IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 13th June 2007, 12:07
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Моето лично мнение е, че е по- добре са си замълчиш, г-н/ г-жо доктор
Отговори с цитат
  #52  
Стар 13th June 2007, 12:10
madrugada madrugada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 16
По подразбиране

защо? Нали въпросът е всеки да сподели мнение, ако наистина е така е добре да си обърне внимание
Отговори с цитат
  #53  
Стар 13th June 2007, 12:16
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Защото като ти гледам другите постове от рода на "умре ми катерицата", все си мисля, че точно от твоето компетентно изказване, никой няма нужда...
Отговори с цитат
  #54  
Стар 13th June 2007, 12:53
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Извинете, и аз тук ще се намеся, ама намирам това мнение за притеснително:

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
Uliana, споко! Недей да се притесняваш толкова. Вярно, че не е хубаво да пушиш, когато си бременна, но при положение, че си пушачка, рязкото спиране на цигарите може да доведе бебето до положение, подобно на бебетата на наркоманките, т.е. да изпитва един вид никотинов глад... Така, че постарай се да ги ограничиш до 5 цигари дневно (ако можеш и по-малко - още по-добре).
От личен опит ще ти кажа, че не е толкова страшно. Две деца имам, като пуших по 3-4 цигари на ден и през двете бременности, пък /да чукна на дърво/ хлапетата са си живи и здрави.
Нали знаеш, прекален светец и Богу не е драг...
Разбирам, че отказването на цигарите е трудно, не всички имат волята да го направят, че това е физиологична нужда на организмите им вече, ама в това мнение виждам директно поощряване на тотюнопушенето по време на бременост и това е опасно.
Limoni, да са ти живи и здрави дечицата, но за мен лично това, че са добре не е гаранция за бебетата на останалите. Тутюнопушенето е вредно за бебето, това е мнение на всички лекари, не мисля, че е ОК да си пушиш по време на бремеността или поне не без да съзнаваш, че това може да има негативни последици върху бебето. Всяка майка сама си преценява риска, но не казвай, че риск няма.

Колкото до овулацията - не бързай да си правиш заключения. Явно нямаш овулация в момента и затова и не ти идва, но с подходящо хормонално лечение нещата могат да се променят. Преди няколко години и на мен спря да ми идва и се оказа, че заради нарушен хормонален баланс не отделям яйцеклетки. След 9-месечна хормонална терапия всичко се оправи и да чукам на дърво оттогава нямам пробелеми.
Както казаха момичетата много е важно да е добър лекаря, ако трябва се консултирай с няколко.
Отговори с цитат
  #55  
Стар 13th June 2007, 13:50
mo_mo mo_mo не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 203
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madrugada
защо? Нали въпросът е всеки да сподели мнение, ако наистина е така е добре да си обърне внимание
ааааа, не, няма такова нещо! не дай си боже да напишеш нещо по-остро (независимо, че е истина) и те разпъват!!! тука само с перце трябва да пипаш, че им избиват балансите на някои!
Отговори с цитат
  #56  
Стар 13th June 2007, 14:01
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

@mo_mo: Не става въпрос за това какво, а как го пишеш. Има теми, с които трябва да внимава човек. Може и да си права с коментарите си, но се опитай да намериш по-човечен начин да ни убедиш в правотата си. Защото предизвикателно, агресивно и подигравателно отношение тук не е желано, особенно пък в този раздел.

Защо не помислиш и потърсиш грешката в себе си, така както съветваш в постовете си? А чак после се сърдиш на другите?
Отговори с цитат
  #57  
Стар 13th June 2007, 16:05
madrugada madrugada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 16
По подразбиране

аз доколкото знам както всички други болести и тази си има име???Не разбирам как да го кажа по друг начин??? Мисля че понякога е добре да си кажаш нещата конкретно Просто изказвам мнение не съм констатирала факт...
Отговори с цитат
  #58  
Стар 13th June 2007, 16:53
madrugada madrugada не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 16
По подразбиране

не знам защо имате такова отношение към хора което изказват различно мнение от вашето, имах предвид че не е нормално да се притесняваш толкова много за абсолютно всичко...разбирайте ме както искате...обаче негативизма и постоянното тревожене са нещо много по-опасно за здравето от всичко останало. Не може човек сам да не може да помисли за това....това си е мое мнение ! Никого не обиждам!!! Просто мисля че и за нея ще е най=добре да помисли по тоя въпрос
Отговори с цитат
  #59  
Стар 13th June 2007, 18:17
Pretty Pretty не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: софия
Мнения: 824
По подразбиране

Да си кажа и аз мнението Мила Uliana , ходи /както правиш/ редовно на лекар , изпълнявай всичко което ти каже , не е зле паралелно и с друг лекар да направиш консултация , но не се шашкай а спокоино приемай нещата и да не ти е фикс идея , просто като се лекуваш всичко ще си дойде на мястото с времето . По въпроса за цигарите мисля , че много вредят и дори в начачалото детето да няма проблеми с времето няма гаранции че няма да се получат . Аз пушех на времето и като разбрах че съм бремена веднага ги отказах , като спрях да кърмя отново ги пропуших , но при детето до миналата година не е пушено , а аз с гордост мога да кажа че от 4 год. не пуша И да те успокоя мога да ти дам един пример , на мъжът ми - сестрата миналата година я оперираха от миома в Шеиново , след това се омъжи и преди няколко дни ни каза че е бременна 6 месец , а е на 39 год. Така че не се притеснявай , желая ти успех
Отговори с цитат
  #60  
Стар 14th June 2007, 08:07
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Миленка127, естествено, че риск от тютюнопушенето има, никъде не съм го отрекла, както и никъде не съм казала "Давай, пуши колкото ти душа иска"...
Когато забременях с първото хлапе, изчетох доста статии... Нещото, което ми направи силно впечатление е, че навсякъде обясняваха вредата от рязкото спиране на цигарите по време на бременност.
Когато писах това си мнение, Uliana предполагаше, че е бременна...
Но никога, никога, не съм я поощрявала да пуши...
Предполагам, не сме се разбрали...
Peace?
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тревожасе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:58.