IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th December 2007, 20:52
Mellisa Mellisa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2
По подразбиране Проблем …

Здравейте и честита Коледа на всички !
Първо искам да се извиня, ако съм збъркала раздела, но въпроса ми е от 2 естества - тренировки и хранене и затова нямаше как да я сложа в някои от двата раздела.
Та по темата ... на 18 години съм, 54 кг, 162 см. От 2 години имам открита хондромалация на колената, а проблема с тях ми е от 4 години. Тренирала съм 2 години баскетбол, сега не се занимавам със спорт, дори не играя физическо в училище. Ходя доста на ден, но ми е невъзможно да тичам по простата причина, че ми се подува дясното коляно и отока слиза до пръстите (и най-"хубавото" е че докторите не ми казват защо ми се подува-не било от хондромалацията). Гледам да подбирам храната си. Попринцип не ям хляб и сладкото не е в прекомерни количества. Ходя на фитнес когато имам време и съм се сетила, но мисля да почна да ходя поне 3 пъти на седмица и ако се чувствам добре да почна по -често. Бих искала да ми препоръчате някъкъв режим и фитнес програмка. Проблема ми е главно в бедрата. Пия “Хранителна добавка Joint care” и Пиаскледин- предписани са ми е лекар отностно хондромалацията ми.
Благодаря предварително !
Отговори с цитат
  #2  
Стар 25th December 2007, 23:46
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

защо не се обърнеш към някой от инструкторите в залата която посещаваш? Мисля че така ще е най-добре за теб.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th December 2007, 16:06
Mellisa Mellisa не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2
По подразбиране

И тва опитах, ма определено е чалнат инструктура А за режим ?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th December 2007, 22:25
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

проблема със ставите е кофти... движение, без тичане и така до края на света ... което е още по-кофти
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th December 2007, 16:17
silverlady silverlady не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 11
По подразбиране

А мислила ли си да се запишеш на плуване? Дори съм чувалаю, че е полезно и за някои проблеми със ставите. Една позната има проблем с коляното (но при нея е причинен от една трявма) и и препоръчаха да ходи на плуване, но потърси и друго мнение за това.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблем
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:09.