IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 15th March 2007, 12:53
Eli Zdravkova Eli Zdravkova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: Sofiq,Simeonovo
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до Eli Zdravkova
По подразбиране Ревматизъм

Здравейте,искам съвет относно едни изследвания.Страдах от ангини доста често-3 за 1г.При което отидох на няколко специалиста УНГ.Направих си изследвания-С-протеинов,AST,ревмафактор,ут айка, и пълна кравна картина.Единствено високи ми бяха AST и С-протеиновия.Започнаха да ме болят стяавите на рамената,с голяма мака и нерви си взех направление за ревматолог.При което без снимка,само на база на тези изследвания, ми се каза че всичко е от сливиците.Назначи ми инжекции-6м RETARPEN,3m FLOSTERAL,и 1м diclofenac.Засега са ми бити по 1инжекция и сам пила 1/2м Diclofena.Болката в ставата се прехвърли в другата.Утихне и се засили,сега и врата ми е схванат, а имам шипове на 5-6 прешлени.Моля ви,ако някой може да ми обясни,възможно ли е RETARPENA да спаси ваденето на сливиците, и тези болки в ставата на какво точно се дължат. Не ми е правена снимка и съм на 27г.
Аман и от нашите лекари,не се обиждайте.Благодаря ви.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th March 2007, 13:05
sladkatony sladkatony не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: под щастлива звезда
Мнения: 2 495
Изпратете съобщение чрез ICQ до sladkatony
По подразбиране

Здравей Ели !
Надали ще съм ти много полезна,но имах сблъсък с подобен проблем, с тази разлика че ставаше въпрос за три годишно дете. Имаше сходните симптоми, не помня назначеното лечение (беше преди 10г) , но тогава "видни" специалисти изкараха детето ми с порок на сърцето и артрит (на 3г.) всичко се разреши с изваждането на третата сливица, която и е пречила и е причинявала всички тези болки.
С този си пост исках да кажа, че всъщност проблема ти може да е много по-малък и по-лесно разрешим.
Дано намериш скоро разковничето
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th March 2007, 16:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз съм подобен случай като детето на Тони, само че бях на цели 4 години
Извадиха ми сливиците, при мен обаче и трите и работата се оправи
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th March 2007, 17:11
Аватара на maeva
maeva maeva не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: ВАРНА
Мнения: 348
По подразбиране

Здравей,аз имам подобен проблем-моите болки бяха само в колената и след изследванията само АСТ-то ми беше високо.Назначиха ми 4 инжекции Ретарпен,другата седмица ще ми е последната и след това отново на изследвания.По свое желание си направих снимки на коленните стави и с тях отидох на ортопед.След прегледа той ми обясни,че това се дължи на често боледуване , дори и в детска възраст.От там се получава това ревматоидно заболяване,което може да се обади навсякъде,в моя случай в колената.
__________________
НЕ ГОВОРИ НАВСЯКЪДЕ ТОВА,КОЕТО ЗНАЕШ,НО ВИНАГИ ЗНАЙ КАКВО ГОВОРИШ!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th April 2007, 14:14
tania29 tania29 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 93
По подразбиране

При мен също се е случвало да ме болят ставите и да са ми установявали увеличение на AST.Ходих на ревматолог и тя ми изписа антибиотици за 10 дена-мисля че бяха Амопен или Оспамокс и ми каза че това възпаление на костите се получава от настинка, но се лекува.
__________________
КРАСОТАТА НАД ВСИЧКО!!!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Ревматизъм
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:50.