари подлудявам, може и да не пуша, но факта, че ги няма ме побърква. Слава богу от 20 г. не ми се е случвало такъв момент. Но то така е и с кафето и с хляба за вкъщи.
Отговори с цитат
  #59  
Стар 16th October 2006, 18:12
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И при мен беше така,абсолютно обожавах да пуша,цигарите ми бяха вкусни и при мен не беше така,както автора описва-че ги мрази и т.н.(така е при мъжа ми-той казва,че пуши толкова бързо и опъва като трифазна помпа,за да загаси цигарата колкото може по-бързо аз пък това не го разбирам,на мен ми беше кеф да пуша).
Иначе винаги съм се успокоявала с факта,че като решим да си правим бебе,ще ги откажа,защото тогава ще имам сериозна причина.Да,ама ето че почнахме да работим по въпроса,а аз си продължавах да пуша-уж по малко,уж само си дръпвам от тоя и от оня-самозалъгвах се.Докато в един момент с ужас установих,че дори и да забременея,едва ли ще ги спра-пак щях да си намеря оправание.Е това вече ме стресира наистина,иначе никога не съм усещала да ми пречат цигарите.
П.п.Иначе в кино и аз не бях стъпвала не знам от кога,по същите причини,а кутиите ми бяха поне по 2 на ден(ако вечерта излизаме някъде,спокойно стигаха и 4)
Като спомена Чуждата хляб,сещам се една случка(а подобни е имало много) от студентските години-петък вечерта,аз имам малко пари,ще мога да си изтегля чак понеделник,нямам за ядене,нямам и цигари.Трябва да избирам какво да си купя.Е как мислите-купих си 7 кутии цигари и една кутие нес кафе.Досвидя ми се за хляб.
А предполагам,че и допреди седмица бих постъпила пак така
Отговори с цитат
  #60  
Стар 16th October 2006, 18:17
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
но пък и аз имам доста сериозни причини да ги откажа - и аз напоследък се събуждам като парцал,с главоболия...освен това имам проблеми със зрението,а знам, че цигарите само влошават нещата, липсва ми тонус...абе куп причини...
Да, забравих за главоблието- всеки ден гълтах хапчета....

Нещо интересно:
След като спрях да пуша, една седмица имах странно главоболие, което не се повлияваше от нищо- може би нещо като абстиненция да беше и след това забравих, какво е да те боли глава 8)
10 дни след мен спря да пуши и свекър ми (той пушеше по много РОТМАНС плочка) и той се оплака от същото странно главоболие....
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Периодаследтютюнопушенето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:11.