IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 30th July 2009, 16:09
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Аз малко се обърках! Някой може ли да каже как точно протича процеса на изгаряне на мазнини и кои са най-ефикасните упражнения!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 2nd August 2009, 23:38
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Здравейте,
Регистрирах се, защото искам да спра свободните съчинения на Mordoto. Явно момчето е прочело нещо, но после е започнало да използва въобръжението си. Моля постовете му да се четат с едно на ум, за да не стават грешки.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 3rd August 2009, 00:02
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valq
Аз малко се обърках! Някой може ли да каже как точно протича процеса на изгаряне на мазнини и кои са най-ефикасните упражнения!
Не съм учил медицина, но доколкото знам преди да започнем да разграждаме мазнини, трябва да изгорим запаса от гликолит, за това и първите 30 мин. от кардио тренировката се горят много малко мазнини. След това клетките започват да взимат енергия от мазнините, като за преноса на мастните вериги до митохондрите се изисква Л-карнитин, който си синтезираме в доста малко количество, но лесно може да се набави с храната, например в червено месо на килограм телешко има около грам Л-карнитин. Тъй като често или бързаме да топим сланината или сме решили да се натоварваме като професионалисти, се налага и да прибягваме до Л-карнитин на хапчета. Историите за вредата от Л-карнитина на черния дроб са малко неточни, защото вредата идва по-скоро от по-бързото изгаряне на мазнините и протеиновите диети които съпровождат желанието ни да свалим 15 кг за 30 дни... Разбира се ако няма контрол, то производителя може да добави и някой "бонуси" към продукта, които не са опоменати никъде... но това е друга тема...

Относно упражненията, то тренировката е добре да е анаеробна, като при нея 80% от енергията идват от мазнините, но това става при доста висок пулс, което аз лично не знам дали не е вредно за сърцето.

Формулата за пулса при който се тренира анаеробно е:
(Мах.Пулс - Нормален.Пулс)*0,8 + Норм.Пулс

Мах.Пулс може да се сметне като от 200 се извади възрастта, но не е много точно...

Сметката за мен е:
(200-30 - 70)*0,8 + 70 = 150 удара в минута. Но аз тренирам при 135-140 и ефекта е добър.

Ако питаш за конкретни упражнения, то велотренажор или крос тренажор ще ти помогнат да си следиш пулса, а иначе, според мен е най-добре да тичаш 2 часа на някое чисто място - например Витоша, стига да имаш времето и волята за това...
Отговори с цитат
  #34  
Стар 3rd August 2009, 00:18
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от liophy
Ако времето е студено - ще има по-малко потене, но изгарянето на калории няма да е по-малко. Обратното - ако се навлечете с дрехи потенето ще е голямо, но това няма да увеличи изгарянето на калории. Може съвсем малко, но не заради дрехите, а заради затруднените движения.
Искам само да допълня, че за охлаждане/затопляне на тялото ни хабим много енергия Т.е. ако тичаме с пуловер, то ще хабим енергия и за охлаждане, но прекомверното ни прегряване в никакъв случай няма да е полезно...
Отговори с цитат
  #35  
Стар 3rd August 2009, 09:31
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Благодаря ти, мното! Ще попитам и още нещо- дано не ти се стори глупаво! Аз тичам три пъти седмично около 20 минути, като вдигам пулс до 190. После правя и упражнения с тежести! Правя няколко серии с по 12 повторения! При тези тренировки не топя мазнини. По-принцип много се потя- и без да пия L-carnitin. Какво постигам с тези тренировки? И ако си взема неопренов клин и продължа да тренирам така, ще се стопи ли мазничкото по корема и бедрата, но без да си натоварвам прекалено сърцето! Само ще допълня, че тренирам сравнително редовно от около 4 години! Ако това има някакво значение!
Отговори с цитат
  #36  
Стар 3rd August 2009, 11:05
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valq
Благодаря ти, мното! Ще попитам и още нещо- дано не ти се стори глупаво! Аз тичам три пъти седмично около 20 минути, като вдигам пулс до 190. После правя и упражнения с тежести! Правя няколко серии с по 12 повторения! При тези тренировки не топя мазнини. По-принцип много се потя- и без да пия L-carnitin. Какво постигам с тези тренировки? И ако си взема неопренов клин и продължа да тренирам така, ще се стопи ли мазничкото по корема и бедрата, но без да си натоварвам прекалено сърцето! Само ще допълня, че тренирам сравнително редовно от около 4 години! Ако това има някакво значение!
Няма защо да ми благодариш, идеята на форумите е да споделяме опит и знания. Все пак имай едно на ум, защото не съм учил медицина и повечето ми знания по темата съм ги натрупал с четене на популярна литература в която доста често съм откривал поротиворечаща си информация.

Според мен, тренировката ти е добра и за топене на мазнини. Разбира се ако увеличиш тичането, ефекта ще е по-добър. За да топиш мазнини трябва балнса на енергията да е отрицателен, а това най-лесно става с промяна на храненето. Бих те посъветвал само сутрин да приемаш въглехидрати, а след това белтъчини и зеленчуци, като наблягаш на телешко и пилешко, а салатите да са от сезонните зеленчуци (например домати, краставици чушки).

Ще ти дам пример с един приятел, който искаше да изчисти съвсем корема си без химия. Като за целта тичаше като луд с часове, а резултат нямаше, след което мина предимно на салати, като хапваше и месо като се изрази че количеството е "все едно замезва" и резултата не закъсня.

