IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #271  
Стар 27th January 2010, 21:37
Аватара на wish
wish wish не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 13
По подразбиране

Привет и от мен ! Вчера успешно преминах плодовият ден. (като изк. това 4е хапвах до 23ч пред ТВ). Лягам към 1-2ч и ми е извунредно трудно да ям до 20ч. Опитвам се да се приспособя все още, но вярвам 4е до 2-3 дена 6те престана с вредния навик. Днес съм както следва на протеинов - до тук съм хапнала - 2 яйца, салата, кебабче, 1 пилешка пържола...и малко семки, прегрешение - капучино 2 броя. - но и от това 6те се откажа по- нататък.
за утре пак грах, бобец и салатки с малко ориз планувам
Отговори с цитат
  #272  
Стар 27th January 2010, 22:10
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

wish Здравей надявам се тези вредни навици след някой ден да ги забравиш и да започнеш по-серйозно да спазваш режимчето.Свиква се сама ще се убедиш във това само след някой ден.И аз като го започнах си мислех ще е трудно трябва да се стегна казвах си че няма да устискам без сладичко и хляб защтото ги обожавам но ето че се справям и дори не ми прави впечатление пямам и желание да хапна или пък да ми се дояде като гледам друг.Може би всичко е въпрос на настройване на психиката.Днес за мен плодовия ден мина без никакви прегрешения за което се радвам въпреки че на моменти сега от МЦ да ме гонеше глад.За обяд хапнах 2 банана следобяда още един и за вечеря 1 ябълка но ми е гадно на коремчето едно такова подуто ми е и дискомфортно но ще мине лека вечер
Отговори с цитат
  #273  
Стар 27th January 2010, 23:26
Аватара на petia_britney
petia_britney petia_britney не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Град: sliven
Мнения: 144
По подразбиране

мерси геричка,и аз мислех така за маслините.днес бях на плодовия ден,като на обяд хапнах малко салатка от домати и краставички...това ми е парвата четиридневка,но по нататак ще гледам да спазвам стриктно правилата.
__________________
http://lines.myjane.ru/rules/316064/weight/65/line.png Обичам моето малко Теди!
Отговори с цитат
  #274  
Стар 28th January 2010, 09:20
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Добро утро!
Момичета, а бе вие защо тука не се хвалите с минусчета? Дюканките задължително се изфукваме, като свалим нещо. И всички имаме линийки на подписа, за да се вижда откъде си тръгнал, къде си и къде искаш да стигнеш. Много е нахъсващо.
Днес - бобовден. Снощи сготвих една голяааама тенджура постен грах (нали и мъжо трябва да се има предвид), че да си взема на работа за днеска на обяд, пък и за вечеря да ми остане нещо. В тази диета предимство е, че можеш да си сготвиш по всички правила на изкуството - с мазнина, със запръжка дори - няма строги ограничения. Моято рецепта за граха: Задушавам 1 глава лук, един голям настърган на едро морков, главичка целина. Вместо брашно, за запръжката лъжица царевично нишесте (бобовден, все пак, не въглехидратен). Лют червен пипер. Гасиш с водичка. Като клокне - 1-2-3 картофа - според големината и количеството грах (в моя случай 2 големи кутии - 1 бр. 300-грамов картоф). Картофите се нарязват на кубченца като за мусака. Като поуврат, хакаш граха. Като клокне, слагаш 1 бурканче домати (не омния или от пюре, а от средните). Накрая смлян бял пипер и 1 връзчица накълцан магданоз. Правя и още нещо. Малко преди края сипвам 2-3 суп. лъжици овесени трици. Пробвайте и няма да съжалявате. И не се плашете, че излизате от режима. За дъъъъъългите гладни следобедни часове мисля да чопля печена леблебия. Днес ме мързеше да си правя салата в ранни зори, че да си я нося, и си взех кисели краставички.
Отговори с цитат
  #275  
Стар 28th January 2010, 09:36
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Петя, мога да ти дам любимата си рецепта за доматен сос. Става за спагети, панирани чушки, пържени тиквички и патладжани, пълнени чушки с яйце и сирене, пълнени с ориз. Много е прост. Сгорещяваш мазнина. През зимата предпочитам домашни буркани с градински домати, но в крайна сметка - каквито имаш. Е, най- си е хубаво с живи пасирани домати. Та, изсипваш ги в сгорещеното олио и разбъркваш. Като се сгъсти - счукан чесън. Бъркаш и махаш. Това е достатъчно, колкото и семпло да ти звучи. Ако обичаш магданоз - сложи. Ако е за спагети (макарони) - задължително чубрица, или риган, или босилек. Също за спагети много подхожда да сложиш вътре настърган джинджифил (задължително пресен корен), млян чер/бял пипер и 3-4 суп. лъжици соев сос. Кулинарната наука препоръчва да се слага щипка-2 захар, даже цяла чаена лъжичка - заради киселината на доматите. Обаче аз никога не го правя - не заради диетата, а защото обичам доматената киселина. Има още един трик. Но при тая диета става само за белтъчния ден. В края на варенето на соса счупваш 1 яйце вътре и бъркаш енергично да побелее цялото. Много е вкусно и допълнително сгъстява. Сосът е по-вкусен като изстине.
Отговори с цитат
  #276  
Стар 28th January 2010, 09:40
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

