IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #141  
Стар 20th August 2013, 15:35
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Иво, има и още няколко вида олио,които са доста скъпи,но страшно добри.Има и някои супер храни като КОНОПА,които съм чела в книгата на Дейвид Улф,съдържащи омега3 и ги консумирам редовно
Профилът от незаменими мастни киселини и белтъчини на конопеното семе го прави здравословна алтернатива на рибата,която става все по-рискова за ядене,като се има предвид повишеното замърсяване с живак и полихлорбифенили.Но просто,ако почна да пиша за всяко поотделно ще стане мазало,а тук е тема за рибено масло

Eто едно от тях,което имам е това:
http://www.noble-house.tk/html/engel...elight_eng.htm
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 20th August 2013 на 15:45
Отговори с цитат
  #142  
Стар 23rd August 2013, 09:00
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Иво, има и още няколко вида олио,които са доста скъпи,но страшно добри.Има и някои супер храни като КОНОПА,които съм чела в книгата на Дейвид Улф,съдържащи омега3 и ги консумирам редовно
Профилът от незаменими мастни киселини и белтъчини на конопеното семе го прави здравословна алтернатива на рибата,която става все по-рискова за ядене,като се има предвид повишеното замърсяване с живак и полихлорбифенили.Но просто,ако почна да пиша за всяко поотделно ще стане мазало,а тук е тема за рибено масло

Eто едно от тях,което имам е това:
http://www.noble-house.tk/html/engel...elight_eng.htm
Сега ако кажеш и кой вид омега-3 киселини съдържа въпросният коноп ще стане ясно колко разбираш от правилно хранене и хранителни добавки.
Отговори с цитат
  #143  
Стар 23rd August 2013, 10:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 24Carat Виж мнението
Сега ако кажеш и кой вид омега-3 киселини съдържа въпросният коноп ще стане ясно колко разбираш от правилно хранене и хранителни добавки.
Дастатъчно,за да съм напълно здрава във време на болна нация
И като е станало дума за конопа,съдържа всички незаменими аминокиселини и незаменими мастни киселини,нужни за поддържане на здравословен живот.Няма друго такова растение,което да съдържа незаменими аминок. в толкова лесно смилаема форма,или да има незаменими мастни киселини,които в такова перфектно съотношение да отговарят на нуждите на човек.Плюс това съдържа омега-6(линолова киселина и гамалиноленова киселина),омега-3(алфа липоева киселина)и мононаситени омега-9 киселини.А съотношението между омега-3 и омега-6 е идеално,което е препоръчвано от Удо Еразмус.Конопеното семе е единствената позната храна,която съдържа тези идеални съотношения.
Омега-3 има в студеноводната риба,морския фитопланктон,крил,ленено семе,други семена,орехи,семена от нони,инка инчи,синьозелени водорасли/които съм взимала и аз/ и много други източници
Аз лично консумирам сурово кокосово масло,защото увеличава ефективността на омега-3 в конопеното семе.
Оффф има още и други супер храни,които съдържат,но ме мързи да пиша.Аз от една година чакам да внесат морски фитопланктон,защото е мега мега яка добавка.
Не че искам да се хваля,но ако не разбирах нищичко/както ти твърдиш/ нямаше да съм здрава и силна като бик.Тренирам доста тежко и трупам лесно мускулна маса.Наясно съм с всичко за храненето и кое как и кога трябва да се яде.Просто за 15 години щанги се научих на толкова,че понякога изумявам и тренера в залата,който също е маняк.
Не знам ти какви добавки взимаш,но има едни американски в тъмно стъкло/СОлгар/,които до момента нямат равни.Толкова са силни и добри.Смея да твърдя,не само,защото са сертифицирани и дават цялата информация за кое какво съдържа и,че е с доказан чист произход,но СЪМ ГИ ТЕСТВАЛА НА АПАРАТ НА лекарката ми.Въпреки че тя ми ги препоръча аз съм длъжна за себе си да се уверя,че стават.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 23rd August 2013 на 11:37
Отговори с цитат
  #144  
Стар 23rd August 2013, 13:02
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Мариса, откъде мога да си купя конопено семе?
Отговори с цитат
  #145  
Стар 23rd August 2013, 13:09
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Мариса, откъде мога да си купя конопено семе?
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B...250-%D0%B3.797
Но аз го консумирам на протеин,защото е на прах и е по-удобно:
http://www.zoya.bg/Pulsin-%D0%A1%D1%...50-%D0%B3.3066
Зоя доставят в цялата страна.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #146  
Стар 23rd August 2013, 13:26
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Мерси!
А какво количество дневно взимаш от този протеин?
Отговори с цитат
  #147  
Стар 23rd August 2013, 13:35
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Мерси!
А какво количество дневно взимаш от този протеин?
МОжеш да взимаш по 2,3 супени лъжици до 2,3 пъти на ден.Аз принципно пия преди и след тренировка.
Но,ако възнамеряваш да си редовна това малко пликче от 250гр. не те устройва,защото излиза доста скъпо.
По-добре 500гр.:
http://www.zoya.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%B...00-%D0%B3.1419
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 23rd August 2013 на 13:42
Отговори с цитат
  #148  
Стар 23rd August 2013, 14:01
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Мерси отново
Отговори с цитат
  #149  
Стар 23rd August 2013, 15:14
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Мерси отново
За нищо,винаги насреща
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #150  
Стар 23rd August 2013, 17:31
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Днес имах малко свободно време и отидох до един био магазин, там имаше насипно конопено семе и цената му беше приемлива - 100 гр./4.50лв.
Но пак се опитвам да намеря информация ако си взема от него каква е дневната доза. Щото и с тези неща не трябва да се прекалява, както и с всичко останало де.

Наистина има много супер храни, но си трябва здраво четене.
Мариса, поздравявам те, наистина си се потрудила яко в това отношение!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:09.