За неопреновия клин - има ефект, защото локално затопля, като пречи на охлаждането (изпарението на потта), при което локално организма се опитва да разкара сланината, която му топли допълнително. При мъжете има риск да си прегрят тестисите и от там да се стигне дори до стерилност, но при жените не знам да има някаква вреда от тези панталони.

А за Л-карнитина, ако хапваш повечко червени меса, то няма нужда да приемаш изкуствени добавки. Разбира се ако искаш по-бърз резултат си вземи, но щом 4 години си сериозна, то с една лека промяна на храненето и постоянство ще имаш много здрав и добър резултат.

И последно, една жена трябва да има малко повече мазнини, това е нормално, защото организма трябва да е подготвен за бременност. За това и жените нормално имат доста повече мазнини от мъжете. Къде ще са разположени тези мазнини е предопределено от гена, на 90% от жените мазнините се струпват по бедрата и ханша и е много по-вероятно първо да им се стопят гърдите преди да им намалеят дупетата... Така че ,според мен, не е необходимо да се стига до крайности.
Отговори с цитат
  #37  
Стар 3rd August 2009, 12:56
valq valq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 384
По подразбиране

Пак ти благодаря! Това за топенето на гърдите го знам от личен опит даже! И затова ми се иска да пробвам с неопреновия клин- за да може и там да се топи, а не само от гърди! А L-carnitin има и гел, но аз не виждам голяма полза от него! А и на трениран човек много трудо си проличава каквото и да е! Проблема при мен е, че смених работата и новата е много заседнала и доста се изморявам, и вечер след като се прибера обичам да си пийна малко И мисля, че от там идва проблема! Пък не ми се иска да ставам роб на тялото си- все пак хубаво е понякога да си позволява човек някой неща, които не са никак полезни, но пък са толкова приятни ... Но все пак ще пробвам с хранителен режим! Ако няма полза, то поне и вреда няма да има!
Отговори с цитат
  #38  
Стар 4th August 2009, 00:06
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от valq
Пак ти благодаря! Това за топенето на гърдите го знам от личен опит даже! И затова ми се иска да пробвам с неопреновия клин- за да може и там да се топи, а не само от гърди! А L-carnitin има и гел, но аз не виждам голяма полза от него! А и на трениран човек много трудо си проличава каквото и да е! Проблема при мен е, че смених работата и новата е много заседнала и доста се изморявам, и вечер след като се прибера обичам да си пийна малко И мисля, че от там идва проблема! Пък не ми се иска да ставам роб на тялото си- все пак хубаво е понякога да си позволява човек някой неща, които не са никак полезни, но пък са толкова приятни ... Но все пак ще пробвам с хранителен режим! Ако няма полза, то поне и вреда няма да има!
Пробвай с клина, според мен ще има ефект. За гела Л-карнитин, не знам дали действа локално на намазания участък, или се разнася из цялото тяло. Не ми е ясно и как точно се абсорбира от кожата... ако някой има наблюдения ще е полезно да сподели.

Това с заседналата работа е много неприятно. При мен се получи така че освен заседнала работа бях и на 12 часови смени и за година качих 15 кила и постепенно съвсем зарязах спорта. А след като се отпуснеш после не е лесно да се стегнеш, особено в началото.
Според мен е задължително, ако нямаш време за спорт, поне да си избираш маршрут след работа който включва поне 2-3 км ходене пеш. Също и в обендата почивка, да обядваш малко по-далеч от офиса.

За пийването не е толкова страшно, колкото го изкарват всички, стига да е в разумно количество. Например 1-2 чаши бяло вино заедно с вечеря от риба или пиле със салата за мен е полезно. Разбирасе ако прекаляваш с концентрати, то дори видимо да не си личи вътрешно се затлъстява, а затлъстялото сърце може да доведе до много неприятни последници, отделно се товари черния дроб, който при спорта и без друго не си почива, когато се приемат много белтъчини...

Хранителния режим, ако го направиш правилно 100% ще има ефект. Тъй като ми се струва, че имаш силна воля, единствения риск е да не прекалиш. Ако беше 100 кг може да се приеме, че дори е полезно да сваляш ударно, но като е въпрос само за стягане на някой части, то всичко трябва да го правиш бавно и да се наблюдаваш.

Ако искаш дай повече информация за възраст/височина/тегло и най-вече с какво/колко се храниш по-принцип и мога да ти помогна с диетата.
Отговори с цитат
  #39  
Стар 4th August 2009, 00:21
Petyr Petyr не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 46
По подразбиране

Забравих да спомена за целулита, ако имаш по бедрата, то с диета и тренировки е трудно да се махне - най-добре е да се масажира със масажор за целулит...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 28th August 2009, 14:47
Аватара на kotara4e
kotara4e kotara4e не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 738
По подразбиране

Мисля, че преди бяхме писали за Л-карнитина в бременност и майчинство

Аз рядко тренирам.., но пия Л-карнитин. Най - доволна съм от Ади Фарм, при мен имаше много добър ефект, след това не съм го взимала 1 година и не съм наддала изобщо.

btw: за целулита единственото спасение е спорта и антицелулитният ръчен масаж ( поне това са ми наблюденията )
__________________
истината ражда омраза...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: CARNITINE
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:39.