IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 17th March 2008, 16:21
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Мерси, Вале, че си винаги така отзивчива!
А и гащите с перка са върха
Ето една идеа за нещо екстра, брат ми тази година го подари на баща ми за Коледа и ни спря часовника на всички.
Подбираш интересни негови и ваши снимки (брат ми беше изнамерил много семейни - от празници - и такива, на които сме снимани като деца),ако има шеговити още по-добре. Ако са на хартия, ги сканнеризираш. Съветвам те да ползваш и снимки на приятели, роднини, на скъпи за него неща, хоби, работа,спортисти, ястия, питиета и т.н. ВСИЧКО, КОЕТО ОБИЧА, ти си го познаваш най-добре. Ако имаш и готини къси филмчета от телефона, можеш и тях да ползваш.
После намираш някоя готина песен.
Сега си е играчка, ама ще ти е забавно да се занимаваш. И не се стряскай, ако не си на ти с компютъра, сама ще видиш колко е лесно.
С две думи трябва да направиш клип върху песента.
Има много програмки за тази цел, аз знам да ползвам PowerPoint, ако се спреш на нея мога да ти помогна много.
Брат ми беше ползвал една друга, после ще ти напиша коя, че сега не ми отговаря на телефона.
Гледай да стане забавно, ние се скъсахме от смях на Коледа и всички завидяхме на татко за хубавия подарък.
Ако ти харесва идеята, пиши, ще ти помогна.
Имай предвид, че най-трудното нещо е избора на снимките и песента, много време отнема. После за 3-4 дни си готова (брат ми е направил всичко за 2 часа, ама той и разбира).
Видя ли линка на мойта презентация? Мога да ти кажа,че преди това никога не бях ползвала такава програма, в началото си мислех, че няма да успея. Е, не е кой знае какво, ама на него му хареса страшно много.

Желая ти успех!





Отговори с цитат
  #32  
Стар 17th March 2008, 18:48
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

по-лесно ще ти е с Windows Movie Maker, имa повече възможности, е пaк си е примитивнa, но лесно се използва
инaче идеятa е нaистинa много добрa
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #33  
Стар 17th March 2008, 18:57
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Ник, идеята е върха!

Но има толкова работа, че до 26-ти няма да смогна с такъв подарък. По-бързо май ще стане това:

Цитирай:
Звезда с неговото име. НЕ Я КУПУВАЙТЕ обаче! Тези, които се *продават* в Интернет нямат никаква реална стойност. Никоя световна организация не ги признава. Купете си една хубава хартия за грамота и дневна рамка от книжарница, намерете един хубав font (препоръчвам Интернет -1000fonts) за надписа, намерете координатите на звездата, която ви интересува. Текста ми беше копиран от сайт/а за продажба на звезди, като последният ред беше мой личен текст. Разпечатайте снимка на съзвездието, купете една хубава книга за астрономия и сложете всичко в красива кутия. Общо разходи за около 15 лв, голям ефект, още е убеден че съм я купила за много повече.
Харесва ми много като идея, та мисля да го изкопирам от теб.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #34  
Стар 17th March 2008, 19:09
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Ами супер тогава, радвам се!

Колкото до Windows Movie Maker, брат ми казва, че и тя става.
Той е ползвал една друга програма, ето линка>

цък

Ще го накарам да качи и неговия клип, та да видите как е станало, може би утре... Жалко, че за мен тази идея не става, още съм в търсене, помагайте...

Отговори с цитат
  #35  
Стар 18th March 2008, 01:53
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Не става, не може да качи филмчето, защото е много тежко, станало е няколко Giga-bites и затова го е направил на DVD, много съжалявам
Ама е много готино, поддържам идеята... Ако някой има търпение и желание да се пробва ще гледам да помогна с колкото мога.
Отговори с цитат
  #36  
Стар 18th March 2008, 23:18
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Ник, кажи от кой сайт свали координатите на зведата, че нещо не мога да се справя. Иначе другото съм набавила вече
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #37  
Стар 19th March 2008, 00:36
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Аз си бях избрала една от звездите на Голямата мечка, защото исках едно лесно съзвездие, което да познаваме и двамата, звездата принципно се казва Alioth и координатите й са>
Stella con il Numero 3845-1190-1, la Posizione Astrale 12h 54m 01.7494s e la Declinazione +55° 57' 35.356" Epoch J2000.0, nella costellazione Ursae Majoris,
ако искаш ползвай нея.
Ако ли не първо си избери съзвездието, отиди в някой сайт за астрономия и виж кои са звездите в него (обикновено си имат имена). Веднъж като избереш звездата, ще намериш точните координати много лесно с Гугъл и ще намериш и снимка сигурно.
Ако не можеш, пиши ми ЛС, ще потърся и аз в италианските сайтове.
Бях намерила и безплатен софтуер на цялото небе, ама съм го изтрила вече
Taka че засега си избери звездата и после пиши коя е,
успех
Отговори с цитат
  #38  
Стар 20th March 2008, 21:07
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Още една идея за евтин подарък>
Подарете диск с готина музика Mp3, като подредите песните така, че с инициалите на песните да се получи съобщение.
Накарайте го да разбере, че в диска се "крие" някаква енигма.
Аз така за пръв път му казах, че го обичам.
Изглежда лесно, но цяла седмица си играх, все не можех да реша кои песни да включа и за някои букви не се намират лесно готини песни.
Той ми върна подаръка "тъпкано" след време: направи ми диск и четейки целите заглавия се получи много готина "поезия".
Направо ме разби!
Отговори с цитат
  #39  
Стар 20th March 2008, 21:11
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Още една идея за евтин подарък>
Подарете диск с готина музика Mp3, като подредите песните така, че с инициалите на песните да се получи съобщение.
Накарайте го да разбере, че в диска се "крие" някаква енигма.
Аз така за пръв път му казах, че го обичам.
Изглежда лесно, но цяла седмица си играх, все не можех да реша кои песни да включа и за някои букви не се намират лесно готини песни.
Той ми върна подаръка "тъпкано" след време: направи ми диск и четейки целите заглавия се получи много готина "поезия".
Направо ме разби!
Много готнино, мнотго ми хареса
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #40  
Стар 20th March 2008, 21:29
Аватара на {Boni}
{Boni} {Boni} не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 520
По подразбиране

strangenick2 какво въображение имаш за подаръци... не е истина . Ще знам кого да питам следващия път за идеи.
__________________
The greater danger for most of us lies not in
setting our aim too high and falling short; but in
setting our aim too low, and achieving our mark.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вашиятнайоригиналенподарък
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:53.