И да не забравя: разглеждах диетата от всички ъгли. Момичета, не е правилно да заменяте плодовете със зеленчуци в плодовия ден. Всичко опира до плодовата захар и антиоксидантите, заради метаболитните процеси. Зеленчуците нямат този ефект. И също така - пийте си бульона през белтъчния ден непременно. Иначе много прилича на сухоежбина. Освен това си напънете да изпивате поне литър и половина вода в този ден. Нали разбирате - при белтъчния ден съм в свои води.
Отговори с цитат
  #277  
Стар 28th January 2010, 09:45
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

За последно - не е добре да сте гладни от обяд до вечеря. Организмът минава на ниско горене - т. е. икономичен режим, при който се забавя отслачването. Трябва да го залъгвате непрекъснато - винаги щом усетите пристъргване. Нещото да е от режимните неща за деня. Не говоря да се храните или похапвате непрекъснато, но да не позволявате да ви стърже.
Сега отивам да бачкам. По-късно ще намина.
Отговори с цитат
  #278  
Стар 28th January 2010, 17:14
manito manito не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: София
Мнения: 43
По подразбиране

Здравейте момичета,вече съм свалила 4,1 кг,на диета съм точно от 10 дни.Кажете какво ядете през въглехидратния ден,защото аз не мога да измисля нещо засищащо,което да не е мазно (знам,че мазнините не трябва да се изключват в менюто,но аз поемам достатъчно от тях,а досега ям макарони със захар през този ден).Днешното ми меню:за закуска-1 портокал,обяд-една порция картофена салата + половин голяма ябълка,следобяд:1 портокал и за вечеря пак картофена салата(половината количество).Пия вода поне по 1,5л.
Отговори с цитат
  #279  
Стар 28th January 2010, 18:02
Аватара на geri_4ka
geri_4ka geri_4ka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: Благоевград
Мнения: 219
По подразбиране

Здравейте да се разпиша и аз за днес че преди малко се прибрах и съм направо като пребита днес съм на белтъци и за обяд съм хапнала малко парченце лионска наденица която вътре е със кашкавал и 2-3 лъжици кисело мляко а сега за вечеря ще видя какво да направя мислех си за дробче по селски относно хваленето за килцата не съм се мерила от 10тия ден на сам и мисля да е след водния ми ден който е на 5ти февруари и ще докладвам какво е показал но със сигурност има резултат дори да не съм свалила още към тези ми -3кг съм свалила със сигурност обемче че нещо бая започнаха да ми оширяват дрешките относно кантарчето и аз искам да си сложа за да се вижда найстина от каде съм започнала къде съм стигнала и каква е крайната ми цел би ли ме просветлила Дундьо
Отговори с цитат
  #280  
Стар 28th January 2010, 23:25
Аватара на Illirion
Illirion Illirion не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: Sofia, Bulgaria
Мнения: 4
По подразбиране

4,5 кг за 10 дни е много добре... и аз съм на 10-я си ден, но не съм свалила повече от половин-един килограм. Предполагам съм от хората, при които резултатите се проявяват след повече време:/ Затова и реших в следващите десетина-двайсет дена да не се тегля. Иначе утре съм на въглехидрати и още не съм измислила какво ще хапвам, но си мисля за нещо сладичко, че от цяла седмица не съм яла сладко и започва да ме хваща абстиненцията... препоръчайте ми нещо леко, ако се сещате. Лека вечер и успех с режимчето, момичета.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникдневнадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:34.