IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #41  
Стар 13th October 2009, 19:47
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не, не в Бг Иначе и аз не съм баш за открито море в края на ноември
Единствения, поне според мен, недостатък на водното раждане е, че водата има свойството да отпуска и евентуално контракциите могат да намалеят- тогава щеш не щеш, те изкарват, масова практика, и започват да ти дават зор. Според акушерките привърженички на възможно най- естественото раждане, не е нужно- става по- бавно, но съответно и по- плавно, с по- малко травми... ама пусто време... как да те оставят цял ден да си раждаш, като чакат още няколко след теб
Отговори с цитат
  #42  
Стар 14th October 2009, 07:51
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Мен в това водно раждане само хигиената би ме притеснила Една позната в Англия каза, че и предложили самите лекари - хем да облекчи контракциите... обаче като погледнала ваната, се отказала Все пак сигурно си знаят как да поддържат чистотата в точно тази вода, ама нали съм малко Тома Неверни!!! То не, че при сухото раждане не могат да ти докарат някакви инфекции
Отговори с цитат
  #43  
Стар 14th October 2009, 08:54
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Ааа, аз за решаването отдавна съм го решила- във вода За съжаление все още не се знае дали ще ме пуснат във вода, щото в момента пак съм в рисковата група, но съм оптимист- най-важната предпоставка- бебето е завъртяно вече няколко седмици с главата надолу, от тук нататък остава само да няма оплетена пъпна връв и такива разни неприятни неща, както и очите ми да позволяват нормално раждане, че напоследък и с тях имам проблеми... колкото и странно да звучи, много жени от страх избират секцио, аз от страх (от рязането, от упойката, от белега ) искам с възможно най- малка намеса
Апо , какъв е тоя страх от това пусто секцио Съвремените коктейли за упояване са доста безопасни както за майката , така и за бебето.Събуждат те още в операционната и виждаш бебо, белега изчезва за около година(може и по малко при упорито мазане с Контратубекс), бебо е в отлична форма, че не се е напъвал да излиза сам и т.н.А възстановяването зависи само от теб и твоята воля!
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #44  
Стар 14th October 2009, 12:42
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Напъването и излизането през детеродния канал си има своето Ама не ми се подхваща сега тая тема
Страха ми не е от самата упойка, а от боденето в гърба. Поради същата причина избрах и водно раждане- уж с цел малко облекчаване. Знам, че секциото е възможно и с пълна упойка, венозно, туй пък поради друга причина не го искам... не мисля, че пълната упойка е най- доброто решение за раждане, освен, ако не се налага наистина.
За чистотата... хм, не знам, странно ми звучи туй (макар че за Англия напоследък какви неща чувам за здравеопазването, май нищо не може да ме учуди)- аз ходих, гледах, всичко ми се стори ок, и водата и ваната се дезинфекцират, 2 седмици преди термина трябва да представя изследвания за разните му там бактерии и гъби, ако се окаже, че имам нещо, няма да ме пуснат... ще видим, засега най- големия ми зор са очите, защото може и да ми развалят плановете.
Отговори с цитат
  #45  
Стар 14th October 2009, 13:06
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Напъването и излизането през детеродния канал си има своето Ама не ми се подхваща сега тая тема
Страха ми не е от самата упойка, а от боденето в гърба. Поради същата причина избрах и водно раждане- уж с цел малко облекчаване. Знам, че секциото е възможно и с пълна упойка, венозно, туй пък поради друга причина не го искам... не мисля, че пълната упойка е най- доброто решение за раждане, освен, ако не се налага наистина.
Ред по ред съвпада мнението ми с твоето
Отговори с цитат
  #46  
Стар 15th October 2009, 09:51
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Не, не в Бг Според акушерките привърженички на възможно най- естественото раждане, не е нужно- става по- бавно, но съответно и по- плавно, с по- малко травми... ама пусто време... как да те оставят цял ден да си раждаш, като чакат още няколко след теб
Апо,няма гаранция за травмите...Моите травми са такива че до ден днешен изпитвам ужас да родя второ дете по нормален начин..Да не ти казвам че единя мускул долу хич го нама от разкъсване....Всичко според мен е съвсем индивидуално...Просто трябва да вземеш своето решение без да се съобразяваш със нашите мнения...Пожелавам ти успех и безпроблемно раждане..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #47  
Стар 15th October 2009, 12:17
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Няма, знам... зависи най- вече от това колко са ти еластични разните там мускули и тъканта, но все пак, вероятността от разкъсвания е много по- малка, ако не те пресират
Отговори с цитат
  #48  
Стар 15th October 2009, 20:53
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Няма, знам... зависи най- вече от това колко са ти еластични разните там мускули и тъканта, но все пак, вероятността от разкъсвания е много по- малка, ако не те пресират
Не вярвах че спортистите са със по стегнати мускулу....в последствие се убедих но сбърках....
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #49  
Стар 16th October 2009, 13:40
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

апо за очите- високо налягане ли нещо или заради диоптер?
Отговори с цитат
  #50  
Стар 16th October 2009, 16:27
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Диоптъра ми е на границата, вероятно и промяна в налягането на едното око има, ама чакам още малко да наближи, за да видим кво ще е положението.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бебешкакозметика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:15.