IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th November 2009, 13:49
aneliya_4 aneliya_4 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Пловдив
Мнения: 20
По подразбиране Хормонални проблеми ?

Здравейте и от мен ! С няколко думи ще разкажа за болежките си - на 22 години съм, с редовен цикъл, НО със силно влошена кожа / акне, по - жълт цвят /, не само косопад, ами петна където косми - НЯМА, леко окосмение по брадата и силна раздразненост / направо откачалка /. Днес си взех резултатите от изследванията на някои хормони, а именно:
DHEA-S 6.5 / 0.6 - 8.00 /
TSH 1.04 / 0.34 - 5.5 /
Anti Tg 0.0 / 0 - 4 /
Testosteron 0.7 / 0.1 - 0.75 /

Струват ми се по - височки тестостерона и DHEA-S ... Някой може ли да изкаже мнение, или да ми даде препоръка ? Има ли някой с подобрен проблем? Ще съм много благодарна! Много съм притеснена, защото умирам от страх от приема на хормони, тъй като знам, че ще доведат до напълняване ..... А с 300 зора свалих 8 кг / с протеиновата диета / и не ми се мисли пак да ставам шишка ....

Още веднъж, предварително благодаря на всички дами, които ще изкажат мнение по въпроса!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th November 2009, 23:09
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

До колкото виждам, хормоните ти са в нормата но близки до горната граница, което може би не е особено добър знак имайки предвид че често се изменят. Без да съм компетентна, знам че противозачатъцхните регулират хормоналния баланс. Така че можеш да пробваш. Но все пак отиди на лекар и виж какво ще ти изпише. И съвременните противозачатъцхни не водят до напълняване! Балансиран хранителен режим и повече движение и няма да напълнееш дори и да вземаш хапчета!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th November 2009, 01:58
Аватара на rossi_spi
rossi_spi rossi_spi не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Град: Бургас
Мнения: 288
По подразбиране

Посъветвай се с ендокринолог. Проблемът ти въобще не мисля, че би могъл да се реши с противозачатъчни. И този косопад е достатъчна причина за сериозно отношение. ДХЕА-С и тестостерон може да са в граници, но има др хормони, които влияят на окосмяването по тялото и омазняването на кожата и може те да не са ти в норма. За това най-добре отиди на лекар да ти назначи изследванията и да те лекува.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th November 2009, 09:27
aneliya_4 aneliya_4 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Пловдив
Мнения: 20
По подразбиране

Благодаря Ви за вниманието, тази сутрин бях на ендокринолог, каза ми, че щом са в граница няма причина да се притеснявам Според него причината била на нервна почва ... Ще се опитам да го карам по - спокойно ...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 1st December 2009, 08:33
d_dichev d_dichev не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Град: Бургас
Мнения: 1
По подразбиране Мнение

Здравейте.
Проблема е доста сериозен и мисля, че е комбинация от стрес, хормонален дисбаланс, а може да има и ред други причини. Мисля, че един Боуен терапевт би ти помогнал. За жалост не знам в твоя град да има такав.
Здраве и касмет!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хормоналнипроблеми
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:32.