IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #151  
Стар 23rd August 2013, 18:30
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Днес имах малко свободно време и отидох до един био магазин, там имаше насипно конопено семе и цената му беше приемлива - 100 гр./4.50лв.
Но пак се опитвам да намеря информация ако си взема от него каква е дневната доза. Щото и с тези неща не трябва да се прекалява, както и с всичко останало де.

Наистина има много супер храни, но си трябва здраво четене.
Мариса, поздравявам те, наистина си се потрудила яко в това отношение!
Какво е семето,лющено или не?
Начална доза:15-30гр.на ден
Нормална доза:30-50гр.на ден
Терапевтична доза:50-75 гр.на ден
Доза за суператлети:140гр.на ден
Не трябва да се прекалява и консумацията се започва плавно с малки дози.
А относно магазина,сигурна ли си,че био?Имат ли сертификати за продукцията като Зоя?
Това е небелено:
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%8...%BA%D0%B3.1779
А това е белено:
http://www.zoya.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%8...%BA%D0%B3.1672
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 23rd August 2013 на 18:35
Отговори с цитат
  #152  
Стар 23rd August 2013, 21:12
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

белено е Мариса, и да със сигурност е био, имат сертификати, а и аз ако ще купя ще поискам специално да видя всичко.
Къде откри тази подробна информаця, аз бая поровичках, но ми даваше само дози за конопения протеин, а за семето нищо не намерих...ей, опасна сиии
Отговори с цитат
  #153  
Стар 23rd August 2013, 21:21
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
белено е Мариса, и да със сигурност е био, имат сертификати, а и аз ако ще купя ще поискам специално да видя всичко.
Къде откри тази подробна информаця, аз бая поровичках, но ми даваше само дози за конопения протеин, а за семето нищо не намерих...ей, опасна сиии
Чела съм и отворих любимата си книга на един изследовател на супер храни и вътре е описано всичко подробно
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #154  
Стар 23rd August 2013, 21:30
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

аа, ясно, аз затова не успях да открия нищо. И аз имам една книга за моя си проблем и за храните, които ще ми трябват за да се поддържам и да ти кажа информацията която е в книгата не може да се сравни с тази в пространството.
Не, че в нета няма инфо, но не е така подробно описано, има много тънки моменти, които трябва да се знаят и ако се пропуснат, някой от храните просто не действат.
Отговори с цитат
  #155  
Стар 24th August 2013, 09:23
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
да ти кажа информацията която е в книгата не може да се сравни с тази в пространството.
Не, че в нета няма инфо, но не е така подробно описано, има много тънки моменти, които трябва да се знаят и ако се пропуснат, някой от храните просто не действат.
Да,така си е определено Точно тази книга ме стимулира да консумирам всичките неща,защото добивам инфо колко е полезна растителната храна
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #156  
Стар 24th August 2013, 15:37
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

