IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #401  
Стар 6th February 2010, 12:06
Аватара на petia_britney
petia_britney petia_britney не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: sliven
Мнения: 144
По подразбиране

бравооо герииии,поздравления за резултата и само така.
__________________
http://lines.myjane.ru/rules/316064/weight/65/line.png Обичам моето малко Теди!
Отговори с цитат
  #402  
Стар 6th February 2010, 12:09
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Геричка, виждам, виждааам! Ха поздравления за техническия гений! Браво за килограмите!!! Всъщност я кажи ти беше ли много стриктна през този месец? А преди 90-дневната правила ли си много диети. Питам, за да знам аз какво да очаквам. Все пак 7 месеца и кусур съм била на Дюкан. Извинявай, ако те карам да повтаряш, може някъде назад да си споделяла тези неща, ама аз късно се включих и не знам. Пък и други нови попълнения има. И за тях ще е полезно.
Отговори с цитат
  #403  
Стар 6th February 2010, 12:42
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Аз съм на въглехидратен ден. На обяд лесно, ама довечера.... Мисля, така и така сме на вълна Заговезни и Сирна Задушница, да омаам едно голямшко парче тахан-халва за вечеря.
Отговори с цитат
  #404  
Стар 6th February 2010, 13:52
Аватара на petia_britney
petia_britney petia_britney не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: sliven
Мнения: 144
По подразбиране

Дундьо неможах да разбера за ориза и картофите-скорбелни са,но в кой ден се ядят?В детата пише че са към варирата,така ли е?днес ми е точно такъв ден за обяд хапнах грах и за вечерта ще е същото.Сутрен ми е лесно,свикнах с плодовете и се чувствам много добре.
__________________
http://lines.myjane.ru/rules/316064/weight/65/line.png Обичам моето малко Теди!
Отговори с цитат
  #405  
Стар 6th February 2010, 14:32
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Дундьо нямам прегрешения само на 21ви януари си позволих 1парче погача щото беше за мое здраве всичко съм си спазвала както е.Днес съм на белтъци за закуска хапнах 2кивита сега за обяд зелена салатка със 2 кюфтенца и направо ми стана ужасно тежко.Относно това дали съм пазила други диети пазила съм но от одавна
Отговори с цитат
  #406  
Стар 6th February 2010, 15:25
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Петя, въпросът ти попада право в десятката. Аз преди много време задавах същите въпроси, още като бях на Дюкан, защото здраво ме озадачи разпределението на продуктите. И тук в тоя форум, но някъде в началото, някой ми обясни, че диетата е на принципа на разделното хранене. Не помня кой, защото не ги и познавах, пък и тук явно който си свърши 90-те дена, просто изчезва. Обаче от обясненията не ми стана по-ясно, да знаеш. Сега по същество. Картофите и оризът са си скорбялни продукти пар екселанс и по тоя въпрос не може и да има спор. Аз навремето, като излезе на мода разделното хранене, много съм чела книжки, но никога не съм го спазвала. Обаче имам приятелки, които бяха на такъв режим. И смятам, че съм наясно по въпроса. Сега как стои въпросът с бобовите. Тоя, дето лансира разделното хранене преди 15 години, сега не мога да са сетя за името, обясняваше, че характерното за бобовите е, че природно съчетават в себе си въглехидрати и белтъчини. Т. е. те са някакво изключение от правилото всички храни да принадлежат преобладаващо към някаква определена група. Казваше, че те са по-полезни и съвместими, ако се ядат в покълнало състояние, защото тогава ясно преминават в едната група - скорбялните. Обаче в естествен вид са по-съвместими с месо, т. е. даваше ги за гарнитура на пържоли. В нашата диета затова явно са отделени от всички други. Но ориз и картофи и за мене си е загадка какво търсят при тях. Преди няколко дни писахме за ориза. Има и такъв, дето не отделя много скорбяла - острогъзите сортове, дето не поемат вода, като ги готвиш. А най-добре кафяв ориз. Картофите за мен нямат обяснение и затова категорично съм ги изключила засега от менюто си. По същите причини не ям хляб, защото е несъвместим с белтъци и с бобови. Обърни внимание, че соята е дадена и в белтъчната група, и в бобовата група. Де факто оригиналната соя си е вариво и отговаря на характеристиката да съчетава белтъци и въглехидрати. Това е соята на зърна - страгалите. Обаче разните там кубчета и стърготини и шницели се правят от генно модфицирана соя, специално обработена и при нея преобладава аминнокиселинният профил на белтъчините. Обаче не е за предпочитане - заради ГМО. Пък е вкусна, поне за мен. Вземи си ти решение за себе си по отношение на ориза, картофите и соята, но бъди последователна при спазването на режима отначало докрай по твоите правила.
Отговори с цитат
  #407  
Стар 6th February 2010, 15:27
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Геричка, а като ти изтекат 90-те дни и направиш 90 дни почивка, мислиш ли да повториш диетата за още 90, както пише?
Отговори с цитат
  #408  
Стар 6th February 2010, 15:33
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Еми незнам какво да ви кажа относно ориза и картофите и по други форуми като чета си се готви и ориза и картофите при варивата.Аз също във деня за варива съм хапвала ориз със зеленчуци картофена салатка запечени картофи на фурна и пак виждате че ефект има при мен но нека всеки сам за себе си да прецени дали да ги консумира или да ги изключи от менюто си.Дундьо относно халвицата дет ще хапваш довечера и аз снощи си мислех за халва че ми се хапва и че не съм яла от одавна така че и аз мисля в други ден на въглехидратите да хапна парченце халвица
Отговори с цитат
  #409  
Стар 7th February 2010, 11:47
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Дундьо не съм ти била видяла въпроса относно завършването на режима почивката и след това.Не съм мислила чесно казано върху това ще видя режима не е труден така че може и да се захвана по-натам пак с него.Но ако е ще е след лятото де че море почивки сега от тук натам ме чака държавен изпит и ми е претрупана програмата затова и не съм мислила.Вчерашния ми белтъчен ден мина добре.Изкарах го на скара със салатка.Днешния на варива все още се чудя какво да е ама ще го измисля
Отговори с цитат
  #410  
Стар 7th February 2010, 17:32
vlubena7a vlubena7a не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 35
По подразбиране

Здравейте Искам и аз да се присъединя към вас Аз също започнах тази 90 дневна диета, днес ми е 10ти ден, а ефект няма никакав Мисля, че спазвам всичко добре, даже нямам и прегрешения поне за сега, но ако не мрадна поне малко май може и да се откажа макар и да не искам, защото идва бал Преди година свалих 10 кг с диетата на Дюкан, но искам още 10 :P Моля ви споделете ми вашия опит и как е при вас
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:48.