IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #921  
Стар 23rd October 2011, 10:43
Аватара на suonsan
suonsan suonsan не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 162
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хана Виж мнението
Туте, няма да съм по ЗК, мила. И на листчето, на което ми е написана датата на операцията отдолу са изброени консултация с интернист, с алерголог, пълна кръвна картина, рентгенови снимки и т.н., както на всички. За тях питах дали ми трябват направления. Не че не мога да се прегледам и без тях.
Много е тъпо така, ми питай на място, бе мойто момиче (като почне един човек да пише сам на себе си, нещата не са на добре... )!!!
Хана, и аз не съм по ЗК. Както TGM каза изследванията се правят в деня на операцията, за това ни искат гладни и жадни рано сутринта, а операциите започват късния следобед-към привечер. Доколкото знам, от личния лекар ти трябва единствено направление/талон за хоспитализация, АКО имаш нужда от болничен. А това направление може да се занесе по-късно (при следваща консултация), т.е. не е задължително да се носи в деня на операцията.
  #922  
Стар 23rd October 2011, 11:06
Аватара на Sookie
Sookie Sookie не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 73
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sky05 Виж мнението
Момичета здравейте!
Вчера мина и моята консултация, но бях толкова уморена да пиша, чеее....
Доцент Джамбазов е просто страхотен човек!Има толкова мили очи, че просто от всякъде си сигурен, че си в добри ръце, поне аз така се почувствах!
Операцията ми ще бъде на 26.04.2012. До тогава ще се настройвам
Хана, аз също получих същото листче за изледвания и от тук знам, че там на място ти вземат всичко:кръв, урина, правене на снимки.
ТГМ- направлението е номер 123-това като пояснение ринопластика ли е?
Защото аз знам, за едно направление за хоспитализация, което е номер 7, но Дил, Сю ОГРОМНИ благодарности момичета за фотошопа!
Към всички в този супер готин форум, благодаря за информацията и въобще всичко, което споделяте!
Sky05 с теб ще сме заедно на операция
  #923  
Стар 23rd October 2011, 11:23
Аватара на tanydj
tanydj tanydj не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 130
По подразбиране

Здравейте,
И моята консултация мина - бях за 17:00, но влязох в кабинета чак в 20:40 - страшно чакане падна, но какво да се прави - графика на доцента е убийствено натоварен. Моята дата е за 27/04. Рентгенова снимка носих /от 2008-ма/, но той не я погледна - каза, че ще правим нова в деня на операцията, а аз се надявах да мина без това облъчване. Както и да е... започва голямото чакане - близо 6 месеца са...
  #924  
Стар 23rd October 2011, 11:52
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Sky05 Виж мнението
Момичета здравейте!
Вчера мина и моята консултация, но бях толкова уморена да пиша, чеее....
Доцент Джамбазов е просто страхотен човек!Има толкова мили очи, че просто от всякъде си сигурен, че си в добри ръце, поне аз така се почувствах!
Операцията ми ще бъде на 26.04.2012. До тогава ще се настройвам
Хана, аз също получих същото листче за изледвания и от тук знам, че там на място ти вземат всичко:кръв, урина, правене на снимки.
ТГМ- направлението е номер 123-това като пояснение ринопластика ли е?
Защото аз знам, за едно направление за хоспитализация, което е номер 7, но Дил, Сю ОГРОМНИ благодарности момичета за фотошопа!
Към всички в този супер готин форум, благодаря за информацията и въобще всичко, което споделяте!
Не е ринопластика.Девиации на носната преграда.
  #925  
Стар 23rd October 2011, 12:02
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от suonsan Виж мнението
Хана, и аз не съм по ЗК. Както TGM каза изследванията се правят в деня на операцията, за това ни искат гладни и жадни рано сутринта, а операциите започват късния следобед-към привечер. Доколкото знам, от личния лекар ти трябва единствено направление/талон за хоспитализация, АКО имаш нужда от болничен. А това направление може да се занесе по-късно (при следваща консултация), т.е. не е задължително да се носи в деня на операцията.
Да,от личния лекар трябва да се вземе направление по 123 клинична пътека,ако операцията е септопластика и ринопластика.Ако интервенцията е свързана само и единствено с естетичната страна,то такова не е нужно.За болничните е нужен здравен картон или още така наречената амбулаторна карта.В деня на изписването ти дават епикриза,където е упомената окончателната диагноза,анамнезата,общ и локален статус,оперативно лечение и изход от заболяването.
  #926  
Стар 23rd October 2011, 13:43
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TGM Виж мнението
Не е ринопластика.Девиации на носната преграда.
На мен Димитров ми е написал на листчето Rhinoplastica.
  #927  
Стар 23rd October 2011, 13:45
Аватара на Mim Che
Mim Che Mim Che не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 325
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от TGM Виж мнението
Да,от личния лекар трябва да се вземе направление по 123 клинична пътека,ако операцията е септопластика и ринопластика.Ако интервенцията е свързана само и единствено с естетичната страна,то такова не е нужно.За болничните е нужен здравен картон или още така наречената амбулаторна карта.В деня на изписването ти дават епикриза,където е упомената окончателната диагноза,анамнезата,общ и локален статус,оперативно лечение и изход от заболяването.

Това е писано и друг път и съм ти благодарна, че не се изнервяш, а ни обясняваш като в детската градина.
  #928  
Стар 23rd October 2011, 14:55
shani shani не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: varna
Мнения: 64
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DimchevaD Виж мнението
Честито ново носле,Шани!Желая ти бързо възстановяване и един страхотен резултат
Mерси Дил И аз ти благодаря за хубавите снимчици !

Отоците ми доста поспаднаха, между лонгетата и носа се отвори една пролука . Във вторник ще махаме конците, само се моля дотогава да не се размести лонгетата.
Джамбазов като дойде на следващият ден ми каза, че вече чак при махането ще се видим. Преди операциите ли ги махат или след. Надявам се да не ми се наложи да чакам до късно.
__________________
Големте победи не се постигат с първата битка...
  #929  
Стар 23rd October 2011, 16:16
Аватара на ИЗТ
ИЗТ ИЗТ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 615
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хана Виж мнението
На мен Димитров ми е написал на листчето Rhinoplastica.
Това означава,че не си по ЗК,което пък от своя страна не изисква направление от личен лекар.)Изследванията се правят на място в голямата Каспела в деня на операцията.Освен 1500 лева доплащаш единствено и само 2 лева за кръв и вече за придружител 20 лева,но тях ги даваш на регистратурата в малката Каспела)
  #930  
Стар 23rd October 2011, 21:30
klarisina klarisina не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 341
По подразбиране

И аз минах, записах си час за 1 май, можеше и през април, но предпочетох май! Все пак, ако някой иска да си отложи датата в периода ноември 2011- март 2012 може да ми пише, ще почерпя!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РинопластикапридоцДжамбазовчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:51.