днес попаднах случайно на още един биомагазин и там имаше доста от продуктите на Зоя. Даже и конопен протеин 250гр-17лв.
Остава да реша на кое да заложа на протеина или на беления коноп
Отговори с цитат
  #157  
Стар 25th August 2013, 15:02
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
днес попаднах случайно на още един биомагазин и там имаше доста от продуктите на Зоя. Даже и конопен протеин 250гр-17лв.
Остава да реша на кое да заложа на протеина или на беления коноп
Протеинът е по-добре,няма нужда да го дъвчиш и кисленш във вода като семената Направо го изпиваш
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #158  
Стар 28th August 2013, 09:30
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Дастатъчно,за да съм напълно здрава във време на болна нация
И като е станало дума за конопа,съдържа всички незаменими аминокиселини и незаменими мастни киселини,нужни за поддържане на здравословен живот.Няма друго такова растение,което да съдържа незаменими аминок. в толкова лесно смилаема форма,или да има незаменими мастни киселини,които в такова перфектно съотношение да отговарят на нуждите на човек.Плюс това съдържа омега-6(линолова киселина и гамалиноленова киселина),омега-3(алфа липоева киселина)и мононаситени омега-9 киселини.А съотношението между омега-3 и омега-6 е идеално,което е препоръчвано от Удо Еразмус.Конопеното семе е единствената позната храна,която съдържа тези идеални съотношения.
Омега-3 има в студеноводната риба,морския фитопланктон,крил,ленено семе,други семена,орехи,семена от нони,инка инчи,синьозелени водорасли/които съм взимала и аз/ и много други източници
Аз лично консумирам сурово кокосово масло,защото увеличава ефективността на омега-3 в конопеното семе.
Оффф има още и други супер храни,които съдържат,но ме мързи да пиша.Аз от една година чакам да внесат морски фитопланктон,защото е мега мега яка добавка.
Не че искам да се хваля,но ако не разбирах нищичко/както ти твърдиш/ нямаше да съм здрава и силна като бик.Тренирам доста тежко и трупам лесно мускулна маса.Наясно съм с всичко за храненето и кое как и кога трябва да се яде.Просто за 15 години щанги се научих на толкова,че понякога изумявам и тренера в залата,който също е маняк.
Не знам ти какви добавки взимаш,но има едни американски в тъмно стъкло/СОлгар/,които до момента нямат равни.Толкова са силни и добри.Смея да твърдя,не само,защото са сертифицирани и дават цялата информация за кое какво съдържа и,че е с доказан чист произход,но СЪМ ГИ ТЕСТВАЛА НА АПАРАТ НА лекарката ми.Въпреки че тя ми ги препоръча аз съм длъжна за себе си да се уверя,че стават.
Радвам се че си здрава и тренираш много за което имаш мойте поздравления. Относно конопът не мисля че е перфектната храна в природата (защото такава няма). Всичко което си изброила, че съдържа го има и в едно яйце (даже в яйцето има и още куп други полезни неща), така че в неговият прием виждам смисъл само ако си веган тогава наистина конопът е много добър източник на пълноценен протеин.
Относно омега 3 - препоръчвам ти животинските източници като рибено масло и крилово масло, защото формата, в която се намират е най-лесно усвоимата за човешкия организъм.
Отговори с цитат
  #159  
Стар 28th August 2013, 10:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от 24Carat Виж мнението
Радвам се че си здрава и тренираш много за което имаш мойте поздравления. Относно конопът не мисля че е перфектната храна в природата (защото такава няма). Всичко което си изброила, че съдържа го има и в едно яйце (даже в яйцето има и още куп други полезни неща), така че в неговият прием виждам смисъл само ако си веган тогава наистина конопът е много добър източник на пълноценен протеин.
Относно омега 3 - препоръчвам ти животинските източници като рибено масло и крилово масло, защото формата, в която се намират е най-лесно усвоимата за човешкия организъм.
Аз както вече споменах,конопът хич не е единствената суперхрана,която консумирам.Има още доста други неща,с които си пренабявам не само омега-3.Бях постнала едно микс олио,което е мега богато на омега-3 и доста други.Но ти циклиш на едно място като си мислиш,че рибеното масло е най-лесно усвоим източник,ама не.Не мога да се съглася,защото не е така.Фактите сочат друго,има и растителна храна,която е богата на омега-3,пак в лесно усвоима форма.(например водорасли,морски фитопланктон,масло от ленено семе,масло от иглика,масло от житни/ пшенични зародиши и др.).
За яйцето донякъде си прав,при условие,че е домашно,а не купешко.Но аз лично предпочитам от пътпъдък,защото протеина в тях е в пъти повече.Но не може да се сравнява конопа с яйцето,защото нямат нищо общо:
Конопеното семе,за разлика от общодостъпния животински протеин,е чист,суров източник на пълноценен белтък.Абсорбира се по-лесно и бързо.От цялата протеинова фракция на конопеното семе,65% се състои от глобуларен едестин.Едестинът е считан от повечето учени и изследователи за най-ядливата и лесноразтворима форма на протеин в хранителната верига.Другите 35% от протеина в конопа са съставени от албумин,който също се смила лесно.
Съдържа омега-3,омега-6 и 20 минерала(фосфор, калий, магнезий, сяра, калций, желязо, манган, натрий, силиций, мед, платина, бор, никел, германий, калай, йод, хром, сребро, литий ).Съдържа серни аминокиселини,доставяйки балансиран комплекс от 18 аминокиселини.Има високо съдържание на аргинин(123милиграма на грам протеин)и хистидин(27милиграма/грам протеин).А съдържащите сяра аминокиселини метионин(23мг/г протеин) и цистеин(16мг/г протеин),които са нужни за правилно формиране на ензими.Серните аминокиселини помагат на черния дроб и нервната с-ма да детоксикират отровите.
А,ако пък толкова си любител само на рибеното и криловото трябва да си сигурен в добавките,които взимаш.Трябва да са органични,с доказан произход,сертификати и изобщо изрядни в това отношение.
И,ако трябва да избирам/като ми свърши тва олио,за което споменах/бих си купила добавката на Солгар: пълен спектър омега(3,5,6,7,9)от Дива Сьомга от Аляскa
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив

Последно редактирано от Мариса : 28th August 2013 на 12:38
Отговори с цитат
  #160  
Стар 28th August 2013, 10:29
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Мариса Виж мнението
Животинският свят отдавна не е това,което беше.....за съжаление.
Е то растителните храни да не би да е същите, хранителната индустрия е трагично зле и става все по зле. Много сериозно им завиждам на хората по селата, които си отглеждат доста от храните, които консумират.
Относно омега 3 като добавка, аз ползвам тези - http://nowfoods.bg/p/Ultra-Omega-3-180 по скъпи са от другите, но са високо концентрирани и са едни от най добрите на пазар.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Рибеномасло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:49.